Na konci prázdnin se konalo již tradiční letní soustředění, tentokrát v Karlově v areálu hotelu Kamzík. Účastníci zde zakusili náročnost jesenických kopců, zaplavali si ve Slezské Hartě a hlavně si užili spoustu zábavy!

• Přepis kroniky z letního soustředění

Pokud chcete zjistit, jaké soustředění 2018 doopravdy bylo a jak ho prožívali i ti nejmenší účastníci, zkuste si přečíst kompletní přepis letošní kroniky.

• MČR 2018 Liberec

V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

• MČR DPP 2018 Velké Dářko

Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

• Zpravodaj KSP

Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Moravskoslezská liga mládeže - 1. kolo

Prvním kolem Moravskoslezské ligy mládeže zahájili olomoučtí plavci sezónu v bazénu. Závodů se zúčastnilo 33 závodníků ve třech věkových kategoriích (od 7 do 14 let). Celkem získali olomoucké naděje 20 medailí, a to jim vyneslo celkově druhé místo za suverénním Novým Jičínem.

Hned čtyři medaile si vyplavala čtrnáctiletá závodnice Tereza Chromcová. Na své nejoblíbenější trati 100 BF získala zlato, dál si vyplavala stříbrnou medaili a na 400 metrů plavání pod vodou (RP) se umístila na 3. místě. Na trati 100 BF se na 2. místě umístila další olomoucká závodnice Eliška Vzatková.

Mezi muži ve stejné věkové kategorii (13 – 14 let) uspěli dva olomoučtí plavci, Michal Strakoš a Martin Děcký. Michal Strakoš obsadil na 200 PP 2. místo a dvě 3. místa, Martin Děcký stříbro, bronz a dvě 4. místa.

V nejmladší kategorii výborně zaplavaly hned tři závodnice. Lucie Vašíčková získala medaile na všech tratích – dvě zlata a jeden bronz. Další úspěchy získaly Iva Vzatková (1. a 2. místo) a Jolana Hnáthová (3. a dvě 4. místa)

Úspěšné byly i štafety ve všech třech věkových kategoriích. 1. místo získala štafeta kat. E ve složení Vašíčková L., Vzatková I., Sehrig M., Hnáthová J.. Štafeta kat. D vyplavala 3. místo – Látal F., Chrobák M., Gragarová S., Kroutilová K.. Závodníci štafety v nejstarší kategorii C se umístili na 2. místě v pořadí Chromcová T., Vzatková E., Strakoš M., Děcký M.