• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Moravskoslezská liga mládeže - 1. kolo

Prvním kolem Moravskoslezské ligy mládeže zahájili olomoučtí plavci sezónu v bazénu. Závodů se zúčastnilo 33 závodníků ve třech věkových kategoriích (od 7 do 14 let). Celkem získali olomoucké naděje 20 medailí, a to jim vyneslo celkově druhé místo za suverénním Novým Jičínem.

Hned čtyři medaile si vyplavala čtrnáctiletá závodnice Tereza Chromcová. Na své nejoblíbenější trati 100 BF získala zlato, dál si vyplavala stříbrnou medaili a na 400 metrů plavání pod vodou (RP) se umístila na 3. místě. Na trati 100 BF se na 2. místě umístila další olomoucká závodnice Eliška Vzatková.

Mezi muži ve stejné věkové kategorii (13 – 14 let) uspěli dva olomoučtí plavci, Michal Strakoš a Martin Děcký. Michal Strakoš obsadil na 200 PP 2. místo a dvě 3. místa, Martin Děcký stříbro, bronz a dvě 4. místa.

V nejmladší kategorii výborně zaplavaly hned tři závodnice. Lucie Vašíčková získala medaile na všech tratích – dvě zlata a jeden bronz. Další úspěchy získaly Iva Vzatková (1. a 2. místo) a Jolana Hnáthová (3. a dvě 4. místa)

Úspěšné byly i štafety ve všech třech věkových kategoriích. 1. místo získala štafeta kat. E ve složení Vašíčková L., Vzatková I., Sehrig M., Hnáthová J.. Štafeta kat. D vyplavala 3. místo – Látal F., Chrobák M., Gragarová S., Kroutilová K.. Závodníci štafety v nejstarší kategorii C se umístili na 2. místě v pořadí Chromcová T., Vzatková E., Strakoš M., Děcký M.

 Fotogalerie KSP Olomouc 

 

Autor: Jitka Dostálová, Zdeněk Přivřel

Fotogalerie: Lenka Jurová

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc