• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Letní soustředění Karlov 2015

Třetí srpnový týden jako každý rok patřil v Klubu sportovních potápěčů letnímu soustředění. Letošní soustředění lze považovat za jedno z největších v novodobé historii klubu - soustředění se zúčastnilo 40 účastníků a 9 trenérů.


Průběh letošního soustředění nejlépe popíšeme urývky z kroniky. Je to asi nejvýstižnější způsob jak vám přiblížit co dětem utkvělo v paměti, když samy do kroniky zapisovaly jednotlivé dny. 

 

 

Den první

"Hlavní stádo našeho klubu bylo svoláno před Billu v brzkých ranních hodinách (8:45). Transport budoucích reprezentantů našeho národa proběhl bez problémů. (...) V plánu bylo prozkoumání okolí dočasného obydlí v čase odpoledním, ovšem jen Vyvolení mohli jet na kolech. (...) Následně proběhli fyzické i psychické testy, které byly proloženy večerním krmením." (F. Kroutil, M. Děcký, J. Borovička)

 

Den druhý

"Jako každé ráno nás čekala v 7:20 rozcvička. Po snídani (švédský stůl) nás čekal dopolední výlet na kolech. Skupinka č. 1 (Zdeňa tým) jeli na Anenský vrch, z kterého sjeli do Vrbna pod Pradědem, přes Karlovu Studánku  a Hvězdu se dostali do Karlova. Skupinka č. 2 (Irča a Barča) jeli tu stejnou trasu, až na to, že v půlce cesty do Vrbna si cestu zkrátili rovnou na Hvězdu. Skupina č. 3 (Kačka a Ráďa) jeli do Bruntálu. A konečně poslední skupinka na kolech č. 4 (Jíťa a Roman) jeli do Rýmařová. Skupinka na bruslích (Radana a Dáša) jezdili na hřišti nad Kamzíkem. (...) Po odpoledním klidu jsme si sbalili věci a plavání a autobusem jeli na Slezskou Hartu, kde jsme byli rozděleni do skupinek na plavání." (R. Vašíček, M. Strakoš, T. Ullík, J. Vyskočil)

 

Den třetí

"Jelikož pršelo, jsme (naštěstí pro nás) na kolo nejeli. Jako náhradní program pro nás Irča se Zdeňou připravili přednášku o bezpečnosti při plavání a při případné první pomoci. (...) Po přednášce jsme se rozdělili an skupinky. První šla do posilovny a zbytek posiloval v tělocvičně. (... po obědě) Nevím, co kdo jak plaval, ale problém (až na mě) nebyl s nikým. Mezitím co my plavali na Hartě, malí Mimoňci plavali na bazénku v Kamzíkovi (trénovali kotoulovky)." (E. Vzatková, T. Chromcová, V. Šulcová, N. Kotůlková, V. Lavrinčíková)

 

Den čtvrtý

"Na kola jsme nejeli jelikož byl kritický den. (..) Dopoledne jsme hráli pevnost Boyard, při které jsme běhali a plnili různé úkoly. (..) Po obědě šli 'velcí' do posilovny a 'menší' šli do bazénu a tělocvičny. (...) Po večeři jsme měli seminář ('velcí') a malí koukali na pohádku. A nakonec šli všichni spinkat." (K. Chlup, D. Kozák, V. Jabůrek, F. Látal, M. Sehrig)

 

Den pátý

"Po snídani byl sraz v 9:00 a jelo se na celodeňák. Mimoňci šli pěšky a ostatní jeli na kolech. NAše skupinka (Ráďa + Kačka) jsme jeli nejprve bna skřítek a poté do Rýmařová a zpátky na chatu. Skupinka Jíti a Romana jela na Slezskou Hartu, do Bruntálu a zpět. *nevíme kam jeli ostatní skupinky.... (...) po večeři jsme měly zaslouženou odměnu: SAUNU." (S. Grygarová, K. Chromcová, K. Kroutilová, B. Jurová, A. Hnáthová)

 

Den šestý

"Naše skupinka (Šikovní Turbo šneci) jela do Karlovy Studánky. Druhá skupinka (Očáci) jela do Rýmařova. Mimoňci byli na bruslích. (...) Skupinka Zdeni plavala asi 1 km. *nevím kolik naplavaly ostatní skupinky kilomerů. (...)Po večeři jsme hráli noční hru." (L. Vašíčková, J. Hnáthová, E. Pelclová)

 

Den sedmý

"Po snídani pro nás v 9:00 hodin přijel autobus a jeli jsme na Hartu, kde proběhli závody DPP. Sluníčko svítilo. Malí mimoňci plavali tři menší okruhy. Starší plavali jeden velký okruh a nejstarší plavali čtyři velké okruhy. (..) A potom jsme se chystali na triatlon "Tour de Karlov ++", kde jsme plavali, jezdili na kole a běhali. Pak jsme měli chvilku volno, večeři a po ní jsme šli sbírat dřevo na oheň, Když bylo vše hotovo rozdávali se diplomy, zapálil se táborák a zpívali jsme. Pak jsme šli "spát". (N. Kotůlková, E. Vzatková, T. Chromcová, V. Šulcová)

 

Den osmý

"Osmý den byl ve znamení odjezdu domů a loučení se s ostatními a soustředěním, jež nás obohatilo o nové zážitky a hlavně fyzickou zdatnost. (...)Po snídani se většina do vnášení věcí před chatu, vše probíhali pod vedením Romana a Boryho, kteří systematicky rozdělovali úkoly. (...) Sešli jsme se všichni před chatou abychom se zvěčnili na fotografii, která obletí sociální sítě a taky abychom měli co ukazovat vnoučatům. Pak jsme už naložili věci do autobusu a udělali poslední PÁPÁ hotelu. Bylo to famózní. TAK ZASE ZA ROK !!!" (B. Sládečková)

 

Doufáme, že se vše na soustředění líbilo a že se příští rok sejdem zase ve stejně hojném počtu. Už v tuto chvíli se nahrávají fotky ze soutředění do naší klubové fotogalerie, takže pro lepší představu doporučjeme prohlédnout.

 

Za trenéry

 

Zdeňa

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc