• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Zdařilý úvod plavců s ploutvemi na SP v Maďarsku

O víkendu 27. 2. – 2. 3. 2015 se druhého kola seriálu světového poháru v plavání s ploutvemi zúčastnil i klub sportovních potápěčů z Olomouce. V historickém městě Egeru v severovýchodní oblasti Maďarska se závodu zúčastnilo 20 zemí z více než 60 klubů a 320 účastníků ve čtyřech kategoriích. 

Mezinárodní sezónu plavců s ploutvemi zahájil klub Sportovních potápěčů v maďarském Egeru velmi úspěšně. Devítičlenná výprava už tradičně silných žen posílili i junioři Strakoš, Vyskočil a Borovička a většinou doplavali v osobních rekordech což je velmi důležité pro jejich další motivaci v dalších letech. 

Nejlépe si vedla v soutěži žen Barbora Sládečková. V soutěži na 50m kraul v klasických ploutvích překonala časem 22,91 český rekord a obsadila za vítěznou světovou rekordmankou Maďarkou Senanszky dělené 2. místo. Ve štafetové soutěži 4x50 dokonce kvarteto, zleva Barbora Sládečková, Markéta Svozilová, Gabriela Horáková a dorostenka Tereza Chromcová dokonce zvítězilo. Další medaili a znovu český rekord přidala štafeta 4x100m ve složení Sládečková, Beáta Polišenská, Zuzana Svozilová a Gabriela Horáková. V soutěži juniorek si nejlépe vedla Gabriela Horáková, která i přes zdravotní problémy vybojovala stříbrnou medaili na 50m a dvě třetí místa na 100 a 200m v klasických ploutvích. 

Těsně pod stupně vítězů na 4. místě se ještě v ženách umístila Zuzana Svozilová i její sestra Markéta Svozilová. Téměř výhradně tým vysokoškolaček doplnila dobře studentka Beáta Polišenská i ještě dorostenka Tereza Chromcová.

Další díl světového poháru pokračuje pro KSP Olomouc 25. a 26. 4. 2015 německé Lipsko. Olomouc o víkendu 11. a 12. 4. 2015 přivítá nejlepší družstva žen a mužů na Mistrovství ČR družstev. Zde ženy KSP Olomouc dokázaly zvítězit v řadě již čtyřikrát.

Zbyněk Svozil trenér KSP Olomouc

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Foto: Vítězná štafeta 4x50m

Zleva Markéta Svozilová, Barbora Sládečková, Gabriela Horáková a Tereza Chromcová.

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc