• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Mistrovství ČR jednotlivců 2019

Vrcholem domácí bazénové ploutvařské scény bylo poslední květnový víkend mistrovství České republiky jednotlivců, které se konalo letos ve Zlíně. Olomoucký tým reprezentovalo celkem 33 závodníků, kteří splnili limity pro účast na tomto závodu. Neplavalo se v uvozovkách "jen" o mistrovské tituly, ale také o nominaci na juniorské mistrovství světa. Seniorská reprezentace již měla, vzhledem k termínu svého šampionátu, uzavřenou nominaci před tímto závodem. Barbora Sládečková, Gabriela Horáková a Zuzana Svozilová tak už jen pilovaly své výkony k dokonalosti, aby nás mohly poslední červnový týden řádně reprezentovat v řeckém městě Ioannina.

KSP Olomouc měl zastoupení ve všech věkových kategoriích a celkem se podařilo olomouckým plavcům získat 55 individuálních a 7 štafetových medailí. Hned 27 plavců si veze domů alespoň jednu medaili. 31 medailí je ZLATÝCH! GRATULUJEME!!!

Číst dál: Mistrovství ČR jednotlivců 2019

Zlatá medaile a juniorský rekord pro Filipa Látala

Další ročník světového poháru v plavání s ploutvemi začal ve dnech 22. až 24.2.2019 již tradičně v maďarském Egeru. Do nádherného historického a lázeňského města přijelo přes 80 klubů z více než deseti zemí světa, a to včetně závodníků například z Kolumbie. Olomoucký tým reprezentovalo osm plavců pod vedením hlavního trenéra a reprezentačního trenéra seniorů Zbyňka Svozila. Asistenci mu dělala Jitka Dostálová a vynikající support, letos včetně zajištění stravy, Jana a Ivo Vzatkovi + maskot Tobik.

Číst dál: Zlatá medaile a juniorský rekord pro Filipa Látala

Žďárský Gumák 2019

O víkendu 9. a 10. února se ve Žďáru nad Sázavou konal jeden ze 2 závodů v ploutvařském kalendáři zaměřených převážně na plavání s gumovými ploutvemi Bi-Fi, přiléhavě nazvaný Žďárský Gumák. Na výběr bylo z 6 disciplín ve dvou soutěžních dnech, avšak samostatně byl vyhlášen pouze závod O Žďárský Gumák, tedy 400 BF, zbylé disciplíny se pak počítaly do tradičního čtyřboje. Pojďme se tedy podívat na to, jak se našim závodníkům v jednotlivých disciplínách dařilo.

Číst dál: Žďárský Gumák 2019

FLM 2018

O víkendu se 17. a 18. listopadu v Novém Jičíně uskutečnilo závěrečné klání nejúspěšnějších klubů z cele České republiky, konkrétně 3 z Moravy a 3 z Čech. Jak se mezi tak silnou konkurencí prosazovali olomoučtí závodníci a na jaký stupínek nakonec KSP vystoupalo? Pojďme se na to podívat.

Číst dál: FLM 2018

Nemo Trophy 2018

Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

Číst dál: Nemo Trophy 2018

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc