• 1. kolo MSLM

  Závodníci z KSP Olomouc v sobotu 27.1.2018 závodili ve Zlíně na 1. kole Moravskoslezské ligy mládeže.

 • NEMO Trophy Zlín

  Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

 • Evropský pohár Gliwice

  6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

 • Oblastní liga mládeže

  Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Evropský pohár juniorů Gliwice

O víkendu 3. - 5. 11. reprezentovala skupinka šesti plavců náš klub na Evropském poháru juniorů v Gliwicích (Polsko). Ačkoliv naše výprav nepatřila mezi největší, rozhodně se neztratila. Kromě zkušeností a osobních rekordů naši plavci posbírali hned 6 medailí. 

Na závodech v polských Gliwicích z našeho klubu startovala Alžběta Hnáthová, která zvítězila ve dvou disciplínách (800 PP, 400 PP) a druhé místo získala na trati 100 PP. Dalším medailovým plavcem je Filip Látal, který vybojoval taktéž tři medaile. Bronzovou medaili získal na trati 100 RP, v čase 0:39.52 a překonal tak klubový rekord KSP. Pro další bronz si doplaval na trati 800 PP.Nicméně ani mu zlatá medaile neunikla, když jako první dokončil závod na 400 PP.

 

Výpravu dále tvořila Lucie Vašíčková, která závodila na tratích 50 BF (12.), 100 PP (22.) a 50 PP (13.). Iva Vzatková 200 PP (13.), 100 PP (14.) a 50 PP (16.). Bára Janalíková 50 BF (15.), 100 PP (23.) a 50 PP (29.). Hnáthová Jolana 50 BF (21.), 100 BF (15.) a 200 BF (10.).

 

Dívky v kat. D sestavily štafetu ve složení Vzatková Iva, Janalíková Bára, Vašíčková Lucie a Hnáthová Jolana. Naše štafeta dokončila závod na krásném 4. místě.

 

Věřím, že jsme v Gliwicích posbírali další zkušenosti a chuť do tréninku. 

Slavnostní nástup (KSP Olomouc zleva Jolana Hnáthová, Iva Vzatková)

 

Text: Zdeněk Přivřel

Foto: Elżbieta Chodyna (pořadatelský klub Gliwice)

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc