NAHORU

 • Mistrovství ČR družstev opět v režii olomouckých žen!

  Již po sedmé za sebou nenašly olomoucké ženy konkurenci v prestižním závodu družstev! V patnácti startech hned v třinácti získaly první místo a zaslouženě s náskokem 85 bodů tak zvítězily před druhým velmi kvalitním mladým týmem z Mostu. DĚKUJEME VŠEM ZA KRÁSNÉ ZÁVODY! Jubilejní 50. ročník ukončil krásnou tradici tohoto závodu konaného v Olomouci.

 • Medaile ze světového poháru pro Zuzanu Svozilovou

  Druhého kola světového poháru, které se konalo v březnu v italském Lignanu se zúčastnilo přes 400 závodníků z 80 klubů. V této nabité konkurenci se podařilo prosadit olomoucké Zuzaně Svozilové, která získala bronzovou medaili na trati 800 PP..

 • Finále ligy mládeže 2016

  Mladým olomouckým plavcům se opět podařilo postoupit do celostátního finále ligy mládeže. Z důvodu zranění některých klíčových plavců našeho klubu se tentokrát nepodařilo obhájit třetí místo a těsném souboji až v poslední disciplíně těsně skončili čtvrtí! GRATULUJEME!

 • 51. ročník vyhlášení nej sportovců okresu Olomouc

  Olomoucká plavkyně s ploutvemi opět mezi nejlepšími sportovci okresu Olomouc!

 • Mezinárodní závod Nemo trophy 2016

  Hned pětkrát si olomoučtí plavci došli pro cenu za první místo v mezinárodní konkurenci plavců s ploutvemi, která se sjela na již tradiční závod Nemo Trophy do Zlína.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Letní soustředění Karlov 2015

Třetí srpnový týden jako každý rok patřil v Klubu sportovních potápěčů letnímu soustředění. Letošní soustředění lze považovat za jedno z největších v novodobé historii klubu - soustředění se zúčastnilo 40 účastníků a 9 trenérů.


Průběh letošního soustředění nejlépe popíšeme urývky z kroniky. Je to asi nejvýstižnější způsob jak vám přiblížit co dětem utkvělo v paměti, když samy do kroniky zapisovaly jednotlivé dny. 

 

Tým KSP Olomouc

 

Den první

"Hlavní stádo našeho klubu bylo svoláno před Billu v brzkých ranních hodinách (8:45). Transport budoucích reprezentantů našeho národa proběhl bez problémů. (...) V plánu bylo prozkoumání okolí dočasného obydlí v čase odpoledním, ovšem jen Vyvolení mohli jet na kolech. (...) Následně proběhli fyzické i psychické testy, které byly proloženy večerním krmením." (F. Kroutil, M. Děcký, J. Borovička)

 

Den druhý

"Jako každé ráno nás čekala v 7:20 rozcvička. Po snídani (švédský stůl) nás čekal dopolední výlet na kolech. Skupinka č. 1 (Zdeňa tým) jeli na Anenský vrch, z kterého sjeli do Vrbna pod Pradědem, přes Karlovu Studánku  a Hvězdu se dostali do Karlova. Skupinka č. 2 (Irča a Barča) jeli tu stejnou trasu, až na to, že v půlce cesty do Vrbna si cestu zkrátili rovnou na Hvězdu. Skupina č. 3 (Kačka a Ráďa) jeli do Bruntálu. A konečně poslední skupinka na kolech č. 4 (Jíťa a Roman) jeli do Rýmařová. Skupinka na bruslích (Radana a Dáša) jezdili na hřišti nad Kamzíkem. (...) Po odpoledním klidu jsme si sbalili věci a plavání a autobusem jeli na Slezskou Hartu, kde jsme byli rozděleni do skupinek na plavání." (R. Vašíček, M. Strakoš, T. Ullík, J. Vyskočil)

 

Den třetí

"Jelikož pršelo, jsme (naštěstí pro nás) na kolo nejeli. Jako náhradní program pro nás Irča se Zdeňou připravili přednášku o bezpečnosti při plavání a při případné první pomoci. (...) Po přednášce jsme se rozdělili an skupinky. První šla do posilovny a zbytek posiloval v tělocvičně. (... po obědě) Nevím, co kdo jak plaval, ale problém (až na mě) nebyl s nikým. Mezitím co my plavali na Hartě, malí Mimoňci plavali na bazénku v Kamzíkovi (trénovali kotoulovky)." (E. Vzatková, T. Chromcová, V. Šulcová, N. Kotůlková, V. Lavrinčíková)

 

Den čtvrtý

"Na kola jsme nejeli jelikož byl kritický den. (..) Dopoledne jsme hráli pevnost Boyard, při které jsme běhali a plnili různé úkoly. (..) Po obědě šli 'velcí' do posilovny a 'menší' šli do bazénu a tělocvičny. (...) Po večeři jsme měli seminář ('velcí') a malí koukali na pohádku. A nakonec šli všichni spinkat." (K. Chlup, D. Kozák, V. Jabůrek, F. Látal, M. Sehrig)

 

Den pátý

"Po snídani byl sraz v 9:00 a jelo se na celodeňák. Mimoňci šli pěšky a ostatní jeli na kolech. NAše skupinka (Ráďa + Kačka) jsme jeli nejprve bna skřítek a poté do Rýmařová a zpátky na chatu. Skupinka Jíti a Romana jela na Slezskou Hartu, do Bruntálu a zpět. *nevíme kam jeli ostatní skupinky.... (...) po večeři jsme měly zaslouženou odměnu: SAUNU." (S. Grygarová, K. Chromcová, K. Kroutilová, B. Jurová, A. Hnáthová)

 

Den šestý

"Naše skupinka (Šikovní Turbo šneci) jela do Karlovy Studánky. Druhá skupinka (Očáci) jela do Rýmařova. Mimoňci byli na bruslích. (...) Skupinka Zdeni plavala asi 1 km. *nevím kolik naplavaly ostatní skupinky kilomerů. (...)Po večeři jsme hráli noční hru." (L. Vašíčková, J. Hnáthová, E. Pelclová)

 

Den sedmý

"Po snídani pro nás v 9:00 hodin přijel autobus a jeli jsme na Hartu, kde proběhli závody DPP. Sluníčko svítilo. Malí mimoňci plavali tři menší okruhy. Starší plavali jeden velký okruh a nejstarší plavali čtyři velké okruhy. (..) A potom jsme se chystali na triatlon "Tour de Karlov ++", kde jsme plavali, jezdili na kole a běhali. Pak jsme měli chvilku volno, večeři a po ní jsme šli sbírat dřevo na oheň, Když bylo vše hotovo rozdávali se diplomy, zapálil se táborák a zpívali jsme. Pak jsme šli "spát". (N. Kotůlková, E. Vzatková, T. Chromcová, V. Šulcová)

 

Den osmý

"Osmý den byl ve znamení odjezdu domů a loučení se s ostatními a soustředěním, jež nás obohatilo o nové zážitky a hlavně fyzickou zdatnost. (...)Po snídani se většina do vnášení věcí před chatu, vše probíhali pod vedením Romana a Boryho, kteří systematicky rozdělovali úkoly. (...) Sešli jsme se všichni před chatou abychom se zvěčnili na fotografii, která obletí sociální sítě a taky abychom měli co ukazovat vnoučatům. Pak jsme už naložili věci do autobusu a udělali poslední PÁPÁ hotelu. Bylo to famózní. TAK ZASE ZA ROK !!!" (B. Sládečková)

 

Doufáme, že se vše na soustředění líbilo a že se příští rok sejdem zase ve stejně hojném počtu. Už v tuto chvíli se nahrávají fotky ze soutředění do naší klubové fotogalerie, takže pro lepší představu doporučjeme prohlédnout.

 

Za trenéry

 

Zdeňa

Přihlásit se

Přihlásit k vašemu účetu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Pamatuj si mě

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc

                        LOGO SPČR BILE