• 1. kolo MSLM

  Závodníci z KSP Olomouc v sobotu 27.1.2018 závodili ve Zlíně na 1. kole Moravskoslezské ligy mládeže.

 • NEMO Trophy Zlín

  Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

 • Evropský pohár Gliwice

  6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

 • Oblastní liga mládeže

  Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Zdařilý úvod plavců s ploutvemi na SP v Maďarsku

O víkendu 27. 2. – 2. 3. 2015 se druhého kola seriálu světového poháru v plavání s ploutvemi zúčastnil i klub sportovních potápěčů z Olomouce. V historickém městě Egeru v severovýchodní oblasti Maďarska se závodu zúčastnilo 20 zemí z více než 60 klubů a 320 účastníků ve čtyřech kategoriích. 

Mezinárodní sezónu plavců s ploutvemi zahájil klub Sportovních potápěčů v maďarském Egeru velmi úspěšně. Devítičlenná výprava už tradičně silných žen posílili i junioři Strakoš, Vyskočil a Borovička a většinou doplavali v osobních rekordech což je velmi důležité pro jejich další motivaci v dalších letech. 

Nejlépe si vedla v soutěži žen Barbora Sládečková. V soutěži na 50m kraul v klasických ploutvích překonala časem 22,91 český rekord a obsadila za vítěznou světovou rekordmankou Maďarkou Senanszky dělené 2. místo. Ve štafetové soutěži 4x50 dokonce kvarteto, zleva Barbora Sládečková, Markéta Svozilová, Gabriela Horáková a dorostenka Tereza Chromcová dokonce zvítězilo. Další medaili a znovu český rekord přidala štafeta 4x100m ve složení Sládečková, Beáta Polišenská, Zuzana Svozilová a Gabriela Horáková. V soutěži juniorek si nejlépe vedla Gabriela Horáková, která i přes zdravotní problémy vybojovala stříbrnou medaili na 50m a dvě třetí místa na 100 a 200m v klasických ploutvích. 

Těsně pod stupně vítězů na 4. místě se ještě v ženách umístila Zuzana Svozilová i její sestra Markéta Svozilová. Téměř výhradně tým vysokoškolaček doplnila dobře studentka Beáta Polišenská i ještě dorostenka Tereza Chromcová.

Další díl světového poháru pokračuje pro KSP Olomouc 25. a 26. 4. 2015 německé Lipsko. Olomouc o víkendu 11. a 12. 4. 2015 přivítá nejlepší družstva žen a mužů na Mistrovství ČR družstev. Zde ženy KSP Olomouc dokázaly zvítězit v řadě již čtyřikrát.

Zbyněk Svozil trenér KSP Olomouc

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Foto: Vítězná štafeta 4x50m

Zleva Markéta Svozilová, Barbora Sládečková, Gabriela Horáková a Tereza Chromcová.

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc