• Web ve výstavbě

  Omlouváme se, bohužel stránky jsou nyní ve výstavbě. Všechny funkce nemusí pracovat správně. Odměnou vám budou lépe pracující stránky. Děkujeme za pochopení.

 • NEMO Trophy Zlín

  Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

 • Evropský pohár Gliwice

  6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

 • Oblastní liga mládeže

  Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

 • Title Header 5

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Zdařilý úvod plavců s ploutvemi na SP v Maďarsku

O víkendu 27. 2. – 2. 3. 2015 se druhého kola seriálu světového poháru v plavání s ploutvemi zúčastnil i klub sportovních potápěčů z Olomouce. V historickém městě Egeru v severovýchodní oblasti Maďarska se závodu zúčastnilo 20 zemí z více než 60 klubů a 320 účastníků ve čtyřech kategoriích. 

Mezinárodní sezónu plavců s ploutvemi zahájil klub Sportovních potápěčů v maďarském Egeru velmi úspěšně. Devítičlenná výprava už tradičně silných žen posílili i junioři Strakoš, Vyskočil a Borovička a většinou doplavali v osobních rekordech což je velmi důležité pro jejich další motivaci v dalších letech. 

Nejlépe si vedla v soutěži žen Barbora Sládečková. V soutěži na 50m kraul v klasických ploutvích překonala časem 22,91 český rekord a obsadila za vítěznou světovou rekordmankou Maďarkou Senanszky dělené 2. místo. Ve štafetové soutěži 4x50 dokonce kvarteto, zleva Barbora Sládečková, Markéta Svozilová, Gabriela Horáková a dorostenka Tereza Chromcová dokonce zvítězilo. Další medaili a znovu český rekord přidala štafeta 4x100m ve složení Sládečková, Beáta Polišenská, Zuzana Svozilová a Gabriela Horáková. V soutěži juniorek si nejlépe vedla Gabriela Horáková, která i přes zdravotní problémy vybojovala stříbrnou medaili na 50m a dvě třetí místa na 100 a 200m v klasických ploutvích. 

Těsně pod stupně vítězů na 4. místě se ještě v ženách umístila Zuzana Svozilová i její sestra Markéta Svozilová. Téměř výhradně tým vysokoškolaček doplnila dobře studentka Beáta Polišenská i ještě dorostenka Tereza Chromcová.

Další díl světového poháru pokračuje pro KSP Olomouc 25. a 26. 4. 2015 německé Lipsko. Olomouc o víkendu 11. a 12. 4. 2015 přivítá nejlepší družstva žen a mužů na Mistrovství ČR družstev. Zde ženy KSP Olomouc dokázaly zvítězit v řadě již čtyřikrát.

Zbyněk Svozil trenér KSP Olomouc

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Foto: Vítězná štafeta 4x50m

Zleva Markéta Svozilová, Barbora Sládečková, Gabriela Horáková a Tereza Chromcová.

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc