• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Zlatá medaile a juniorský rekord pro Filipa Látala

Další ročník světového poháru v plavání s ploutvemi začal ve dnech 22. až 24.2.2019 již tradičně v maďarském Egeru. Do nádherného historického a lázeňského města přijelo přes 80 klubů z více než deseti zemí světa, a to včetně závodníků například z Kolumbie. Olomoucký tým reprezentovalo osm plavců pod vedením hlavního trenéra a reprezentačního trenéra seniorů Zbyňka Svozila. Asistenci mu dělala Jitka Dostálová a vynikající support, letos včetně zajištění stravy, Jana a Ivo Vzatkovi + maskot Tobik.

Už tak náročný program světového poháru komplikovaly problémy s dotykovými deskami, ale i tak před pořadateli klobouk dolů. Navíc bylo zajištěno také online vysílaní na FB a do místní televize, přenosy ze závodů doplňovaly rozhovory s osobnosti našeho sportu. Svoji televizní premiéru si střihl Filip Látal, a to díky vynikajícímu výkonu na 200 PP. Zde se mu podařilo posunout osobní rekord hned o více jak šest vteřin. A čas 1:26,04 nakonec znamenal PRVNÍ MÍSTO a vylepšení juniorského rekordu, za tím seniorským zaostal Filda o jednu setinu.

Závod na 200 PP byl na programu v sobotu odpoledne. Vyhlašování na úvod odpolední části, velký počet rozplaveb na 50 BF a další vyhlašování posunulo start tohoto závodu až do večerních hodin. Filip nastupoval do závodu v předposlední rozplavbě. Svoji rozplavbu suverénně vyhrál a skvělým finišem posunul své maximum o šest vteřin a dvacetčtyři setin. Na celkové umístění musel ale čekat až po doplavání poslední rozplavby. Souboj na dálku vyhrál o šest setin před německým soupeřem Luisem Büttnerem a zaskočil tak i zbytek závodního pole. Na stupně vítězů ho doprovodil ještě Matyáš Kubíček z Liberce, který také díky strhujícímu finiši doplaval na třetím místě.

O nic méně zajímavý a napínavý byl souboj na trati 400 PP. Zde se již všichni jmenovaní utkali v přímém souboji. Filip se nakonec, i přes opět vynikající závěr závodu, musel sklonit před soupeři a doplaval na nejméně oblíbeném čtvrtém místě. Tento závod ovládl Luis Büttner před druhým Volodymyrem Sushchenkem a Matyášem Kubíčkem. Filip doplnil svoje účinkování na prvním kole světového poháru devátým místem ve sloučené kategorii juniorů a mužů v disciplíně 400 RP. Filip si zde zajistil účast na Mistrovství světa juniorů, které se bude konat v létě v Egyptě.

Velmi vyrovnané výkony předvedla v Egeru Barbora Sládečková, která se představila na tratích 50 BF, 100 PP a 200 PP. Zde se umístila na 11., resp. 12 místě. Barča zaplavala časy kolem svých osobních rekordů, což je hned takto v úvodu sezóny jistě dobrým vstupem do dalšího závodního cyklu, kde bude jeho vrcholem Mistrovství Evropy seniorů v Řecku.

Velké zlepšení osobních rekordů si v Egeru připsala Iva Vzatková, která se dokázala zlepšil na všech svých tratích. Její specialitou jsou střední a delší tratě. Nejlepšího umístění a také největšího zlepšení dosáhla na nejdelší trati 800 PP, kde si časem 7:42,22 doplavala pro sedmé místo. Třináctou příčku přidala na trati 400 PP časem 3:42,21 a na trati 200 PP doplavala 21. v čase 1:44,88.

Premiéru v kategorii dospělých si zde odbyli na mezinárodní úrovni Eliška Vzatková a Vojtěch Jabůrek. Oba dva atakovali umístění kolem druhé desítky startovního pole, oba se také specializují na stejné disciplíny bifins. Elišce se podařilo vylepšit si výkon na trati 50 BF a Vojtovi na tratích 100 a 200 BF. V ostatních disciplínách zaostali za svými maximy jen nepatrně a dá se předpokládat, že jejich forma se bude dále zlepšovat.

Vstup do nové sezóny si Martin Děcký zpestřil novou ploutví a i když na ni ještě není zvyklý, podařilo se mu vylepšit své maximum na trati 200 PP téměř o vteřinu. Nejlepšího umístění dosáhl na nejdelší distanci 800 PP, kde se umístil na 21. místě.

Olomouckou výpravu v Egeru doplnily dvě juniorky, které teprve sbírají své první mezinárodní zkušenosti. Lucie Vašíčková i Jolana Hnáthová předvedly výkony na hranici svého dosavadního maxima, ale čeká je ještě hodně práce a tréninkových hodin, aby mohly pomýšlet na výraznější umístění. Jolana doplavala nejlépe 19. ovšem na méně obsazené trati 800 PP. Lucie Vašíčková si nejlepší umístění vyplavala na trati 50 PP, kde skončila 25. 

Další kolo světového poháru se koná za měsíc v italském Lignanu. Přejeme všem závodníkům a trenérům další úspěchy a krásné časy.

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc