• Web ve výstavbě

  Omlouváme se, bohužel stránky jsou nyní ve výstavbě. Všechny funkce nemusí pracovat správně. Odměnou vám budou lépe pracující stránky. Děkujeme za pochopení.

 • NEMO Trophy Zlín

  Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

 • Evropský pohár Gliwice

  6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

 • Oblastní liga mládeže

  Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

 • Title Header 5

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Středoevropský pohár mládeže - 1. kolo

Úvodní kolo Středoevropského poháru mládeže v plavání s ploutvemi proběhlo v den svátku svatéhoValentýna v Novém Jičíně. Za startovní bloky se postavili závodníci všech věkových kategorií, od nejmladších benjamínků (kategorie EO), přes mladší, starší žáky (E, D), dorostence (C), po juniory a seniory ve společné kategorii B+A. Prvního kola soutěže se celkem zúčastnilo 154 závodníků.

V každém kole SPM závodník plave 3 různé tratě, tzv. Trojboj, které se bodují a body se v jednotlivých kolech i v celém roce sčítají. Závodníci ve všech kategoriích předvedli kraulový sprint v krátkých ploutvích (50 BF). Nejmladší žáčci plavali do trojboje sprinty na nádech na 15 metrů pod vodou (RP) a stovky delfínovým vlněním (PP). Od staršího žactva závodníci předvedli dvoustovky na hladině s monoploutví (200 PP), technicky náročná „erpéčka“ s dýchacím přístrojem na 100 RP.

 

Závodníci Nového Jičína vyplavali 34 medailí, 16 zlatých, 7 stříbrných a 11 bronzových kovů.

Laguna měla na stupních trojboje 9 vítězů, a celkovými vítězibodování Trojboje 1. kola se stali: 

v kat. E0  Martinčíková Sára kat. D starší žáci Klimpar Jakub a Dimiděnková Dita 

v kategorii dorostu C Kovařík Jakub a společné kategorii juniorů a seniorů  B+A  Dofek Ondřej

Pohár za druhé místo si odnesli B+A  Maňásek Jiří a Jakušová Nikola a bronzové sošky  

mladší žák kat. E Jakub Palušík a mezi muži B+A Matěj Obšivač

 

Závodníci společenství Moravských klubů Zlín, Olomouc a Přerov dohromady získali 15 medailí, 4 zlaté, 5 stříbrných a 6 bronzových. V celkovém bodování Trojboje 1. kola kola se na stupních vítězů umístili:

v kat. E0: 1. místo Bursa Kryštof (Zlín), 3. místo Toman Tobiáš (Olomouc) 3. místo Dastychová Sabina (Olomouc)

v kat. C: 2. místo Vašíček René (Přerov), 2. místo Chromcová Tereza (Olomouc)

 

Kromě bodování jednotlivců se v poháru sčítají body jednotlivých klubů a pro týmy bodují benjamínci, žáci a dorostenci. Celkové pořadí je po prvním kole následující:

1. Laguna NJ 1793

2. Nautilus Jastrzebie 1756

3. Careta Zvolen 1643

4. Zlín 1638

 

K dosaženým výkonům všem závodníkům blahopřejeme, a již nyní se těšíme na další kola, která se konají 13. června v Polském Jastrzebie Zdroji, 26. září ve Zlíně, 28. listopadu v Banské Bystrici finále soutěže.

Fotogalerie KSP Olomouc: 

 

Autor: Simona Klapcová, (KVS Laguna NJ), Zdeněk Přivřel (KSP Olomouc)

Fotografie: Lenka Jurová (KSP Olomouc)

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc