• Letní soustředění Karlov 2018

  Na konci prázdnin se konalo již tradiční letní soustředění, tentokrát v Karlově v areálu hotelu Kamzík. Účastníci zde zakusili náročnost jesenických kopců, zaplavali si ve Slezské Hartě a hlavně si užili spoustu zábavy!

 • Přepis kroniky z letního soustředění

  Pokud chcete zjistit, jaké soustředění 2018 doopravdy bylo a jak ho prožívali i ti nejmenší účastníci, zkuste si přečíst kompletní přepis letošní kroniky.

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Zdařilý úvod plavců s ploutvemi na SP v Maďarsku

O víkendu 27. 2. – 2. 3. 2015 se druhého kola seriálu světového poháru v plavání s ploutvemi zúčastnil i klub sportovních potápěčů z Olomouce. V historickém městě Egeru v severovýchodní oblasti Maďarska se závodu zúčastnilo 20 zemí z více než 60 klubů a 320 účastníků ve čtyřech kategoriích. 

Mezinárodní sezónu plavců s ploutvemi zahájil klub Sportovních potápěčů v maďarském Egeru velmi úspěšně. Devítičlenná výprava už tradičně silných žen posílili i junioři Strakoš, Vyskočil a Borovička a většinou doplavali v osobních rekordech což je velmi důležité pro jejich další motivaci v dalších letech. 

Nejlépe si vedla v soutěži žen Barbora Sládečková. V soutěži na 50m kraul v klasických ploutvích překonala časem 22,91 český rekord a obsadila za vítěznou světovou rekordmankou Maďarkou Senanszky dělené 2. místo. Ve štafetové soutěži 4x50 dokonce kvarteto, zleva Barbora Sládečková, Markéta Svozilová, Gabriela Horáková a dorostenka Tereza Chromcová dokonce zvítězilo. Další medaili a znovu český rekord přidala štafeta 4x100m ve složení Sládečková, Beáta Polišenská, Zuzana Svozilová a Gabriela Horáková. V soutěži juniorek si nejlépe vedla Gabriela Horáková, která i přes zdravotní problémy vybojovala stříbrnou medaili na 50m a dvě třetí místa na 100 a 200m v klasických ploutvích. 

Těsně pod stupně vítězů na 4. místě se ještě v ženách umístila Zuzana Svozilová i její sestra Markéta Svozilová. Téměř výhradně tým vysokoškolaček doplnila dobře studentka Beáta Polišenská i ještě dorostenka Tereza Chromcová.

Další díl světového poháru pokračuje pro KSP Olomouc 25. a 26. 4. 2015 německé Lipsko. Olomouc o víkendu 11. a 12. 4. 2015 přivítá nejlepší družstva žen a mužů na Mistrovství ČR družstev. Zde ženy KSP Olomouc dokázaly zvítězit v řadě již čtyřikrát.

Zbyněk Svozil trenér KSP Olomouc

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Foto: Vítězná štafeta 4x50m

Zleva Markéta Svozilová, Barbora Sládečková, Gabriela Horáková a Tereza Chromcová.

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc