2. kolo Světového poháru - Eger (Maďarsko)
 • 1. kolo MSLM

  Závodníci z KSP Olomouc v sobotu 27.1.2018 závodili ve Zlíně na 1. kole Moravskoslezské ligy mládeže.

 • NEMO Trophy Zlín

  Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

 • Evropský pohár Gliwice

  6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

 • Oblastní liga mládeže

  Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

2. kolo Světového poháru - Eger (Maďarsko)

Opět silná konkurekce se sešla v již tradiční destinaci v maďarském Egeru na druhé kolo světového poháru. Celkem 370 závodníků z 58 klubů a 15 států přijelo porovnat svoji výkonnost v letošní sezóně. KSP Olomouc reprezentovalo celkem osm, zejména mladých závodníků.

 

Nejvíce se dařilo Jiřímu Vyskočilovi, který si na trati 200 BF časem 1:49,12 doplaval v juniorské kategorii pro bronzovou medaili. Na poloviční trati 100 BF skončil na 7. místě a na 50 BF na 9. místě.

Blízko medailovým umístění byla také čerstvě seniorka Gabriela Horáková, která se soustředí zejména na tratě bi-fins. 50 BF zaplavala za 23,89 a skončila na pátém místě. 100 BF časem 51,67 znamenalo čtvrtou příčku a na 200 BF časem 1:54,01 doplavala také čtvrtá. I přes tato krásná umístění nebyla Gabča příliš spokojená, ale svůj první start mezi seniory zvládla výborně a určitě se budeme těšit na její další výborné výsledky na dalších závodech.

 

Výborně si vedla také Tereza Chromcová, která letos pomýšlí na účast na mistrovství světa juniorů. Na trati 50 BF časem 52,66 doplavala na pátém místě stejně jako na poloviční trati 50 BF, kde dohmátla v čase 24,38. Doplňkově plavala Tereza trať 50 RP, kde skončila devátá časem 19,09, což znamenalo vylepšení klubového nejlepšího výkonu v kategorii B.

 

Pěkné výkony a řadu osobních rekordů předvedli i ostatní účastníci poháru. Alžběta Hnáthová se výrazně přiblížila k reprezentačním limitům zejména na trati 200 PP. Eliška Vzatková se svým výkonem na 200 BF umístila v první desítce startovního pole, což je při její mezinárodní premiéře krásný výsledek. Jeden klubový nejlepší výkon ve své kategorii zlepšil Filip Látal a výrazně si své osobní rekordy vylepšili také Martin Děcký a Michal Strakoš.

 

Kvalitu tohoto závodu potvrzuje také překonání dvou světových seniorských rekordů, a to na trati 400 RP v mužské kategorii, kde se o rekord postaral Denys Grubnik z Ukrajiny a v ženské kategorii na trati 100 BF, kde již řadu let kraluje Petra Senánszky z Maďarska.

 

Poprvé se zde také masově plavalo v novém modelu polyuretanových plavek, což opět vedlo k velmi kvalitním výkonům.

 

 

 

Kompletní výsledky a fotografie pořadatele:

https://www.facebook.com/finswimminghungary/?fref=ts 

 

Fotogalerie KSP Olomouc 

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc