• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Přepis kroniky Karlov 2018

Soustředění Karlov pod Pradědem 2018 (18. - 25. 8.)

První den

Vážení následovníci naší generace, tímto zápisem bychom chtěli zdokumentovat naše týdenní mučení, utrpení a zkázu naší nastupující sezóny, kterou jsme zde pohřbili.

Po příjezdu naší vytrénované skupiny o 50 členech (přibližně), jsme se ubytovali na nám již dobře známém hotelu Moravice. Po poledním klidu jsme vyrazili na kolo. Skupinka nejstarších se vydala přes Rýmařov na Mravencovku. O dalších skupinkách nemáme, bohužel, záznamy. Záznamy se dochovaly pouze o skupince nejmladších, kteří se vydali na in-line brusle. Po seskupení všech členů byly provedeny strašně namáhavé, únavné a naprosto bezvýznamné fyzické testy. Všichni účastníci se po večeři sešli a naše TOP trenérka Jíťa uvedla tohle soustředění v platnost. Zejména starší generace byla po prvním půldni na pokraji svých psychických i fyzických sil.

Napsala starší generace

Druhý den

Zdravíme všechny příznivce KSP Olomouc, budeme pokračovat v našem zápisu z báječného soustředění 2018. Všechny jednotky byly vzbuzovány v 7:20 v plné výstroji před našimi nejmocnějšími. Byly hnány lesem, blátem a strništěm k asfaltovému plácku před hotelem. Kde došlo k rozřazení do čarodějnických kolejí. Následující aktivitou bylo hodování na ranní krmi. Následně byli všichni členové přiřazeni do svých osobních skupin. Nejlepší skupina, tedy ta naše, jela na nejdebilnější možný výstup, který se v této destinaci nachází. Skupina druhých nejlepších členů jela podobnou trasu jako jejich vzory. Ovšem ke smůle všech našich čtenářů byly záznamy o méně zdatných skupinkách zapomenuty stejně jako ranní párky. Oběd byl ucházející, tedy všichni přežili. Bohužel odpolední klid byl vyrušen našimi nejmocnějšími a dostali jsme úkol. K pobavení všech byl i tak banální úkol nepochopen jednou dívkou (kapitánkou), i přes všechny tyto nejasnosti byl úkol zachráněn, tak říkajíc pět minut před popravou. Ani přehrada nás dnes neminula. Nejzdatnější skupinka byla značně skeptická před prvním vstupem do vody. Zde jsme zjistili, že i bohové mohou krvácet, a to tak že jeden z nejmocnějších nestačil podřadným bytostem a uchýlil se k lodičce, kde zůstal celý trénink. Po příjezdu všech figurek nás přivítal kruhový trénink. Na tomto tréninku se jeden peacekeeper rozhodl, že si naši nejzdatnější sprinteři zasloužili odměnu ve formě horší než mučidla španělské inkvizice. Všichni sprinteři přežili s lehkými ranami na srdci, těle i duši. Tímto se vaše starší generace pro tento rok loučí!

Třetí den

Ráno jsme se probudili a šli jsme na ranní nástup. Běželi jsme na parkoviště. Tam jsme se rozcvičili. Potom jsme běželi na snídani. Do pokoje jsme se šli nachystat na kolo. Po kole jsme šli na oběd a byly kuřecí nudličky s rýží. Na Hartě jsme plavali jeden velký okruh a před večeří jsme hráli fotbal a frisbee. Po večeři jsme šli do tělocvičny a protáhli se. Spát jsme šli v deset hodin.

Dorotka

Čtvrtý den

V úterý byl budíček, jako vždy moc brzo a rozcvička moc dlouhá. Na snídani bylo sladké, takže nebyly párky… škoda. Na celodenní výlet nám Kamzík zapomněl udělat obědy s sebou. Měly jsme s holkama strach, že umřeme hlady. Elitní skupinka jela improvizovanou trasu, ale bylo to i tak velmi náročné. Skupinka č. 2 jela na Sovinec a k Hartě. Skupinka č. 3 si to drandila na Sovinec a maloši jeli autobusem na Ovčárnu a na Praděd doťapali pěšky. První dorazila elitka a později zbytek. Po dobré večeři jsme šli válet šunky do sauny a následně do hajan. Všichni byli moc unavení. Sice nás vše bolelo, ale neumřeli jsme.

Ivča Vzatková, Klárka Vránová, Jolana Hnáthová a Verča Vašíčková

Pátý den

Dnešní ráno jsme opět začali rozcvičkou a turnajem ve hře Hututu. Dopoledne jsme byli rozděleni do týmů. První tým šel do lanového centra a ostatní se rozmístili na různá stanoviště, kde hráli hry jako Abeceda, stavba Lega po slepu nebo hledání kloboučků po slepu. Po obědě jsme dohrávali turnaj ve fotbale a frisbee. Hlavní celoodpolední náplní bylo běhání Miloškova okruhu se stanovištěmi na téma Harry Potter např. famfrpál, logické úlohy, prolétávání slalomu na koštěti… Hru vyhrál tým Zelených. Po večeři se konalo překvapení ve formě přednášky o bezpečnosti v podání pana policisty Dušana. Na konci jsme dostali svítící pásky (věc, na kterou všichni čekali). Cca v 22 hodin se hrála noční hra. Museli jsme projít určitou trasu za co nejkratší čas a zároveň správně vypočítat příklad. Dnes se také chtěla objednat pizza, ale v telefonu nám řekli, že by ji nestihli připravit. Tak jsme ji nakonec měli den poté.

Eliška Horáková, Nikča Nečasová, Sabinka Dastychová, Anička Roučová, Terka Bártková a Míša Macfeldová

Šestý den

Ve čtvrtek ráno jsme se vrátili do normálního režimu. Po rozcvičce jsme šli na snídani a v 9:00 jsme se vypravili na kola. První skupinka jela okruh nejtechničtější, druhá si řekla, že je dobrý nápad vyjet na Praděd, třetí jela 37 km a čtvrtá 25. Na oběd jsme měli vepřové maso s rýží. Po obědě jsme jeli na Slezskou Hartu, kde jsme měli klasický trénink. K večeru jsme dohrávali fotbal a frisbee. Večer jsme šli do tělocvičny. Tento večer jsme konečně dostali pizzu, celkem jich bylo 25. Celkově byl tento den super.

Tadeáš Andrés, Vojta Šindler, Filda Urban

Sedmý den

Jako většinu dnů jsme i tento zahájili rozcvičkou a hrami, abychom se na začátku nového dne pořádně probrali a zahřáli.

Rozcvička dnes byla opravdu důležitá, jelikož hned po snídani jsme byli transportováni na Slezskou Hartu. Konal se zde totiž napínavý závod DPP. Jako první odstartovali na nejdelší okruh (4 kola) nejstarší účastníci kategorie B a s nimi i mladší, kat. C (3 kola). V kategorii B vyhráli reprezentanti ČR. Nižší kategorie pak ovládli ženy, a to i přes to že byli kategorie smíšené a pár mužů na startu stálo…

Malí závodníci pak plavali na malém trojúhelníku, kde to bylo už více vyrovnané, i co se pohlaví týče. Na závěr se uskutečnil další ročník Memoriálu Jiřího Vyskočila. První doplavali Modré zlatonky, druzí Harryho bludišťáci, třetí Bobrozel zásluhou Matyho, který si dokázal splést jachtu s bójí, a čtvrtí skončili Zelení.

Po DPP následoval závod Tour de Karlov ++. Malí bruslaři absolvovali duatlon a velcí triatlon. Byl zde podobný průběh jako na závodech DPP. Opět zde zářili reprezentanti i mladé naděje. Bohužel byl závod poznamenán několika pády, i jedním sporným, který skončil prasklou helmou a cestou do nemocnice.

Na závěr celého soustředění následovalo chystání ohně, hodnocení soutěží a celého soustředění a opékání buřtů.

René Vašíček a Filip Urban

 

Přepis: Filip Kroutil

Text: účastníci soustředění

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc