• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Finále ligy mládeže

Ve dnech 18. a 19. listopadu se konalo finále Ligy mládeže roku 2017. Náš klub do finále postoupil z druhého místa Moravskoslezské ligy mládeže, poté co naši závodníci v průběhu roku absolvovali 3 kola MSLM v bazénu a 1 kolo na volné vodě. Zásluhu na účasti našeho týmu ve Finále mají tedy i další plavci, kteří se bohužel z organizačních důvodů Finále zúčastnit nemohli.

Do finále se probojovaly 3 kluby z Moravy – KSP Olomouc, ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou a SP LAGUNA Nový Jičín a 3 kluby z Čech – AQUA KLUB Liberec, MODRÁ HVĚZDA Praha a KPM Pulec Praha. Za náš klub se zúčastnilo 14 závodníků, z toho 6 v kategorii E, 4 v kategorii D a 6 v kategorii C. Závody se plavaly ve 25m bazénu s hloubkou 0,8 m – 1,3m. Při rozplavání závodníci využívali poctivě každou minutu, aby natrénovali správné obrátky, zejména pak při plavání s lahví.

Naši závodníci zaplavali 35 osobních rekordů, získali 10 zlatých medailí v individuálních závodech a jednu ve štafetě, dále 7 stříbrných a 6 bronzových medailí. Jako nejúspěšnější můžeme jmenovat Bětku Hnáthovou, Ivu Vzatkovou, Lucku Vašíčkovou, Báru Janalíkovou, Tomáše Absatze a Matyáše Sehriga. Všichni bojovali o celkové stříbrné umístění až do posledního závodu. V něm nás bohužel diskvalifikace posunula až na celkové čtvrté místo.

Do příštích závodů jsme si odnesli jeden velký úkol, nepokazit už ani jeden start!

 

Text: Dáša Nečasová

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc