• 1. kolo MSLM

Závodníci z KSP Olomouc v sobotu 27.1.2018 závodili ve Zlíně na 1. kole Moravskoslezské ligy mládeže.

• NEMO Trophy Zlín

Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

• Evropský pohár Gliwice

6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

• Oblastní liga mládeže

Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

• Zpravodaj KSP

Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Vítězstvím Svozilové začali plavci s ploutvemi novou sezónu úspěšně

První a druhým kolem světového poháru plavců s ploutvemi zahájili plavci s ploutvemi svoji sezónu.

Nejúspěšnější byla Zuzana Svozilová, která se jako jediná z KSP zúčastnila 2. kola v italském Lignanu (15. – 16. 3. 2014).

Zvítězila na své nejoblíbenější trati na 800m pěkným časem 7:13,71 před Ukrajinkou Chumakovovou a Němkou Haaseovou. Chumak vedla téměř po celou dobu závodu a určovala ostré tempo. Svozilové se však vyplatilo počkat na finiš až na posledních 100 metrů. Zde Ukrajinku dohnala a v posledních metrech v krásném souboji i těsně předehnala. Další medaili získala Svozilová za druhé místo na 400m.

V prvním kole poháru v Maďarském Egeru (1. - 2. 3. 2014) byla nejúspěšnější v soutěži juniorek Gabriela Horáková ziskem dvou stříbrných a jedné bronzové medaile. Časy na úvod sezóny jsou velmi hodnotné a jsou příslibem pro úspěšnou sezónu.

Kvalitně zaplavaly i Barbora Sládečková (2x4. místo) a Markéta Svozilová (1x5. místo). Společně s Barborou Pohlovou si doplavaly pro 4. místo na štafetu 4x100m.  Svoji premiéru si osobním zlepšení odbyl i junior Jan Borovička.

Nyní čeká plavce krátká přestávka, který bude vyplněna intenzivní přípravou. V Olomouci 12. – 13. 4. 2014 budou v Olomouci obhajovat ženy KSP Olomouc své výsadní postavení na Mistrovství ČR družstev. O 14 dní později pokračuje seriál světového poháru v Praze.