• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Středoevropský pohár mládeže - 1. kolo

Úvodní kolo Středoevropského poháru mládeže v plavání s ploutvemi proběhlo v den svátku svatéhoValentýna v Novém Jičíně. Za startovní bloky se postavili závodníci všech věkových kategorií, od nejmladších benjamínků (kategorie EO), přes mladší, starší žáky (E, D), dorostence (C), po juniory a seniory ve společné kategorii B+A. Prvního kola soutěže se celkem zúčastnilo 154 závodníků.

V každém kole SPM závodník plave 3 různé tratě, tzv. Trojboj, které se bodují a body se v jednotlivých kolech i v celém roce sčítají. Závodníci ve všech kategoriích předvedli kraulový sprint v krátkých ploutvích (50 BF). Nejmladší žáčci plavali do trojboje sprinty na nádech na 15 metrů pod vodou (RP) a stovky delfínovým vlněním (PP). Od staršího žactva závodníci předvedli dvoustovky na hladině s monoploutví (200 PP), technicky náročná „erpéčka“ s dýchacím přístrojem na 100 RP.

 

Závodníci Nového Jičína vyplavali 34 medailí, 16 zlatých, 7 stříbrných a 11 bronzových kovů.

Laguna měla na stupních trojboje 9 vítězů, a celkovými vítězibodování Trojboje 1. kola se stali: 

v kat. E0  Martinčíková Sára kat. D starší žáci Klimpar Jakub a Dimiděnková Dita 

v kategorii dorostu C Kovařík Jakub a společné kategorii juniorů a seniorů  B+A  Dofek Ondřej

Pohár za druhé místo si odnesli B+A  Maňásek Jiří a Jakušová Nikola a bronzové sošky  

mladší žák kat. E Jakub Palušík a mezi muži B+A Matěj Obšivač

 

Závodníci společenství Moravských klubů Zlín, Olomouc a Přerov dohromady získali 15 medailí, 4 zlaté, 5 stříbrných a 6 bronzových. V celkovém bodování Trojboje 1. kola kola se na stupních vítězů umístili:

v kat. E0: 1. místo Bursa Kryštof (Zlín), 3. místo Toman Tobiáš (Olomouc) 3. místo Dastychová Sabina (Olomouc)

v kat. C: 2. místo Vašíček René (Přerov), 2. místo Chromcová Tereza (Olomouc)

 

Kromě bodování jednotlivců se v poháru sčítají body jednotlivých klubů a pro týmy bodují benjamínci, žáci a dorostenci. Celkové pořadí je po prvním kole následující:

1. Laguna NJ 1793

2. Nautilus Jastrzebie 1756

3. Careta Zvolen 1643

4. Zlín 1638

 

K dosaženým výkonům všem závodníkům blahopřejeme, a již nyní se těšíme na další kola, která se konají 13. června v Polském Jastrzebie Zdroji, 26. září ve Zlíně, 28. listopadu v Banské Bystrici finále soutěže.

Fotogalerie KSP Olomouc: 

 

Autor: Simona Klapcová, (KVS Laguna NJ), Zdeněk Přivřel (KSP Olomouc)

Fotografie: Lenka Jurová (KSP Olomouc)

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc