• Letní soustředění Karlov 2018

  Na konci prázdnin se konalo již tradiční letní soustředění, tentokrát v Karlově v areálu hotelu Kamzík. Účastníci zde zakusili náročnost jesenických kopců, zaplavali si ve Slezské Hartě a hlavně si užili spoustu zábavy!

 • Přepis kroniky z letního soustředění

  Pokud chcete zjistit, jaké soustředění 2018 doopravdy bylo a jak ho prožívali i ti nejmenší účastníci, zkuste si přečíst kompletní přepis letošní kroniky.

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

2. kolo Světového poháru - Eger (Maďarsko)

Opět silná konkurekce se sešla v již tradiční destinaci v maďarském Egeru na druhé kolo světového poháru. Celkem 370 závodníků z 58 klubů a 15 států přijelo porovnat svoji výkonnost v letošní sezóně. KSP Olomouc reprezentovalo celkem osm, zejména mladých závodníků.

 

Nejvíce se dařilo Jiřímu Vyskočilovi, který si na trati 200 BF časem 1:49,12 doplaval v juniorské kategorii pro bronzovou medaili. Na poloviční trati 100 BF skončil na 7. místě a na 50 BF na 9. místě.

Blízko medailovým umístění byla také čerstvě seniorka Gabriela Horáková, která se soustředí zejména na tratě bi-fins. 50 BF zaplavala za 23,89 a skončila na pátém místě. 100 BF časem 51,67 znamenalo čtvrtou příčku a na 200 BF časem 1:54,01 doplavala také čtvrtá. I přes tato krásná umístění nebyla Gabča příliš spokojená, ale svůj první start mezi seniory zvládla výborně a určitě se budeme těšit na její další výborné výsledky na dalších závodech.

 

Výborně si vedla také Tereza Chromcová, která letos pomýšlí na účast na mistrovství světa juniorů. Na trati 50 BF časem 52,66 doplavala na pátém místě stejně jako na poloviční trati 50 BF, kde dohmátla v čase 24,38. Doplňkově plavala Tereza trať 50 RP, kde skončila devátá časem 19,09, což znamenalo vylepšení klubového nejlepšího výkonu v kategorii B.

 

Pěkné výkony a řadu osobních rekordů předvedli i ostatní účastníci poháru. Alžběta Hnáthová se výrazně přiblížila k reprezentačním limitům zejména na trati 200 PP. Eliška Vzatková se svým výkonem na 200 BF umístila v první desítce startovního pole, což je při její mezinárodní premiéře krásný výsledek. Jeden klubový nejlepší výkon ve své kategorii zlepšil Filip Látal a výrazně si své osobní rekordy vylepšili také Martin Děcký a Michal Strakoš.

 

Kvalitu tohoto závodu potvrzuje také překonání dvou světových seniorských rekordů, a to na trati 400 RP v mužské kategorii, kde se o rekord postaral Denys Grubnik z Ukrajiny a v ženské kategorii na trati 100 BF, kde již řadu let kraluje Petra Senánszky z Maďarska.

 

Poprvé se zde také masově plavalo v novém modelu polyuretanových plavek, což opět vedlo k velmi kvalitním výkonům.

 

 

 

Kompletní výsledky a fotografie pořadatele:

https://www.facebook.com/finswimminghungary/?fref=ts 

 

Fotogalerie KSP Olomouc 

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc