• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Plavci KSP Olomouc bodovali na Světovém poháru v Praze

Praha přivítala ve své premiéře světového poháru 474 plavců s ploutvemi z celkem 84 klubů z 19 zemí! V této obrovské konkurenci si výborně vedla i výprava členů KSP Olomouc.

Zuzana Svozilová v soutěži žen zaplavala výborně zejména 400 metrů. Výborným závěrem předstihla tři soupeřky a doplavala stříbrná, když nestačila pouze na evropskou jedničku Vasilisu Kravchuk z Ruska. Nejúspěšnější plavkyní olomouckých byla v soutěži juniorek Gabriela Horáková. S přehledem vyhrála 200 metrů v krátkých ploutvích. Krásné souboje svedla Gabina s  Polkou Pisarczyk která vyhrála o pět setin sekundy na 50 metrů. Na 100 metrů porážku Horáková oplatila a zvítězila pěkným časem 51,11 o pouhé dvě setiny před Polkou z Jasrzebie. Poslední medaili vyhrála sestava Markéta a Zuzana Svozilovy, Gabriela Horáková a Barbora Sládečková ve štafetě 4x100metrů. V celkovém hodnocení dílu světového poháru získalo družstvo žen KSP Olomouc třetí místo. K tomuto místu přispěly i další plavkyně Markéta Svozilová a Barbora Sládečková 4. místy, Petra Hostinská 7. místem a Barbora Pohlová byla nejlépe 14.

Z juniorů dále zaplaval pěkné výkony Jan Borovička (nejlépe 12.) a zejména ještě čtrnáctiletá dorostenka Tereza Chromcová, která ve své premiéře ve světovém poháru obsadila osobním maximem už 7. místo a je velkým příslibem pro budoucnost. 

 

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc