• Letní soustředění Karlov 2018

  Na konci prázdnin se konalo již tradiční letní soustředění, tentokrát v Karlově v areálu hotelu Kamzík. Účastníci zde zakusili náročnost jesenických kopců, zaplavali si ve Slezské Hartě a hlavně si užili spoustu zábavy!

 • Přepis kroniky z letního soustředění

  Pokud chcete zjistit, jaké soustředění 2018 doopravdy bylo a jak ho prožívali i ti nejmenší účastníci, zkuste si přečíst kompletní přepis letošní kroniky.

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

MČR Družstev 2018 Přerov

V sobotu začaly tak trošku přelomové závody, pořadatelství 51. ročníku Potápěčské ligy a zároveň MČR družstev se totiž tentokrát ujal přerovský klub. Započal tak novou éru těchto závodů, jelikož ještě jubilejní 50. ročník se konal v překrásné Olomouci. Ovšem nebyl to takový breaking point, jako v podání Nigela Faraga.

Vysvětlení vyhodnocování závodu: Jedná se o dvoudenní závod týmů. Každý tým mužský, nebo ženský může do všech disciplín nasadit jednoho až dva závodníky, kteří v závislosti na svých úspěších získávají body pro tým. Na konec obou dnů je zařazena štafeta, která je ohodnocena dvojnásobkem bodů, a může tak rozhodnout o výsledku. Závěrečné pořadí týmů je určeno celkovým součtem všech bodů, které závodníci během dvou dnů dokázali získat. MČR družstev se mohou zúčastnit jen týmy složené ze závodníků se stejnou klubovou příslušností. Potápěčské ligy se pak mohou účastnit i týmy smíšené, na příklad letošní mužský tým Olomouce doplnili dva závodníci Pardubic.

Jelikož se jedná o dvoudenní závody, začalo první seznámení s vodou, rozumějme rozplavání, až odpoledne. Soutěž samotnou pak zahájil ředitel závodu svým proslovem a hymnou krátce před druhou hodinou. Kompletní výsledky obou půldnů samozřejmě naleznete na polistime.cz, ale z těch nejdůležitějších vypíchněme tučný bodový přísun v podání Barbory Sládečkové na 50 PP (2. místo), trochu překvapivé, ale o to skvělejší 3. místo Filipa Látala na téže trati. Před technickou pauzou ještě závodníci odplavali 50 BF, kde zabodovala česká rekordmanka Gabriela Horáková druhým místem.

Po přesunu startovacího zařízení a menších technických komplikacích, mohla začít v pořadí již pátá disciplína 400 PP, kterou opanovala seniorská rekordmanka Zuzana Svozilová s nadějnou Alžbětou Hnáthovou hned za zády. První double byl na světě. Ten druhý mohly olomoucké ženy přidat hned na další disciplíně 200 BF, kde za první Gabrielou Horákovou uteklo nakonec třetí Markétě Svozilové druhé místo o pouhé 4 desetiny. V sobotu sběr bodů pokračoval ještě na tratích 100 RP a 1500 PP, tam se ale olomoučtí závodníci na pódiových pozicích neobjevili. Na úplný závěr dne byla samozřejmě zařazena štafeta 4x200 PP, kterou tým olomouckých žen s přehledem vyhrál. Muži se pak umístili na 4. místě.

Závody pokračovaly už od samotného nedělního rána a to obdobným způsobem jako v sobotu začaly, tedy padesátimetrovou tratí. Barbora Sládečková hned na první disciplíně dne, 50 RP, urvala druhé místo, úspěch doplnil double Svozilová Hnáthová na 800 PP, obdobně jako o den dříve na poloviční trati. Devatenáctou disciplínu, 100 BIFI, sice opanovala závodnice z Mostu, ale druhé a třetí místo si Gabriela Horáková s Markétou Svozilovou uzmout nenechaly. Další bodový přísun a posun k celkovému triumfu zajistila svým vítězstvím na 100 PP a třetím místem na netypické 400 RP Barbora Sládečková. Načež pojistku přidal opět double Zuzany Svozilové a Alžběty Hnáthové na 200 PP. Třetím místem na 400 BF pak Eliška Vzatková zakončila individuální část celých závodů.

Následné štafety 4x100 PP na celkovém pořadí týmů již nic nezměnily. Tým olomouckých žen si tak z druhého místa pohlídal další celkový triumf v obou soutěžích a rozšířil tak svou již teď úctyhodnou sbírku. Muži pak pátým místem podtrhli skoro historické maximum, kdy se po dlouhé době dokázali dostat do celkové TOP 4 Potápěčské ligy.

Tyto závody také ukázaly, že ploutvové plavání je nejen krásným sportem, ale i komunitou spolupracujících lidí, jelikož v olomouckém mužském týmu plavali 2 závodníci Pardubic proto, aby se tento tým vůbec mohl závodů zúčastnit.

Text: Filip Kroutil

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc