• Web ve výstavbě

  Omlouváme se, bohužel stránky jsou nyní ve výstavbě. Všechny funkce nemusí pracovat správně. Odměnou vám budou lépe pracující stránky. Děkujeme za pochopení.

 • NEMO Trophy Zlín

  Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

 • Evropský pohár Gliwice

  6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

 • Oblastní liga mládeže

  Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

 • Title Header 5

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

ŽENY OLOMOUCE NEJLEPŠÍ V REPUBLICE

O víkendu 11. a 12. dubna 2015 proběhl v Olomouci 48. ročník Mistrovství České republiky družstev v plavání s ploutvemi. Závodu se každoročně zúčastňují nejlepší družstva mužů a žen z celé republiky. 
Začátek domácí sezóny plavců s ploutvemi začíná již tradičně v Olomouci. Vrcholná soutěž týmů mužů a žen po páté za sebou v režii domácího týmu žen z KSP Olomouc a mužů z Laguny Nový Jičín. Muži Olomouce obsadili 6. místo.


Olomoucké vysokoškolačky nastoupily v doplněné sestavě oproti minulému roku. Družstvo doplnila Beáta Polišenská a nejmladší teprve 15 letá Tereza ChromcováGabriela Horáková (17) držitelka dvou bronzových medailí z loňského mistrovství světa juniorů opět suverénně úřadovala ve všech třech soutěžích v krátkých ploutvích. Na 50m překonala juniorský i seniorský rekord ČR. Suverenitu žen Olomouce v těchto disciplínách potvrzovala Markéta Svozilová (24), když obsadila dvě druhá místa a jedno třetí.  


Tři vítězství na 200m, 400m a 800m získala i mnohem zkušenější Zuzana Svozilová (26). Časy na 400m a 800m potvrdila po návratu ze studijního pobytu v Itálii vrůstající formu. Ve sprinterských disciplínách vládla Křepelková z Nového Jičína, ale hned za ní se druhými místy prosadila Barbora Sládečková. Plavkyně z Olomouce ovládly i oba štafetové závody, když na 4x200 ustanovily nový rekord ČR


V závěrečném vyhodnocení si odnesla Gabriela Horáková cenu Statutárního města Olomouce za nejkvalitnější výkon v disciplínách v kraulových disciplínách a Zuzana Svozilová za nejlepší bodové výkony ve vytrvaleckých disciplínách.


Sezóna pokračuje za 14 dní v Lipsku, kde se koná 3. díl světového poháru. Juniorka Gabriela Horáková a seniorky Zuzana Svozilová si už nyní vyplavaly účast na Mistrovství Evropy.


Kompletní výsledky je možné získat na http://ploutve.info/

 

Zbyněk Svozil tel.: 776174481; 739249002

 

Zleva: Barbora Sládečková, Tereza Chromcová, Beáta Polišenská, Zbyněk Svozil, Zuzana Svozilová, Gabriela Horáková a Markéta Svozilová.

Rekordní sestava na 4x200 PP - Sládečková B., Svozilová Z., Svozilová M., Horáková G. Zuzana Svozilová po doplavání.

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc