• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Přepis kroniky ze zimního soustředění

Příjezdový den

Tři nejstarší a nejúžasnější členové dorazili na hotel Moravice v sobotu 26. 1. 2019 na oběd. Trenéři nám oznámili, že po obědě vyrazíme na všemi tak milované běžky. Ale protože jsme dostatečně inteligentní, šli jsme raději na svah. Zatímco jsme si užívali jízdu na Myšáku, skupina trenérů se pachtila, Bůh ví kam, na běžkách.

Po návratu na hotel jsme si dali výbornou večeři, během níž dorazilo dalších pár závodníků. Někteří i později kvůli zkratkám a čekání na odtahovku. Den jsme zakončili sledováním Bohemian Rhapsody.

Trio: žBětová, Elzová, Vojtíková

26. 1. 2019 MSLM Zlín

 • Maty všechno vyhrál
 • Všechny olomoucké štafety vyhrály
 • Děvčata se většinou umisťovala na medailových pozicích
 • I ostatní děti se umístily velmi dobře a udělaly si krásné osobáky

Nějak si to sesmol do slohovky (Iva, Bára, Gába)

Den I.

Na snídani byly párky, všichni tedy byli spokojení. Nadšení ovšem pominulo, protože v 9:00 byl poprvé nástup na běžky. První, údajně nejrychlejší, skupinka pod vedením trenérů Martina a Filipa dojela na Jelení stezku. Na druhou skupinku si bohužel nemůžeme vzpomenout. Třetí skupinku začátečníků vedli Jíťa a Miška. Učili se základy na Fit-okruhu. I přes hromadu pádů a různých překážek se všichni kupodivu dokázali ve zdraví vrátit na hotel. Spokojení, že už máme tu tragédii dneska za sebou, jsme šli na oběd. Velký a nečekaným překvapením pro nás bylo, že trápení na běžkách není dneska zdaleka u konce. První a druhá skupinka se vyškrábaly na Mravencovku. Třetí skupinka nějak podobně. Úplně unavení a vyčerpaní jsme po večeři vyrazili skibusem na svah. Konečně!!! Každou jízdu jsme si užili na plno. Na svahu jsme svištěli až do zavíračky. A tento den nových zkušeností jsme zakončili pozitivně.

žBětová, Elzová, Vojtíková

Den II.

Na snídani jsme měli vánočku. Po snídani jsme se převlékli a jeli jsme na běžky. První skupinka jela na Hvězdu a o odpoledne jela na fid okruh a Milešovu cestu. Druhá skupinka jela na Jelení cestu a odpoledne jeli na fid okruch. Třetí skupinka jela ráno na Mravencovku a odpoledne na fid okruh společně s druhou skupinou.

Na oběd jsme měli pórkovou polévku a druhé jídlo jsme měli těstoviny s vepřovým masem a s houbovou omáčkou. O odpoledním klidu jsme fšichni odpočívaly, a potom jsme se vydali na běžky.

Jak jsme se vrátili z běžek, tak jsme byli hladový a hned jsme šli na večeři: guláš s chlebem a s čajem. Po večeři jsme se připravovali na večerní lyžování. Jak jsme se vrátili, tak jsme si lehli a usli jsme.

Johanka, Terezka, Dorotka, Klárynka

Den III. (Celodenní výlet)

Snídaně byla tentokrát v 7:30. Po snídani jsme se vydali na autobus, který byl o 15 minut později na místě. Autobusem jsme jeli na Ovčárnu, kde jsme si obuli běžky a rozdělili se do skupin. Jednička jela dvakrát na Švýcárnu ze Švýcárny na Kamzík a potom na Praděd. Pak sjeli na Ovčárnu kde zmeškali autobus. Autobusem jeli na Hvězdu a pak doběžkovali na chatu. Celkem to bylo 26,5 km. Trojka jela také na Švýcárnu, ze Švýcárny jeli na Praděd. Potom jeli na Kurzovní chatu a pak se vrátili na Ovčárnu. Dohromady to bylo 16 km!

Po příjezdu byla večeře odpočinek, potom šli všichni na wellness na Kamzík.

Ota, Daniel, Eda, Dan D.

Den IV. (kritický)

Jako každé ráno jsme i tohle začali snídaní, která začala po týmech. Jako první aktivitu jsme stavěli sněhuláky. Hned vzápětí jsme začali hrát fotbal. Ovšem byla to velká sranda, protože jsme se brodili po kolenách ve sněhu. Fotbal jsme nedohráli, protože se rozbily už druhé brýle za toto soustředění a museli jsme hledat sklíčko. Poté jsme se přesunuli na chatu, kde jsme se oblékli do suchého oblečení, protože jsme byli úplně promočení. Následně jsme si zahráli Activity. Hned poté nás čekal „VÝBORNÝ“ oběd v podobě mňamózních brambor, a ještě mňamóznější sekané s omáčkou, která se nám vracela ještě 6 hodin poté.

Po poledním klidu nás čekal velice oblíbený Milošův okruh, který jsme si všichni náramně užili, na kterém se jedno nejmenované družstvo ztratilo, i když ho běháme každé soustředění. Poté jsme hráli ještě pár týmových her. Následně jsme se přesunuli na večeři, která byla tak dobrá, že si skoro všichni šli přidat. Po večeři jsme šli do tělocvičny, kde jsme hráli něco jako přehazovanou a maršála. Protáhli jsme se a šli jsme na chatu. Večerka byla 23:00 a vůbec teď není 23:35 a my se teď vážně snažíme vymyslet něco normálního do kroniky. Tímto se s vámi pokoj č. 6 loučí a jdeme konečně hajat.

Dobrou noc, Terča, Ivuška, Gabča, Barča

Den V.

Dneska na snídani byly párky. Skupina 1 šla na Mravencovku delší cestou. Skupina 2 šla směrem na Hvězdu. Na oběd jsme měli brokolicovou polévku a maso s rýží a omáčkou. Po dopoledním klidu jsme šli na Fit okruh všechny 3 skupiny a po rozehřátí 2, 3 skupina 4 kolečka 2 bruslením a 2 normálně. 1. skupina 2 kolečka 1 normálně a 1 bruslením. Hráli jsme hru kde jde o namalování obrázku kde se přes 4 lidi popisuje obrázek. Na večeři jsme jeli na lyže. Na druhou večeři byl rohlík s paštikou. Potom jsme šli mladší v 22:00 a starší ve 23:00 byla sranda :DDDD

Den VI.

Na snídani jsme měli ovocný jogurt s lupínky. Po snídani jsme vyrazili na Miloškův okruh. Nejprve byli samostatné závody na běžkách. Poté jsme závodili v týmech. Ohnivé 5 jeli v oslabení páč má Bětka nohu v ortéze. Poté jsme měli oběd.

Na oběd jsme měli houbovou polévku a segedinský guláš. Po obědě jsme si odpočinuli a potom jsme se chystali na odpolední program.

První hru co jsme hráli byla kreativní hesla, potom jsme hráli hututu, a při té se k nám přitoulal pes, kterého jsme se nemohli zbavit, tak jsme ho vzali dovnitř a zavolali policisty.

Na večeři jsme měli mňamózní brambory a ještě mňamóznější špenát, který se nám vracel ještě v bazéně. Na bazéně jsme hráli štafety, kámen, nůžky, papír a potom jsme se vraceli.

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc