• Letní soustředění Karlov 2018

  Na konci prázdnin se konalo již tradiční letní soustředění, tentokrát v Karlově v areálu hotelu Kamzík. Účastníci zde zakusili náročnost jesenických kopců, zaplavali si ve Slezské Hartě a hlavně si užili spoustu zábavy!

 • Přepis kroniky z letního soustředění

  Pokud chcete zjistit, jaké soustředění 2018 doopravdy bylo a jak ho prožívali i ti nejmenší účastníci, zkuste si přečíst kompletní přepis letošní kroniky.

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

ŽENY OLOMOUCE NEJLEPŠÍ V REPUBLICE

O víkendu 11. a 12. dubna 2015 proběhl v Olomouci 48. ročník Mistrovství České republiky družstev v plavání s ploutvemi. Závodu se každoročně zúčastňují nejlepší družstva mužů a žen z celé republiky. 
Začátek domácí sezóny plavců s ploutvemi začíná již tradičně v Olomouci. Vrcholná soutěž týmů mužů a žen po páté za sebou v režii domácího týmu žen z KSP Olomouc a mužů z Laguny Nový Jičín. Muži Olomouce obsadili 6. místo.


Olomoucké vysokoškolačky nastoupily v doplněné sestavě oproti minulému roku. Družstvo doplnila Beáta Polišenská a nejmladší teprve 15 letá Tereza ChromcováGabriela Horáková (17) držitelka dvou bronzových medailí z loňského mistrovství světa juniorů opět suverénně úřadovala ve všech třech soutěžích v krátkých ploutvích. Na 50m překonala juniorský i seniorský rekord ČR. Suverenitu žen Olomouce v těchto disciplínách potvrzovala Markéta Svozilová (24), když obsadila dvě druhá místa a jedno třetí.  


Tři vítězství na 200m, 400m a 800m získala i mnohem zkušenější Zuzana Svozilová (26). Časy na 400m a 800m potvrdila po návratu ze studijního pobytu v Itálii vrůstající formu. Ve sprinterských disciplínách vládla Křepelková z Nového Jičína, ale hned za ní se druhými místy prosadila Barbora Sládečková. Plavkyně z Olomouce ovládly i oba štafetové závody, když na 4x200 ustanovily nový rekord ČR


V závěrečném vyhodnocení si odnesla Gabriela Horáková cenu Statutárního města Olomouce za nejkvalitnější výkon v disciplínách v kraulových disciplínách a Zuzana Svozilová za nejlepší bodové výkony ve vytrvaleckých disciplínách.


Sezóna pokračuje za 14 dní v Lipsku, kde se koná 3. díl světového poháru. Juniorka Gabriela Horáková a seniorky Zuzana Svozilová si už nyní vyplavaly účast na Mistrovství Evropy.


Kompletní výsledky je možné získat na http://ploutve.info/

 

Zbyněk Svozil tel.: 776174481; 739249002

 

Zleva: Barbora Sládečková, Tereza Chromcová, Beáta Polišenská, Zbyněk Svozil, Zuzana Svozilová, Gabriela Horáková a Markéta Svozilová.

Rekordní sestava na 4x200 PP - Sládečková B., Svozilová Z., Svozilová M., Horáková G. Zuzana Svozilová po doplavání.

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc