• 1. kolo MSLM

Závodníci z KSP Olomouc v sobotu 27.1.2018 závodili ve Zlíně na 1. kole Moravskoslezské ligy mládeže.

• NEMO Trophy Zlín

Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

• Evropský pohár Gliwice

6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

• Oblastní liga mládeže

Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

• Zpravodaj KSP

Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Žďárský Gumák 2018

O víkendu 10. a 11. února proběhl ve Žďáru nad Sázavou druhý ročník závodu zaměřeného převážně na BF, Žďárský Gumák. Letošní novinkou bylo zařazení i disciplín PP, a to 50 a 100 m. Změnil se i tak systém vyhlašování, kdy se hodnotil celkový výkon ve čtyřech samostatných disciplínách, tedy čtyřboj. Zvlášť byla hodnocena akorát vytrvalostní disciplína 400 BF nazvaná O Žďárský gumák.

Závody se dělily do dvou závodních dnů. V prvním dni, tedy v sobotu, se mohli závodníci přihlásit na tratě 50 PP, 100 BF, 400 BF a pro veterány byla připravena trať 50 BF nazvana Staří gumáci.

V druhém závodním dni, rozumějme v neděli, byly k dispozici tratě 50, 200 BF a 100 PP. Po kratší pauze následovali štafety, které mohli kluby poskládat bez omezení počtu, takže si zaplaval opravdu každý, kdo chtěl.

Poslední odstavec této zprávy nemůže patřit nikomu jinému nežli vítězům. Třetí místo v nejprestižnějším závodu O Žďárský gumák vybojovola Eliška Vzatková. V již zmíněném speciálním čtyřboji se na třetím místě umístila Bára Jurová, druhé místo pak ve svých kategoriích obsadili Iva Vzatková, Eliška Horáková a Tomáš Sehrig. Pomyslnou třešničkou na dort doplnil Michal Strakoš, který jako člen smíšené štafety Uhlomouce vybojoval sladké vítězství.