• 1. kolo MSLM

Závodníci z KSP Olomouc v sobotu 27.1.2018 závodili ve Zlíně na 1. kole Moravskoslezské ligy mládeže.

• NEMO Trophy Zlín

Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

• Evropský pohár Gliwice

6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

• Oblastní liga mládeže

Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

• Zpravodaj KSP

Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Plavci KSP Olomouc bodovali na Světovém poháru v Praze

Praha přivítala ve své premiéře světového poháru 474 plavců s ploutvemi z celkem 84 klubů z 19 zemí! V této obrovské konkurenci si výborně vedla i výprava členů KSP Olomouc.

Zuzana Svozilová v soutěži žen zaplavala výborně zejména 400 metrů. Výborným závěrem předstihla tři soupeřky a doplavala stříbrná, když nestačila pouze na evropskou jedničku Vasilisu Kravchuk z Ruska. Nejúspěšnější plavkyní olomouckých byla v soutěži juniorek Gabriela Horáková. S přehledem vyhrála 200 metrů v krátkých ploutvích. Krásné souboje svedla Gabina s  Polkou Pisarczyk která vyhrála o pět setin sekundy na 50 metrů. Na 100 metrů porážku Horáková oplatila a zvítězila pěkným časem 51,11 o pouhé dvě setiny před Polkou z Jasrzebie. Poslední medaili vyhrála sestava Markéta a Zuzana Svozilovy, Gabriela Horáková a Barbora Sládečková ve štafetě 4x100metrů. V celkovém hodnocení dílu světového poháru získalo družstvo žen KSP Olomouc třetí místo. K tomuto místu přispěly i další plavkyně Markéta Svozilová a Barbora Sládečková 4. místy, Petra Hostinská 7. místem a Barbora Pohlová byla nejlépe 14.

Z juniorů dále zaplaval pěkné výkony Jan Borovička (nejlépe 12.) a zejména ještě čtrnáctiletá dorostenka Tereza Chromcová, která ve své premiéře ve světovém poháru obsadila osobním maximem už 7. místo a je velkým příslibem pro budoucnost.