• 1. kolo MSLM

Závodníci z KSP Olomouc v sobotu 27.1.2018 závodili ve Zlíně na 1. kole Moravskoslezské ligy mládeže.

• NEMO Trophy Zlín

Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

• Evropský pohár Gliwice

6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

• Oblastní liga mládeže

Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

• Zpravodaj KSP

Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

3. kolo Moravskoslezské ligy mládeže 2018

Dvacátého prvního dubna léta páně 2018 vyvrcholil soutěžní kolos Moravskoslezské ligy mládeže posledním kolem konaným v Novém Jičíně. Skončil tak tříkolový systém bodovací soutěže, ze kterého se tři nejchrabřejší týmy s nejvyšším počtem bodů probojují do celorepublikového finále.

Už od samotného zahájení bylo jasné, že časový harmonogram byl opravdu jen ilustračním obrázkem na obalu čínských nudlí a že se závody rozhodně protáhnou. Slavnostní zahájení totiž proběhlo nezvykle bez hudebního doprovodu a start první disciplíny, 50 RP kategorie C, byl kvůli technickým problémům s časomírou o chvíli odložen. Na této trati dokázala cenný kov urvat Lucie Vašíčková, která za čas 21,33 brala stříbrnou medaili. Bára Janalíková doplnila na téže trati bohatou bodovou sbírku, doplavala čtvrtá. Ještě o stupínek výš vzápětí vystoupala v kategorii D Jolana Hnáthová, jež svou verzi disciplíny pod vodou dokázala vyhrát. V kategorii D vzdálenost, kterou závodník musí ujet na jeden nádech, činí 25 metrů.

Disciplíny plavané pod vodou k velkému překvapení všech nezúčastněných následovaly disciplíny plavané na hladině. V kategorii E se obzvláště dařilo Elišce Horákové, jež na šesté disciplíně, 50 PP, zabojovala a doplavala čtvrtá. Po tomto podařeném výkonu přišel zlověstný blok vytrvaleckých disciplín 800 PP kategorie C, 800 PP D a 400 PP E. Nejenže byly tyto tratě pro závodníky velmi kruté, obzvláště pokud se jednalo o sprintery, ale ani diváci nebyli ušetřeni. Takové utrpení by jim totiž nemohla dopřát ani nejvyšší česká fotbalová liga. Ano, opravdu taková to byla nuda.

Nicméně probudit ospalé diváky se nejdříve povedlo Ivě Vzatkové, která fantastickým výkonem udolala všechny své soupeřky a 800 PP kategorie C opanovala. O chvíli později Jolana Hnáthová na téže trati pro kategorii D redefinovala pojem dominance a s časem 8:34,32 brala zlato. Blok hrůzy zakončili závodníci kategorie E, kteří sice výrazně nepromluvili do celkových výsledků, ale předlouhou trať se ctí doplavali.

Po patnáctiminutové přestávce trvající maximálně 10 minut přišly na řadu opět sprinty a náš tým ukázal, že ty má přeci jen o něco raději. Pro skvělý výsledek na 50 BF si tak ve svých kategoriích doplavali: Jolana Hnáthová, Matyáš a Tomáš Sehrigovi (3. místo), Lucie Vašíčková a Eliška Horáková (4. místo). Kategorie C měla ještě na programu disciplínu 100 PP, na níž zaúřadovala Iva Vzatková a dohmátla si pro stříbrnou medaili.

Již tradičně závody zakončily smíšené štafety. Tentokrát 4x50 PP pro kategorii C a 4x100 BF pro D a E. Tým KSP Olomouc nasadil nejvyšší počet štafet, jaký byl vzhledem k počtu závodníků možný. Jednoduše tak, aby si všichni zaplavali. Pro štafety v soutěži byl ovšem také důležitý výsledek. Starší štafety se tohoto úkolu zhostily náramně a vybojovaly dvě druhá místa. Štafeta kategorie E o moc nezaostala a brala bronz.

I přes „nepříznivou“ délku disciplín se do Nového Jičína vydala poměrně početná výprava se spoustou závodníků tzv. mimo soutěž, kteří buď teprve sbírali první zkušenosti, nebo zlepšovali osobní rekordy. Tak jak tak děkujeme všem za vzornou reprezentaci. Za krásné fotografie (odkaz zde) pak patří dík Lence Jurové.

Text: Filip Kroutil