• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

3. kolo DPP 2018 Tovačov

Znáte ten pocit, když je něco dokonalé? Spíš ne, protože nic dokonalé není. Nicméně třetí kolo poháru DPP k tomu, minimálně po pocitové stránce, mělo velmi blízko, a to i přes to, že zbylé stránky ani nohy k pokulhávání neměly.

Tento článek bude asi v lecčems jiný než ty ostatní, dnes mi totiž nepůjde o to, informovat Vás, čtenáře, o výsledcích závodu, ale o to, co reportáž má už od pradávna za úkol, přiblížit atmosféru, pocit, který daná událost vyvolává, jako vždy však bez reportážních prvků. Pravda, většinou jsou informace o výsledcích stejně minimálně v dvojobalu, ale kvantitativně hrají prim.

Už samotná příjezdová cesta k tovačovskému Jacht klubu u Skašovského jezera se klidně mohla stát symbolem pro nelehkou cestu právě k tomuto závodu přes dvě předchozí kola DPP. Určitý symbolizmus pokračoval i po příjezdu, kdy Eliška Vzatková oslavujíc své 17. narozeniny, podpořila už tak rychle rostoucí ekonomiku nákupem obrovského množství bonbónů, které následně rozdávala úplně všem. Sice jsme se u toho bohužel nemuseli probouzet do nového Česka, ale nejsme na Blízkém východě, takže perfektní.

Po nutných poradách přišel na řadu ještě před polednem první start dne. Jako vždy se jednalo o nejmladší kategorii E. Počet dětí, které si zde volnou vodu vyzkoušely poprvé, byl samozřejmě umocněn příznivou vzdáleností Tovačova od Olomouce, ale smeknout před osmiletými, kteří dokáží skočit do takřka zamrzlé vody a za doprovodu silného arktického větru uplavat 650 m, musíme.

Když už jsem zmínil nepříznivé povětrnostní podmínky, je potřeba uvést na pravou míru, že nikdo nebyl přímo ohrožen na životě, a to ani umrznutím, či jakýmkoliv jiným nehezkým způsobem. Voda měla totiž údajně přes 293 K a teplota vzduchu v průběhu dne překonala i 59°F.

Kolem poledne se do svého posledního kola sezóny vydaly společně kategorie D a V. Byli prvními, kteří prozkoumali neprobádané vody dlouhého 1km okruhu, proto bylo nutné srdečně ocenit snahu, jež vynaložili na dokončení své distanční cesty. Zároveň je ale nutné brát na vědomí, že se rozhodně nejednalo o závod plný naděje. Ba naopak byl tento závod poslední školního roku 2017/18, což někteří brali až tak vážně, že začali blouznit až blábolit. Jednalo se opravdu o velmi zmatečnou periodu sobotního odpoledne. 

Poslední start, jenž stojí za zmínku, open závod s radostí vynechám, byl vypsán na 13:30. Jednalo se tradičně o kategorie C (2 km), B a A (4 km). V průběhu tohoto závodu se počasí stihlo mnohokrát proměnit a tak jsme se od úvodního chladného šera přesunuli k jasné obloze a v závěru zpět k šeru s velmi nepříjemným větrem a vlnami. S pokorou k velevýkonům, které předvedli nejlepší závodníci, nesmíme zapomenout na neuvěřitelný závěr, jenž předvedli poslední závodníci, a to v situaci, kdy o nic nešlo a každý byl z jiné kategorie. Asi oddanost sportu, pro běžné smrtelníky nepochopitelné. Nakonec musím říci, že to ale asi byl ten nejkrásnější možný konec.

Sladkou a emotivní tečkou za celým seriálem bylo předávání ocenění ze samotného závodu a také za celkové pořadí v bodovací soutěži v poháru DPP. Kromě individuálních úspěchů zaznamenal tým KSP Olomouc velmi solidní umístění v soutěži družstev. Muži dobyli stupínek třetí a ženy, ty celou soutěž ovládly.

Uveďme ještě celkové výsledky a vzdejme hold těm, kteří dokázali závody nejen doplavat, ale i uspět. V tovačovském závodě zabodovala Eliška Horáková prvním místem na 650m trati, Jolča Hnáthová vybojovala stříbro v závodě na 1 km, v kategorii C dokázaly hned 2 stupínky obsadit druhá Iva Vzatková a třetí Lucie Vašíčková. V královském závodě na 4 km byli oceněni třetí Klára Jurová, druhá Eliška Vzatková a taktéž stříbrný Martin Děcký. Kategorii V již tradičně ovládl Zbyněk Svozil.

V celkovém pořadí se výsledky moc nezměnily, ale pokud ano, tak rozhodně k lepšímu. Eliška Horáková obdržela pohár za celkové druhé místo. Totéž ocenění převzala i Jolča Hnáthová v kategorii D. C ovládla Iva Vzatková a třetí místo obsadila Lucie Vašíčková. Další skoro double se podařil vybojovat třetí Kláře Jurové a první Elišce Vzatkové v kategorii B. Druhé místo, a to jen kvůli neúčasti na třetím kole, obsadil Filip Látal a v kategorii A celkově zvítězil Martin Děcký. Ještě jistější vítězství si ve veteránech připsal šéftrenér Zbyněk Svozil.

Za fotky, které naleznete jako vždy pod jednoduchým odkazem bit.ly/fotky3DPP2018, děkujeme Lence Jurové.

Text: Filip Kroutil (článek byl po znovuověření jednotlivostí mírně upraven)

Foto: Lenka Jurová

 

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc