• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Evropský pohár juniorů Gliwice

O víkendu 3. - 5. 11. reprezentovala skupinka šesti plavců náš klub na Evropském poháru juniorů v Gliwicích (Polsko). Ačkoliv naše výprav nepatřila mezi největší, rozhodně se neztratila. Kromě zkušeností a osobních rekordů naši plavci posbírali hned 6 medailí. 

Na závodech v polských Gliwicích z našeho klubu startovala Alžběta Hnáthová, která zvítězila ve dvou disciplínách (800 PP, 400 PP) a druhé místo získala na trati 100 PP. Dalším medailovým plavcem je Filip Látal, který vybojoval taktéž tři medaile. Bronzovou medaili získal na trati 100 RP, v čase 0:39.52 a překonal tak klubový rekord KSP. Pro další bronz si doplaval na trati 800 PP.Nicméně ani mu zlatá medaile neunikla, když jako první dokončil závod na 400 PP.

 

Výpravu dále tvořila Lucie Vašíčková, která závodila na tratích 50 BF (12.), 100 PP (22.) a 50 PP (13.). Iva Vzatková 200 PP (13.), 100 PP (14.) a 50 PP (16.). Bára Janalíková 50 BF (15.), 100 PP (23.) a 50 PP (29.). Hnáthová Jolana 50 BF (21.), 100 BF (15.) a 200 BF (10.).

 

Dívky v kat. D sestavily štafetu ve složení Vzatková Iva, Janalíková Bára, Vašíčková Lucie a Hnáthová Jolana. Naše štafeta dokončila závod na krásném 4. místě.

 

Věřím, že jsme v Gliwicích posbírali další zkušenosti a chuť do tréninku. 

Slavnostní nástup (KSP Olomouc zleva Jolana Hnáthová, Iva Vzatková)

 

Text: Zdeněk Přivřel

Foto: Elżbieta Chodyna (pořadatelský klub Gliwice)

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc