• Letní soustředění Karlov 2018

  Na konci prázdnin se konalo již tradiční letní soustředění, tentokrát v Karlově v areálu hotelu Kamzík. Účastníci zde zakusili náročnost jesenických kopců, zaplavali si ve Slezské Hartě a hlavně si užili spoustu zábavy!

 • Přepis kroniky z letního soustředění

  Pokud chcete zjistit, jaké soustředění 2018 doopravdy bylo a jak ho prožívali i ti nejmenší účastníci, zkuste si přečíst kompletní přepis letošní kroniky.

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

1. kolo DPP 2018 Mělice

Seriál DPP, pro některé modla, na kterou nedají dopustit, pro druhé naprosto zbytečné plýtvání lidskými zdroji, v sobotu 9. 6. v Mělicích u Pardubic zažehl plamen dalšího ročníku svým prvním kolem, kolem, které vejde do historie.

Závod samotný se konal v malebném areálu zdejšího Marin klubu, jenž si svou malebností vysloužil i postavení vrátnice za účelem výběru vstupného a parkovného. Opravdu, takovou nádheru svět ještě neviděl. Nicméně poté, co se člověk konečně i se svým čtyřkolým parťákem probojuje dovnitř, ocitne se opravdu na místě, jež je pořádání hodno.

Prezentace účastníků probíhala od 10 hodin, a tak naše výprava musela vyrazit od bazénu ještě před osmou hodinou. Po příjezdu do již dříve sáhodlouze popsaného areálu se všichni závodníci zaregistrovali a závody mohly poradou vedoucích a rozhodčích započít. Zajímavostí je, že poměrně velká část strážců pravidel byla tvořena právě přáteli, či přímo členy našeho klubu.

Jako první se do ještě poklidných vln mělické nádrže vrhli ti nejmladší, kategorie E. Trať o délce 500 m sice představovala dostatečnou výzvu, obzvláště pokud se jednalo o první závod v životě, ovšem pro mnohé ne nepřekonatelnou, a tak mohli být rodiče, trenéři i děti samotné se svými výkony spokojeni.

O půl jedné se na start seřadila nejpestřejší kategorie, tedy přesněji řečeno se jednalo o společný start kategorií D, C a veteránů. Nejmladší a nejstarší část tohoto výběru měla za úkol obkroužit velký kilometrový okruh jednou, plavci kat. C pak objeli tyto okruhy 2.

O hodinu později přišel na řadu vrchol celého dne, psychicky náročnější než interpelace a vyplňování daňového přiznání zároveň, závod AB na 4 kilometry. I přes určité obtíže jednotlivých závodníků doplavali skoro všichni, jeden, z Přerova, si však zlomil list mony, šikula, a nedoplaval. Překvapivě ani nejslabší články startovního pole neměly problém se zvládnutím dvouhodinového limitu, poslední doplaval za hodinu a pět minut, a tak závody mohly být ukončeny včas. Naštěstí, jelikož pár minut poté začaly padat trakaře, po anglicku kočky a psi.

Z celkových výsledků je samozřejmě potřeba pogratulovat všem, kterým se podařilo závod úspěšně dokončit. Speciální jmenovité poděkování si ale zaslouží ti, již se dokázali umístit na pódiu či v závodě zvítězit. Proto gratulujeme k vítězství Zbyňku Svozilovi, Filipu Látalovi, Martinu Děckému, Ivě Vzatkové, Elišce Vzatkové a Zuzaně Svozilové. Neméně heroický výkon předvedli i další, kterým se podařilo umístit se na pódiu, tedy blahopřejeme Jolče Hnáthové, Kláře Jurové, Barboře Pohlové a Vojtěchu Jabůrkovi.

Za překrásné fotografie jako vždy mnohokrát děkujeme Lence Jurové.

Text: Filip Kroutil

Fotky: Lenka Jurová

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc