• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

1. kolo DPP 2018 Mělice

Seriál DPP, pro některé modla, na kterou nedají dopustit, pro druhé naprosto zbytečné plýtvání lidskými zdroji, v sobotu 9. 6. v Mělicích u Pardubic zažehl plamen dalšího ročníku svým prvním kolem, kolem, které vejde do historie.

Závod samotný se konal v malebném areálu zdejšího Marin klubu, jenž si svou malebností vysloužil i postavení vrátnice za účelem výběru vstupného a parkovného. Opravdu, takovou nádheru svět ještě neviděl. Nicméně poté, co se člověk konečně i se svým čtyřkolým parťákem probojuje dovnitř, ocitne se opravdu na místě, jež je pořádání hodno.

Prezentace účastníků probíhala od 10 hodin, a tak naše výprava musela vyrazit od bazénu ještě před osmou hodinou. Po příjezdu do již dříve sáhodlouze popsaného areálu se všichni závodníci zaregistrovali a závody mohly poradou vedoucích a rozhodčích započít. Zajímavostí je, že poměrně velká část strážců pravidel byla tvořena právě přáteli, či přímo členy našeho klubu.

Jako první se do ještě poklidných vln mělické nádrže vrhli ti nejmladší, kategorie E. Trať o délce 500 m sice představovala dostatečnou výzvu, obzvláště pokud se jednalo o první závod v životě, ovšem pro mnohé ne nepřekonatelnou, a tak mohli být rodiče, trenéři i děti samotné se svými výkony spokojeni.

O půl jedné se na start seřadila nejpestřejší kategorie, tedy přesněji řečeno se jednalo o společný start kategorií D, C a veteránů. Nejmladší a nejstarší část tohoto výběru měla za úkol obkroužit velký kilometrový okruh jednou, plavci kat. C pak objeli tyto okruhy 2.

O hodinu později přišel na řadu vrchol celého dne, psychicky náročnější než interpelace a vyplňování daňového přiznání zároveň, závod AB na 4 kilometry. I přes určité obtíže jednotlivých závodníků doplavali skoro všichni, jeden, z Přerova, si však zlomil list mony, šikula, a nedoplaval. Překvapivě ani nejslabší články startovního pole neměly problém se zvládnutím dvouhodinového limitu, poslední doplaval za hodinu a pět minut, a tak závody mohly být ukončeny včas. Naštěstí, jelikož pár minut poté začaly padat trakaře, po anglicku kočky a psi.

Z celkových výsledků je samozřejmě potřeba pogratulovat všem, kterým se podařilo závod úspěšně dokončit. Speciální jmenovité poděkování si ale zaslouží ti, již se dokázali umístit na pódiu či v závodě zvítězit. Proto gratulujeme k vítězství Zbyňku Svozilovi, Filipu Látalovi, Martinu Děckému, Ivě Vzatkové, Elišce Vzatkové a Zuzaně Svozilové. Neméně heroický výkon předvedli i další, kterým se podařilo umístit se na pódiu, tedy blahopřejeme Jolče Hnáthové, Kláře Jurové, Barboře Pohlové a Vojtěchu Jabůrkovi.

Za překrásné fotografie jako vždy mnohokrát děkujeme Lence Jurové.

Text: Filip Kroutil

Fotky: Lenka Jurová

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc