1. kolo DPP 2018 Mělice
 • 1. kolo MSLM

  Závodníci z KSP Olomouc v sobotu 27.1.2018 závodili ve Zlíně na 1. kole Moravskoslezské ligy mládeže.

 • NEMO Trophy Zlín

  Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

 • Evropský pohár Gliwice

  6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

 • Oblastní liga mládeže

  Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

1. kolo DPP 2018 Mělice

Seriál DPP, pro některé modla, na kterou nedají dopustit, pro druhé naprosto zbytečné plýtvání lidskými zdroji, v sobotu 9. 6. v Mělicích u Pardubic zažehl plamen dalšího ročníku svým prvním kolem, kolem, které vejde do historie.

Závod samotný se konal v malebném areálu zdejšího Marin klubu, jenž si svou malebností vysloužil i postavení vrátnice za účelem výběru vstupného a parkovného. Opravdu, takovou nádheru svět ještě neviděl. Nicméně poté, co se člověk konečně i se svým čtyřkolým parťákem probojuje dovnitř, ocitne se opravdu na místě, jež je pořádání hodno.

Prezentace účastníků probíhala od 10 hodin, a tak naše výprava musela vyrazit od bazénu ještě před osmou hodinou. Po příjezdu do již dříve sáhodlouze popsaného areálu se všichni závodníci zaregistrovali a závody mohly poradou vedoucích a rozhodčích započít. Zajímavostí je, že poměrně velká část strážců pravidel byla tvořena právě přáteli, či přímo členy našeho klubu.

Jako první se do ještě poklidných vln mělické nádrže vrhli ti nejmladší, kategorie E. Trať o délce 500 m sice představovala dostatečnou výzvu, obzvláště pokud se jednalo o první závod v životě, ovšem pro mnohé ne nepřekonatelnou, a tak mohli být rodiče, trenéři i děti samotné se svými výkony spokojeni.

O půl jedné se na start seřadila nejpestřejší kategorie, tedy přesněji řečeno se jednalo o společný start kategorií D, C a veteránů. Nejmladší a nejstarší část tohoto výběru měla za úkol obkroužit velký kilometrový okruh jednou, plavci kat. C pak objeli tyto okruhy 2.

O hodinu později přišel na řadu vrchol celého dne, psychicky náročnější než interpelace a vyplňování daňového přiznání zároveň, závod AB na 4 kilometry. I přes určité obtíže jednotlivých závodníků doplavali skoro všichni, jeden, z Přerova, si však zlomil list mony, šikula, a nedoplaval. Překvapivě ani nejslabší články startovního pole neměly problém se zvládnutím dvouhodinového limitu, poslední doplaval za hodinu a pět minut, a tak závody mohly být ukončeny včas. Naštěstí, jelikož pár minut poté začaly padat trakaře, po anglicku kočky a psi.

Z celkových výsledků je samozřejmě potřeba pogratulovat všem, kterým se podařilo závod úspěšně dokončit. Speciální jmenovité poděkování si ale zaslouží ti, již se dokázali umístit na pódiu či v závodě zvítězit. Proto gratulujeme k vítězství Zbyňku Svozilovi, Filipu Látalovi, Martinu Děckému, Ivě Vzatkové, Elišce Vzatkové a Zuzaně Svozilové. Neméně heroický výkon předvedli i další, kterým se podařilo umístit se na pódiu, tedy blahopřejeme Jolče Hnáthové, Kláře Jurové, Barboře Pohlové a Vojtěchu Jabůrkovi.

Za překrásné fotografie jako vždy mnohokrát děkujeme Lence Jurové.

Text: Filip Kroutil

Fotky: Lenka Jurová

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc