• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

FLM 2018

O víkendu se 17. a 18. listopadu v Novém Jičíně uskutečnilo závěrečné klání nejúspěšnějších klubů z cele České republiky, konkrétně 3 z Moravy a 3 z Čech. Jak se mezi tak silnou konkurencí prosazovali olomoučtí závodníci a na jaký stupínek nakonec KSP vystoupalo? Pojďme se na to podívat.


Vzhledem k opravdu velké časové prodlevě, která bohužel nastala mezi závody a publikací tohoto článku, se asi nemá úplně smysl zaobírat detailním průběhem závodu. Nejlepší bude si shrnout to nejzajímavější, abychom věděli, co si z letošního ročníku stojí za to pamatovat.


V naprosto náhodném pořadí začněme výkony Tadeáše Andrése, jenž se dokázal zlepšit na všech svých tratích. Na 100RP to bylo dokonce o 10%. Nicméně největší úspěch zaznamenal na trati programově předcházející, 400PP, kde se 7% zlepšením vybojoval skvělé 3. Místo a připsal tak pořádný balík bodů na olomoucké konto.


Další adeptkou na zapamatování je Lucie Vašíčková, jež svými výkony v nedávné minulosti přesvědčila i trenéra juniorské reprezentace. V tomto konkrétním závodě se zlepšila na 3 ze svých 5 startů, ovšem co je mnohem důležitější, dvakrát stanula na stupních vítězů a za tuto dvojnásobnou stříbrnou radost také obdržela spoustu tak potřebných bodů.


V našem seznamu samozřejmě nesmí chybět závodnice s asi nejstabilnější výkonností ze všech zúčastněných, Iva Vzatková. Ta tuto mou domněnku nepotvrdila hned při svém prvním startu na 100PP, kdy se nechala diskvalifikovat za předčasný start. Jinak však předvedla skvělý výkon a se 3 zlepšeními, jedním vítězstvím a jedním druhým místem si zaslouží opradové uznání.


Z mnoha vyberme poslední, avšak tu nejzářivější hvězdu těchto závodů, které snad není co vytknout, Jolču Hnáthovou. Každý svůj závod dokázala přetavit ve zlato, štafetu kat. D dokázala i v těch nejtěžších momentech podržet a doplavat s ní pro 2. místo. Pokud někdo udělal pro co nejlepší výsledek klubu všechno byla to právě Jolča. Díky za to.


KSP Olomouc nakonec v této soutěži obsadil 4. místo, obecně lze toto umístění brát jako úspěch, avšak vždy je co zlepšovat a potenciál tam byl. Uvidíme za rok.

 

Text: Filip Kroutil

Foto: Klára Jurová

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc