1. kolo Moravskoslezské ligy mládeže 2018
 • 1. kolo MSLM

  Závodníci z KSP Olomouc v sobotu 27.1.2018 závodili ve Zlíně na 1. kole Moravskoslezské ligy mládeže.

 • NEMO Trophy Zlín

  Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

 • Evropský pohár Gliwice

  6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

 • Oblastní liga mládeže

  Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

1. kolo Moravskoslezské ligy mládeže 2018

V sobotu 27. ledna se nerozhodovalo pouze o směřování České republiky v následující prezidentské pětiletce, rozhodovalo se totiž také o tom, kdo a kolik si odveze bodů z prvního kola MSLM 2018, tentokrát pořádaného klubem NEMO Zlín. 

Závodů se již tradičně zúčastnil i náš klub, přes spoustu zmatků a nedokonalostí, které mladí závodníci dokázali natropit, jako jeden příklad za všechny můžeme uvést diskvalifikaci štafety, kdy si Dan Miloica jednoduše zapomněl vzít šnorchl a prohřešil se tak proti pravidlům, bychom tyto závody měli považovat za povedené. Pro děti to byly první závody v kalendářním roce 2018, a tak probouzení ze zimního spánku nemuselo být vždy úplně příjemné. Obzvláště když přihlédneme k souběžně se odehrávající bitvě o hrad.

Z celkových výsledků se sluší vypíchnout 6 statečných, kteří v sobotu obzvláště excelovali a dobili umístění na stupních vítězů. Jolana Hnáthová dokázala zvítězit na trati 200 PP a umístila se na krásném třetím místě na trati 400 PP. Horáková Eliška dokázala všechny překvapit a na trati 200 BF si s desetisekundovým zlepšením svého osobního rekordu doplavala pro zlatou medaili. Vzatková Iva si nadělila předčasný dárek k narozeninám v podobě úžasného druhého místa na trati 200 PP a bronzového umístění v závodě na 400 RP. Na závěr uspěla také smíšená štafeta kategorie D, která si ve složení Jolana Hnáthová, Petr Švanda, Nikita Nečasová a Sabina Dastychová vyplavala stříbrnou medaili.

Čestné uznaní však ale patří úplně všem, kteří se závodů účastnili s chutí a třeba si vylepšili i nějaký ten osobní rekord.

Text: Filip Kroutil

 

Vyhlášení celkových výsledků MSLM pro rok 2017

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc