• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Žďárský Gumák 2018

 

O víkendu 10. a 11. února proběhl ve Žďáru nad Sázavou druhý ročník závodu zaměřeného převážně na BF, Žďárský Gumák. Letošní novinkou bylo zařazení i disciplín PP, a to 50 a 100 m. Změnil se i tak systém vyhlašování, kdy se hodnotil celkový výkon ve čtyřech samostatných disciplínách, tedy čtyřboj. Zvlášť byla hodnocena akorát vytrvalostní disciplína 400 BF nazvaná O Žďárský gumák.

 

Závody se dělily do dvou závodních dnů. V prvním dni, tedy v sobotu, se mohli závodníci přihlásit na tratě 50 PP, 100 BF, 400 BF a pro veterány byla připravena trať 50 BF nazvana Staří gumáci.

 

V druhém závodním dni, rozumějme v neděli, byly k dispozici tratě 50, 200 BF a 100 PP. Po kratší pauze následovali štafety, které mohli kluby poskládat bez omezení počtu, takže si zaplaval opravdu každý, kdo chtěl.

 

Poslední odstavec této zprávy nemůže patřit nikomu jinému nežli vítězům. Třetí místo v nejprestižnějším závodu O Žďárský gumák vybojovola Eliška Vzatková. V již zmíněném speciálním čtyřboji se na třetím místě umístila Bára Jurová, druhé místo pak ve svých kategoriích obsadili Iva Vzatková, Eliška Horáková a Tomáš Sehrig. Pomyslnou třešničkou na dort doplnil Michal Strakoš, který jako člen smíšené štafety Uhlomouce vybojoval sladké vítězství.

Fotogalerii ze závodu naleznete zde.

Text a fotografie: Filip Kroutil

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc