O víkendu 20. a 21. listopadu se uskutečnil již 53. ročník mistrovství České republiky družstev v plavání s ploutvemi. Česká špička se sešla po roční pauze způsobené koronavirem a i přes velice složitou sezónu byli opět k vidění skvělé výkony.

Dvoudenní program, kdy musí každý pěti až semičlenný tým odplavat všechny disciplíny a to hned dvěma členy týmu byl vždy korunován štafetovým závodem. Výrazně na sebe upozornil reprezentant Filip Látal, který zvítězil ve všech svých startech s monoploutví. Krásný souboj předvedli spolu s Matyášem Kubíčkem z Liberce na trati 800 PP. V disciplínách bifins byl pomyslným králem David Musil ze Žďáru nad Sázavou. Mezi ženami si vedla výborně Klára Mazalová s Tábora a Adéla Zapletalová čerstvě plavající za Liberec.

Soutěž žen byla napínavá do posledního závodu štafet, kdy těsně vedl tým žen z Liberce. I průběh štafetového závodu sliboval napínavý souboj až do posledního úseku. Zde za Olomouc ale nastoupila velezkušená Barbora Sládečková a famózním závěrem nedopustila překvapení a zaslouženě doplavala olomouckým ženám pro již desátý titul v řadě!

Soutěž můžu nebyla až tak dramatická, když se ovšem poněkud překvapivě hned od druhé disciplíny ujal vedení také tým z Olomouce. Velice koncentrovaný výkon a spousta špičkových individuálních výkonům zajistilo olomouckým mužům historické vítězství, na které domácí tým v soutěži mužů muset čekat dlouhých 45 let. Společné vítězství je pro olomoucký tým mužů i žen úplnou premiérou a velkým úspěchem také pro šéf trenéra Zbyňka Svozila, který se věnuje olomouckým nadějím již více jak dvacet let.