• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

2. kolo Světového poháru - Eger (Maďarsko)

Opět silná konkurekce se sešla v již tradiční destinaci v maďarském Egeru na druhé kolo světového poháru. Celkem 370 závodníků z 58 klubů a 15 států přijelo porovnat svoji výkonnost v letošní sezóně. KSP Olomouc reprezentovalo celkem osm, zejména mladých závodníků.

 

Nejvíce se dařilo Jiřímu Vyskočilovi, který si na trati 200 BF časem 1:49,12 doplaval v juniorské kategorii pro bronzovou medaili. Na poloviční trati 100 BF skončil na 7. místě a na 50 BF na 9. místě.

Blízko medailovým umístění byla také čerstvě seniorka Gabriela Horáková, která se soustředí zejména na tratě bi-fins. 50 BF zaplavala za 23,89 a skončila na pátém místě. 100 BF časem 51,67 znamenalo čtvrtou příčku a na 200 BF časem 1:54,01 doplavala také čtvrtá. I přes tato krásná umístění nebyla Gabča příliš spokojená, ale svůj první start mezi seniory zvládla výborně a určitě se budeme těšit na její další výborné výsledky na dalších závodech.

 

Výborně si vedla také Tereza Chromcová, která letos pomýšlí na účast na mistrovství světa juniorů. Na trati 50 BF časem 52,66 doplavala na pátém místě stejně jako na poloviční trati 50 BF, kde dohmátla v čase 24,38. Doplňkově plavala Tereza trať 50 RP, kde skončila devátá časem 19,09, což znamenalo vylepšení klubového nejlepšího výkonu v kategorii B.

 

Pěkné výkony a řadu osobních rekordů předvedli i ostatní účastníci poháru. Alžběta Hnáthová se výrazně přiblížila k reprezentačním limitům zejména na trati 200 PP. Eliška Vzatková se svým výkonem na 200 BF umístila v první desítce startovního pole, což je při její mezinárodní premiéře krásný výsledek. Jeden klubový nejlepší výkon ve své kategorii zlepšil Filip Látal a výrazně si své osobní rekordy vylepšili také Martin Děcký a Michal Strakoš.

 

Kvalitu tohoto závodu potvrzuje také překonání dvou světových seniorských rekordů, a to na trati 400 RP v mužské kategorii, kde se o rekord postaral Denys Grubnik z Ukrajiny a v ženské kategorii na trati 100 BF, kde již řadu let kraluje Petra Senánszky z Maďarska.

 

Poprvé se zde také masově plavalo v novém modelu polyuretanových plavek, což opět vedlo k velmi kvalitním výkonům.

 

 

 

Kompletní výsledky a fotografie pořadatele:

https://www.facebook.com/finswimminghungary/?fref=ts 

 

Fotogalerie KSP Olomouc 

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc