NAHORU

• Mistrovství ČR družstev opět v režii olomouckých žen!

Již po sedmé za sebou nenašly olomoucké ženy konkurenci v prestižním závodu družstev! V patnácti startech hned v třinácti získaly první místo a zaslouženě s náskokem 85 bodů tak zvítězily před druhým velmi kvalitním mladým týmem z Mostu. DĚKUJEME VŠEM ZA KRÁSNÉ ZÁVODY! Jubilejní 50. ročník ukončil krásnou tradici tohoto závodu konaného v Olomouci.

• Medaile ze světového poháru pro Zuzanu Svozilovou

Druhého kola světového poháru, které se konalo v březnu v italském Lignanu se zúčastnilo přes 400 závodníků z 80 klubů. V této nabité konkurenci se podařilo prosadit olomoucké Zuzaně Svozilové, která získala bronzovou medaili na trati 800 PP..

• Finále ligy mládeže 2016

Mladým olomouckým plavcům se opět podařilo postoupit do celostátního finále ligy mládeže. Z důvodu zranění některých klíčových plavců našeho klubu se tentokrát nepodařilo obhájit třetí místo a těsném souboji až v poslední disciplíně těsně skončili čtvrtí! GRATULUJEME!

• 51. ročník vyhlášení nej sportovců okresu Olomouc

Olomoucká plavkyně s ploutvemi opět mezi nejlepšími sportovci okresu Olomouc!

• Mezinárodní závod Nemo trophy 2016

Hned pětkrát si olomoučtí plavci došli pro cenu za první místo v mezinárodní konkurenci plavců s ploutvemi, která se sjela na již tradiční závod Nemo Trophy do Zlína.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

2. kolo Světového poháru - Eger (Maďarsko)

Opět silná konkurekce se sešla v již tradiční destinaci v maďarském Egeru na druhé kolo světového poháru. Celkem 370 závodníků z 58 klubů a 15 států přijelo porovnat svoji výkonnost v letošní sezóně. KSP Olomouc reprezentovalo celkem osm, zejména mladých závodníků.

Nejvíce se dařilo Jiřímu Vyskočilovi, který si na trati 200 BF časem 1:49,12 doplaval v juniorské kategorii pro bronzovou medaili. Na poloviční trati 100 BF skončil na 7. místě a na 50 BF na 9. místě.

Blízko medailovým umístění byla také čerstvě seniorka Gabriela Horáková, která se soustředí zejména na tratě bi-fins. 50 BF zaplavala za 23,89 a skončila na pátém místě. 100 BF časem 51,67 znamenalo čtvrtou příčku a na 200 BF časem 1:54,01 doplavala také čtvrtá. I přes tato krásná umístění nebyla Gabča příliš spokojená, ale svůj první start mezi seniory zvládla výborně a určitě se budeme těšit na její další výborné výsledky na dalších závodech.

Výborně si vedla také Tereza Chromcová, která letos pomýšlí na účast na mistrovství světa juniorů. Na trati 50 BF časem 52,66 doplavala na pátém místě stejně jako na poloviční trati 50 BF, kde dohmátla v čase 24,38. Doplňkově plavala Tereza trať 50 RP, kde skončila devátá časem 19,09, což znamenalo vylepšení klubového nejlepšího výkonu v kategorii B.

Pěkné výkony a řadu osobních rekordů předvedli i ostatní účastníci poháru. Alžběta Hnáthová se výrazně přiblížila k reprezentačním limitům zejména na trati 200 PP. Eliška Vzatková se svým výkonem na 200 BF umístila v první desítce startovního pole, což je při její mezinárodní premiéře krásný výsledek. Jeden klubový nejlepší výkon ve své kategorii zlepšil Filip Látal a výrazně si své osobní rekordy vylepšili také Martin Děcký a Michal Strakoš.

Kvalitu tohoto závodu potvrzuje také překonání dvou světových seniorských rekordů, a to na trati 400 RP v mužské kategorii, kde se o rekord postaral Denys Grubnik z Ukrajiny a v ženské kategorii na trati 100 BF, kde již řadu let kraluje Petra Senánszky z Maďarska.

Poprvé se zde také masově plavalo v novém modelu polyuretanových plavek, což opět vedlo k velmi kvalitním výkonům.