• Letní soustředění Karlov 2018

  Na konci prázdnin se konalo již tradiční letní soustředění, tentokrát v Karlově v areálu hotelu Kamzík. Účastníci zde zakusili náročnost jesenických kopců, zaplavali si ve Slezské Hartě a hlavně si užili spoustu zábavy!

 • Přepis kroniky z letního soustředění

  Pokud chcete zjistit, jaké soustředění 2018 doopravdy bylo a jak ho prožívali i ti nejmenší účastníci, zkuste si přečíst kompletní přepis letošní kroniky.

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Finále ligy mládeže

Ve dnech 18. a 19. listopadu se konalo finále Ligy mládeže roku 2017. Náš klub do finále postoupil z druhého místa Moravskoslezské ligy mládeže, poté co naši závodníci v průběhu roku absolvovali 3 kola MSLM v bazénu a 1 kolo na volné vodě. Zásluhu na účasti našeho týmu ve Finále mají tedy i další plavci, kteří se bohužel z organizačních důvodů Finále zúčastnit nemohli.

Do finále se probojovaly 3 kluby z Moravy – KSP Olomouc, ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou a SP LAGUNA Nový Jičín a 3 kluby z Čech – AQUA KLUB Liberec, MODRÁ HVĚZDA Praha a KPM Pulec Praha. Za náš klub se zúčastnilo 14 závodníků, z toho 6 v kategorii E, 4 v kategorii D a 6 v kategorii C. Závody se plavaly ve 25m bazénu s hloubkou 0,8 m – 1,3m. Při rozplavání závodníci využívali poctivě každou minutu, aby natrénovali správné obrátky, zejména pak při plavání s lahví.

Naši závodníci zaplavali 35 osobních rekordů, získali 10 zlatých medailí v individuálních závodech a jednu ve štafetě, dále 7 stříbrných a 6 bronzových medailí. Jako nejúspěšnější můžeme jmenovat Bětku Hnáthovou, Ivu Vzatkovou, Lucku Vašíčkovou, Báru Janalíkovou, Tomáše Absatze a Matyáše Sehriga. Všichni bojovali o celkové stříbrné umístění až do posledního závodu. V něm nás bohužel diskvalifikace posunula až na celkové čtvrté místo.

Do příštích závodů jsme si odnesli jeden velký úkol, nepokazit už ani jeden start!

 

Text: Dáša Nečasová

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc