Finále ligy mládeže
 • 1. kolo MSLM

  Závodníci z KSP Olomouc v sobotu 27.1.2018 závodili ve Zlíně na 1. kole Moravskoslezské ligy mládeže.

 • NEMO Trophy Zlín

  Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

 • Evropský pohár Gliwice

  6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

 • Oblastní liga mládeže

  Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Finále ligy mládeže

Ve dnech 18. a 19. listopadu se konalo finále Ligy mládeže roku 2017. Náš klub do finále postoupil z druhého místa Moravskoslezské ligy mládeže, poté co naši závodníci v průběhu roku absolvovali 3 kola MSLM v bazénu a 1 kolo na volné vodě. Zásluhu na účasti našeho týmu ve Finále mají tedy i další plavci, kteří se bohužel z organizačních důvodů Finále zúčastnit nemohli.

Do finále se probojovaly 3 kluby z Moravy – KSP Olomouc, ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou a SP LAGUNA Nový Jičín a 3 kluby z Čech – AQUA KLUB Liberec, MODRÁ HVĚZDA Praha a KPM Pulec Praha. Za náš klub se zúčastnilo 14 závodníků, z toho 6 v kategorii E, 4 v kategorii D a 6 v kategorii C. Závody se plavaly ve 25m bazénu s hloubkou 0,8 m – 1,3m. Při rozplavání závodníci využívali poctivě každou minutu, aby natrénovali správné obrátky, zejména pak při plavání s lahví.

Naši závodníci zaplavali 35 osobních rekordů, získali 10 zlatých medailí v individuálních závodech a jednu ve štafetě, dále 7 stříbrných a 6 bronzových medailí. Jako nejúspěšnější můžeme jmenovat Bětku Hnáthovou, Ivu Vzatkovou, Lucku Vašíčkovou, Báru Janalíkovou, Tomáše Absatze a Matyáše Sehriga. Všichni bojovali o celkové stříbrné umístění až do posledního závodu. V něm nás bohužel diskvalifikace posunula až na celkové čtvrté místo.

Do příštích závodů jsme si odnesli jeden velký úkol, nepokazit už ani jeden start!

 

Text: Dáša Nečasová

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc