• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Nemo Trophy 2018

Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

Vzhledem k tomu, že Zlín je vlastně velmi dlouhou ulicí poblíž Olomouce, začal pro nás závod až v sobotu odpoledne, kdy jsme se vydali do místních lázní, kde se soutěž konala. Na rozplavání se tak mohla dostavit až nadprůměrně početná výprava patnácti závodníků, jimž vysoký počet rozhodně neubíral na kvalitě. V tento den se sprinteři pravděpodobně připravovali na tratě 50RP, 100PP, 100Bi-Fi, či 200RP, méně výbušní pak na 800RP, 400PP a královských 1500PP.

V sobotu si samozřejmě spousta našich závodníků zaplavala své osobní rekordy, spousta se dokonce velmi dobře umístila, ale už teď máme týden zpoždění, takže pro urychlení uvedeme jen ty nejúspěšnější z nejúspěšnějších. Již tradičně se dařilo české reprezentantce, Barboře Sládečkové, která si doplavala pro všechna 3 umístění od brambory až po stříbro, jen to zlato ještě v sobotu uniklo. Také ne úplně překvapivým se na 1500 metrech stalo vítězné duo Alžběty Hnáthové (1.) a Ivy Vzatkové (2.).

Nejemotivnější příběh se však udál o trochu dříve. Filip Látal nádherně rozjel svou oblíbenou trať 800RP, aby mu kousek před koncem došel vzduch v láhvi a tak závod nemohl dokončit. Musí se říci, že ani zdaleka nebyl jediný, a tak tato podivná smůla musela naštvat ještě o trochu více a možná i přinést lehounký závoj křivdy. Tu byl však Filip jako správný závodník schopen proměnit v pořádný kus motivace hned na svém dalším startu. Sprint 100PP s přehledem ovládl a ještě přidal impozantní čas 00:38,69, 112% zlepšení osobního rekordu, neuvěřitelné. „To jsem začínal u Zdeňu.“, komentoval následně Filip své vítězství.

Druhý závodní půlden byl od toho prvního oddělen temnou nocí, kterou naštěstí mohli všichni strávit v útrobách ŠIS. Obecně se toto řešení považuje za dobré a vzhledem k podávanému jídlu, které bylo, jak by řekli kolegové z Lipska, “lecker“, nelze nic než souhlasit.

V brzkých ranních hodinách s výpravy dostavily zpět na bazén, aby se zde znovu rozplavaly, tentokrát sprinteři na 50PP/Bi-Fi, 200PP/Bi-Fi, či 100RP, vytrvalci pak na 400RP, nebo 800PP. Právě na této trati dosáhla největšího úspěchu Barbora Sládečková, která si tak svou sobotní sbírku doplnila o medaili nejcennější, zlatou. Na stupně vítězů onoho nedělního odpoledne vystoupala taky Eliška Vzatková, jež vybojovala bronz na 200Bi-Fi. Zajímavého výsledku dosáhla také Jolana Hnáthová, která skončila na čtvrtém místě, ovšem s ohledem na zkušenostní rozdíl vítězky a Jolči, je to skvělý výsledek. Poslední nedělní zmínku si opět zaslouží Filip Látal, jenž si konečně mohl nejen zaplavat, ale i doplavat svou oblíbenou RP disciplínu. Na 400RP doplaval na druhém místě.

Za tento víkend by se za předvedené výkony slušelo pochválit mnoho dalších, třeba Gabrielu Sásovou, pro niž to vlastně byly první opravdové závody, Martina Děckého za zlepšení na 50PP, Vojtu Jabůrka za 4. místo na 50BF, Báru Janalíkovou za zlepšení dvou osobních rekordů, Báru Jurovou za neuvěřitelnou ochranu SD karty s fotkami, Kláru Jurovou za skvělé zlepšení na 50PP, Matyáše Sehriga za 50BF, Urbana Filipa za vylepšení všech osobních rekordů, Lucii Vašíčkovou, která se dokázala na všech tratích zlepšit a o týden později si dokonce vyplavat pozvánku na soustředění reprezentace ČR.

Slovy klasika, byly to interesantní závody a díky za ně.

Text: Filip Kroutil

Foto: Lenka Jurová (ty co nedávají smysl Filip Kroutil)

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc