• 1. kolo MSLM

  Závodníci z KSP Olomouc v sobotu 27.1.2018 závodili ve Zlíně na 1. kole Moravskoslezské ligy mládeže.

 • NEMO Trophy Zlín

  Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

 • Evropský pohár Gliwice

  6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

 • Oblastní liga mládeže

  Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Moravskoslezská liga mládeže - 1. kolo

Prvním kolem Moravskoslezské ligy mládeže zahájili olomoučtí plavci sezónu v bazénu. Závodů se zúčastnilo 33 závodníků ve třech věkových kategoriích (od 7 do 14 let). Celkem získali olomoucké naděje 20 medailí, a to jim vyneslo celkově druhé místo za suverénním Novým Jičínem.

Hned čtyři medaile si vyplavala čtrnáctiletá závodnice Tereza Chromcová. Na své nejoblíbenější trati 100 BF získala zlato, dál si vyplavala stříbrnou medaili a na 400 metrů plavání pod vodou (RP) se umístila na 3. místě. Na trati 100 BF se na 2. místě umístila další olomoucká závodnice Eliška Vzatková.

Mezi muži ve stejné věkové kategorii (13 – 14 let) uspěli dva olomoučtí plavci, Michal Strakoš a Martin Děcký. Michal Strakoš obsadil na 200 PP 2. místo a dvě 3. místa, Martin Děcký stříbro, bronz a dvě 4. místa.

V nejmladší kategorii výborně zaplavaly hned tři závodnice. Lucie Vašíčková získala medaile na všech tratích – dvě zlata a jeden bronz. Další úspěchy získaly Iva Vzatková (1. a 2. místo) a Jolana Hnáthová (3. a dvě 4. místa)

Úspěšné byly i štafety ve všech třech věkových kategoriích. 1. místo získala štafeta kat. E ve složení Vašíčková L., Vzatková I., Sehrig M., Hnáthová J.. Štafeta kat. D vyplavala 3. místo – Látal F., Chrobák M., Gragarová S., Kroutilová K.. Závodníci štafety v nejstarší kategorii C se umístili na 2. místě v pořadí Chromcová T., Vzatková E., Strakoš M., Děcký M.

 Fotogalerie KSP Olomouc 

 

Autor: Jitka Dostálová, Zdeněk Přivřel

Fotogalerie: Lenka Jurová

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc