• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

NEMO Trophy Zlín

O víkendu 4. - 5. listopadu náš tým nezávodil pouze na Evropském poháru v Gliwicích. V České republice se konaly závody ve Zlíně, jichž se náš tým také zúčastnil. Na 50-ti metrovém bazénu ve Zlíně se uskutečnil  tradiční mezinárodní závod v ploutvovém (PP) a rychlostním (RP) plavání. Do městských lázní se sjela vice než stovka sportovců z 15 klubů čtyř evropských zemí a zajistila tak skutečně konkurenční atmosféru.

A to obzvláště proto, že zde startoval současný držitel několika světových rekordů a mistr světa  Ádám Bukor z Maďarska. Předvedl se zejména na trati 800 PP s časem, jež byl ohodnocen jako nejlepší výkon závodu dle bodovaných tabulek. Dalšími vynikajícími plavci v mužské kategorii byli Jakub Jarolím z Nového Jičína, letošní medailista Světových her, krásné výkony ukázal především na tratích pod vodou (RP), kde získal hned tři prvenství (100 RP, 200 RP, 400 RP) a mezi sprintery Martin Mazač taktéž z Nového Jičína. V ženské kategorii dominovala Zuzana Svozilová z Olomouce, finalistka Světových  her, která obsadila prvenství na trati 800 PP, 1500 PP a druhé místo na 400 PP. Mezi sprinterkami pak Zuzana Rzepka, polská závodnice.

Zuzana Svozilová nebyla jedinou plavkyní KSP Olomouc, která získala medaili. Hned čtyři stříbrné placky má na kontě Barbora Sládečková (50 PP, 400 RP, 100 PP, 200 RP). Tratě bifins naopak ovládla Tereza Chromcová, která získala tři prvenství (50 BF, 100 BF a 200 BF). V těsném závěsu za Terkou doplavala Eliška Vzatková a domů si veze dvě druhá místa (100 BF, 200 BF). Sérii úspěchů na tratích bifins doplnil ještě Vojtěch Jabůrek, když vyplaval třetí místo na 200 BF a druhé místo na 50 BF, pouze na trati 100 BF mu medaile unikla, když v těsném finiši dohmátl na čtvrtém místě (0,62 s od prvního místa !!). Poslední bronzovou medaili, kterou si výprava KSP Olomouc dovezla domů vyplaval Martin Děcký za třetí místo na 400 PP.

 

Sečteno, podtrženo plavci z našeho klubu si ze Zlína dovezli domů 15 medailí z toho 5 zlatých, 7 stříbrných a 3 bronzové.

 

Kompletní výsledková listina ke stažení zde.

 

Text: Tereza Chromcová

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc