• Web ve výstavbě

  Omlouváme se, bohužel stránky jsou nyní ve výstavbě. Všechny funkce nemusí pracovat správně. Odměnou vám budou lépe pracující stránky. Děkujeme za pochopení.

 • NEMO Trophy Zlín

  Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

 • Evropský pohár Gliwice

  6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

 • Oblastní liga mládeže

  Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

 • Title Header 5

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Finále ligy mládeže

Ve dnech 18. a 19. listopadu se konalo finále Ligy mládeže roku 2017. Náš klub do finále postoupil z druhého místa Moravskoslezské ligy mládeže, poté co naši závodníci v průběhu roku absolvovali 3 kola MSLM v bazénu a 1 kolo na volné vodě. Zásluhu na účasti našeho týmu ve Finále mají tedy i další plavci, kteří se bohužel z organizačních důvodů Finále zúčastnit nemohli.

Do finále se probojovaly 3 kluby z Moravy – KSP Olomouc, ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou a SP LAGUNA Nový Jičín a 3 kluby z Čech – AQUA KLUB Liberec, MODRÁ HVĚZDA Praha a KPM Pulec Praha. Za náš klub se zúčastnilo 14 závodníků, z toho 6 v kategorii E, 4 v kategorii D a 6 v kategorii C. Závody se plavaly ve 25m bazénu s hloubkou 0,8 m – 1,3m. Při rozplavání závodníci využívali poctivě každou minutu, aby natrénovali správné obrátky, zejména pak při plavání s lahví.

Naši závodníci zaplavali 35 osobních rekordů, získali 10 zlatých medailí v individuálních závodech a jednu ve štafetě, dále 7 stříbrných a 6 bronzových medailí. Jako nejúspěšnější můžeme jmenovat Bětku Hnáthovou, Ivu Vzatkovou, Lucku Vašíčkovou, Báru Janalíkovou, Tomáše Absatze a Matyáše Sehriga. Všichni bojovali o celkové stříbrné umístění až do posledního závodu. V něm nás bohužel diskvalifikace posunula až na celkové čtvrté místo.

Do příštích závodů jsme si odnesli jeden velký úkol, nepokazit už ani jeden start!

 

Text: Dáša Nečasová

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc