• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Oblastní liga mládeže 2018 Olomouc

Z důvodu experimentování s místem konání MČR družstev 2018, ano, ten neúplně tak příjemný zážitek v Přerově, se letošní Oblastní liga stala jediným významným závodem konaným na našem olomouckém bazénu. Jednalo se tak o mistra mistrů, prvního z prvních, závod, který jsme si prostě museli užít.

Přípravy na závod samotný započaly, jak už je zvykem, už dávno před sobotou 20. října, přičemž teď nemluvíme o domlouvání pronájmu, vstupů atd. Mluvíme o přichystání samotného srdce závodu, výpočetního centra, a to hlavně přihlášek, ve kterých se lotos vyskytlo až nadprůměrně hodně chyb, avšak při závodě jako zázrakem vše proběhlo hladce bez větších komplikací. Nicméně se vraťme zpátky na začátek.

Po úspěšném nachystání startovních listin, totiž logicky následuje příprava odměn pro ty nejlepší, které letos opravdu stojí za zmínku. K dispozici byla nejen spousta pochutin, ale také přenádherné medaile a sportovní vybavení z jednoho nejmenovaného obchodu (muselo se to platit…).

V den závodu se všichni účastníci, pořadatelé a pomocníci sešli ráno před bazénem, aby pořadatelé s pomocí pomocníků mohli nachystat bazén a účastníci se mohli převléci a řádně se připravit na své mnohdy první závody. Při rozplavání se někteří pomocníci a pořadatelé jako mávnutím kouzelné ploutve proměnili v rozhodčí a mohlo se začít.

Na programu se vzhledem k věku účastníků, závod byl určen pro kat. E0, E a D, neobjevila delší trať než 200 m, a tak vše odsýpalo jako po másle. Výsledky si můžete prohlédnout zde. Ti nejlepší z každé kategorie byli oceněni již dříve zmíněnými naprosto dokonalými odměnami a ti také nejlepší, ale míň, byli odměněni cennou zkušeností závodního startu a taky skvělým pocitem zaplavaného výkonu, či předvedené odvahy.

Díky skvělému přístupu i těch nejmenších se celý závod stihl odplavat až neplánovaně rychle. Zbylo tak dost času na úklid, za který děkujeme všem, kteří se na něm podíleli. Zároveň děkujeme i za pomoc při samotném pořádání závodu. V neposlední řadě se pak sluší poděkovat Lence Jurové, která celý průběh závodu nafotila, a její fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Už se těšíme na příští rok, znovu na viděnou!

 

Foto: Lenka Jurová

Text: Filip Kroutil

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc