• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

ŽENY OLOMOUCE NEJLEPŠÍ V REPUBLICE

O víkendu 11. a 12. dubna 2015 proběhl v Olomouci 48. ročník Mistrovství České republiky družstev v plavání s ploutvemi. Závodu se každoročně zúčastňují nejlepší družstva mužů a žen z celé republiky. 
Začátek domácí sezóny plavců s ploutvemi začíná již tradičně v Olomouci. Vrcholná soutěž týmů mužů a žen po páté za sebou v režii domácího týmu žen z KSP Olomouc a mužů z Laguny Nový Jičín. Muži Olomouce obsadili 6. místo.


Olomoucké vysokoškolačky nastoupily v doplněné sestavě oproti minulému roku. Družstvo doplnila Beáta Polišenská a nejmladší teprve 15 letá Tereza ChromcováGabriela Horáková (17) držitelka dvou bronzových medailí z loňského mistrovství světa juniorů opět suverénně úřadovala ve všech třech soutěžích v krátkých ploutvích. Na 50m překonala juniorský i seniorský rekord ČR. Suverenitu žen Olomouce v těchto disciplínách potvrzovala Markéta Svozilová (24), když obsadila dvě druhá místa a jedno třetí.  


Tři vítězství na 200m, 400m a 800m získala i mnohem zkušenější Zuzana Svozilová (26). Časy na 400m a 800m potvrdila po návratu ze studijního pobytu v Itálii vrůstající formu. Ve sprinterských disciplínách vládla Křepelková z Nového Jičína, ale hned za ní se druhými místy prosadila Barbora Sládečková. Plavkyně z Olomouce ovládly i oba štafetové závody, když na 4x200 ustanovily nový rekord ČR


V závěrečném vyhodnocení si odnesla Gabriela Horáková cenu Statutárního města Olomouce za nejkvalitnější výkon v disciplínách v kraulových disciplínách a Zuzana Svozilová za nejlepší bodové výkony ve vytrvaleckých disciplínách.


Sezóna pokračuje za 14 dní v Lipsku, kde se koná 3. díl světového poháru. Juniorka Gabriela Horáková a seniorky Zuzana Svozilová si už nyní vyplavaly účast na Mistrovství Evropy.


Kompletní výsledky je možné získat na http://ploutve.info/

 

Zbyněk Svozil tel.: 776174481; 739249002

 

Zleva: Barbora Sládečková, Tereza Chromcová, Beáta Polišenská, Zbyněk Svozil, Zuzana Svozilová, Gabriela Horáková a Markéta Svozilová.

Rekordní sestava na 4x200 PP - Sládečková B., Svozilová Z., Svozilová M., Horáková G. Zuzana Svozilová po doplavání.

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc