• Letní soustředění Karlov 2018

  Na konci prázdnin se konalo již tradiční letní soustředění, tentokrát v Karlově v areálu hotelu Kamzík. Účastníci zde zakusili náročnost jesenických kopců, zaplavali si ve Slezské Hartě a hlavně si užili spoustu zábavy!

 • Přepis kroniky z letního soustředění

  Pokud chcete zjistit, jaké soustředění 2018 doopravdy bylo a jak ho prožívali i ti nejmenší účastníci, zkuste si přečíst kompletní přepis letošní kroniky.

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Evropský pohár juniorů Gliwice

O víkendu 3. - 5. 11. reprezentovala skupinka šesti plavců náš klub na Evropském poháru juniorů v Gliwicích (Polsko). Ačkoliv naše výprav nepatřila mezi největší, rozhodně se neztratila. Kromě zkušeností a osobních rekordů naši plavci posbírali hned 6 medailí. 

Na závodech v polských Gliwicích z našeho klubu startovala Alžběta Hnáthová, která zvítězila ve dvou disciplínách (800 PP, 400 PP) a druhé místo získala na trati 100 PP. Dalším medailovým plavcem je Filip Látal, který vybojoval taktéž tři medaile. Bronzovou medaili získal na trati 100 RP, v čase 0:39.52 a překonal tak klubový rekord KSP. Pro další bronz si doplaval na trati 800 PP.Nicméně ani mu zlatá medaile neunikla, když jako první dokončil závod na 400 PP.

 

Výpravu dále tvořila Lucie Vašíčková, která závodila na tratích 50 BF (12.), 100 PP (22.) a 50 PP (13.). Iva Vzatková 200 PP (13.), 100 PP (14.) a 50 PP (16.). Bára Janalíková 50 BF (15.), 100 PP (23.) a 50 PP (29.). Hnáthová Jolana 50 BF (21.), 100 BF (15.) a 200 BF (10.).

 

Dívky v kat. D sestavily štafetu ve složení Vzatková Iva, Janalíková Bára, Vašíčková Lucie a Hnáthová Jolana. Naše štafeta dokončila závod na krásném 4. místě.

 

Věřím, že jsme v Gliwicích posbírali další zkušenosti a chuť do tréninku. 

Slavnostní nástup (KSP Olomouc zleva Jolana Hnáthová, Iva Vzatková)

 

Text: Zdeněk Přivřel

Foto: Elżbieta Chodyna (pořadatelský klub Gliwice)

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc