• Letní soustředění Karlov 2018

  Na konci prázdnin se konalo již tradiční letní soustředění, tentokrát v Karlově v areálu hotelu Kamzík. Účastníci zde zakusili náročnost jesenických kopců, zaplavali si ve Slezské Hartě a hlavně si užili spoustu zábavy!

 • Přepis kroniky z letního soustředění

  Pokud chcete zjistit, jaké soustředění 2018 doopravdy bylo a jak ho prožívali i ti nejmenší účastníci, zkuste si přečíst kompletní přepis letošní kroniky.

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

1. kolo DPP a Mistrovství ČR 2015

Pět titulů mistrů republiky a celkem 11 medailí vylovili olomoučtí plavci s ploutvemi na Velkém Dářku, kde se konalo první kolo Českého poháru a současně Mistrovství České republiky v distančním plavání s ploutvemi. Krásné počasí a skvělé zázemí pořádajícího klubu Čochtanklub Žďár nad Sázavou přilákalo na start závodu celkem 97 závodníků z 12 klubů.


„Distanční plavání s ploutvemi (DPP) je specifické zejména skloubením nejen plaveckých a vytrvalostních dovednostní, ale také zvládnutím orientace na volné vodě a přizpůsobení se povětrnostním podmínkám.“  Vysvětlila koordinátorka DPP a zároveň trenérka KSP Olomouc Jitka Dostálová.


Závody probíhají v přírodním akvatoriu, kde je vyznačena trať bójemi a cílovým koridorem. Závodníci plavou v několika věkových kategoriích různě dlouhé tratě. Pořadatelé na Velkém Dářku postavili dva okruhy. Kratší, o délce 500 metrů, byl určen nejmladším závodníkům kategorie E (11 let a mladší). Zde si olomoucký klub připsal hned dvě umístění na stupni vítězů. Mezi chlapci skončil třetí Matyáš Sehrig, pro kterého byl závod na volné vodě premiérou. V kategorii dívek doplavala také na třetím místě Jolana Hnáthová. Krásné šesté místo v početném startovním poli získala Lucie Vašíčková.


Kategorie D (12 a 13 let) plavala již velký, jeden kilometr dlouhý okruh. Spolu s mladšími žáky nastoupili na start také veteráni (nad 29 let). Suverénně nejrychleji zvládla trať zaplavat Alžběta Hnáthová, která za sebou nechala jak chlapce, tak veterány. Špatně ovšem neplaval ani Filip Látal, který dokázal skvělým finišem porazit Nováka ze Žďáru a získal tak stříbrnou medaili. Mezi veterány již řadu let nemá konkurenci výborný závodník a hlavní trenér KSP Olomouc v jedné osobě, Zbyněk Svozil. Ani letos tomu nebylo jinak a Zbyněk získal do sbírky další veteránský titul mistra České republiky.
Dva okruhy čekaly na plavce kategorie C (14 a 15 let). Na této trati se radoval z titulu mistra republiky Martin Děcký, kterého na stupních vítězů doplnil stříbrný Michal Strakoš. Krásné šesté místo patří Dominikovi Kozákovi. Jen těsně za stupni vítězů skončila v soutěži dívek Nikol Kotůlková, ale její zlepšující se forma je příslibem do dalších kol Českého poháru.


Nejdelší trať čekala na plavce kategorie B (16 a 17 let) a kategorie A (18 let a starší). Kilometrový okruh museli obeplavat hned čtyřikrát. O svých kvalitách opět přesvědčila Zuzana Svozilová, která hned od startu udržovala krok s nejlepším mužem Josefem Cimburkem z Pardubic a do cíle doplavala s velkým náskokem na svou sestru Markétu Svozilovou, která byť specialistka na kratší tratě s krátkými ploutvemi, skončila druhá.


Nejlepším juniorem byl Jan Borovička, který i přes problémy s křečemi v posledním kole udržel svůj náskok před ostatními závodníky a i on získal titul mistra republiky. Na start hlavního závodu v kategorii mužů se postavil i věkem veterán Zbyněk Svozil a prokázal, že to ve vodě s ploutvemi stále umí. Doplaval totiž na třetím místě a získal tak body nejen ve veteránské kategorii, ale také v hlavní soutěži mužů.

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc