NAHORU

• Mistrovství ČR družstev opět v režii olomouckých žen!

Již po sedmé za sebou nenašly olomoucké ženy konkurenci v prestižním závodu družstev! V patnácti startech hned v třinácti získaly první místo a zaslouženě s náskokem 85 bodů tak zvítězily před druhým velmi kvalitním mladým týmem z Mostu. DĚKUJEME VŠEM ZA KRÁSNÉ ZÁVODY! Jubilejní 50. ročník ukončil krásnou tradici tohoto závodu konaného v Olomouci.

• Medaile ze světového poháru pro Zuzanu Svozilovou

Druhého kola světového poháru, které se konalo v březnu v italském Lignanu se zúčastnilo přes 400 závodníků z 80 klubů. V této nabité konkurenci se podařilo prosadit olomoucké Zuzaně Svozilové, která získala bronzovou medaili na trati 800 PP..

• Finále ligy mládeže 2016

Mladým olomouckým plavcům se opět podařilo postoupit do celostátního finále ligy mládeže. Z důvodu zranění některých klíčových plavců našeho klubu se tentokrát nepodařilo obhájit třetí místo a těsném souboji až v poslední disciplíně těsně skončili čtvrtí! GRATULUJEME!

• 51. ročník vyhlášení nej sportovců okresu Olomouc

Olomoucká plavkyně s ploutvemi opět mezi nejlepšími sportovci okresu Olomouc!

• Mezinárodní závod Nemo trophy 2016

Hned pětkrát si olomoučtí plavci došli pro cenu za první místo v mezinárodní konkurenci plavců s ploutvemi, která se sjela na již tradiční závod Nemo Trophy do Zlína.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Vítězstvím Svozilové začali plavci s ploutvemi novou sezónu úspěšně

První a druhým kolem světového poháru plavců s ploutvemi zahájili plavci s ploutvemi svoji sezónu.

Nejúspěšnější byla Zuzana Svozilová, která se jako jediná z KSP zúčastnila 2. kola v italském Lignanu (15. – 16. 3. 2014).

Zvítězila na své nejoblíbenější trati na 800m pěkným časem 7:13,71 před Ukrajinkou Chumakovovou a Němkou Haaseovou. Chumak vedla téměř po celou dobu závodu a určovala ostré tempo. Svozilové se však vyplatilo počkat na finiš až na posledních 100 metrů. Zde Ukrajinku dohnala a v posledních metrech v krásném souboji i těsně předehnala. Další medaili získala Svozilová za druhé místo na 400m.

V prvním kole poháru v Maďarském Egeru (1. - 2. 3. 2014) byla nejúspěšnější v soutěži juniorek Gabriela Horáková ziskem dvou stříbrných a jedné bronzové medaile. Časy na úvod sezóny jsou velmi hodnotné a jsou příslibem pro úspěšnou sezónu.

Kvalitně zaplavaly i Barbora Sládečková (2x4. místo) a Markéta Svozilová (1x5. místo). Společně s Barborou Pohlovou si doplavaly pro 4. místo na štafetu 4x100m.  Svoji premiéru si osobním zlepšení odbyl i junior Jan Borovička.

Nyní čeká plavce krátká přestávka, který bude vyplněna intenzivní přípravou. V Olomouci 12. – 13. 4. 2014 budou v Olomouci obhajovat ženy KSP Olomouc své výsadní postavení na Mistrovství ČR družstev. O 14 dní později pokračuje seriál světového poháru v Praze.