NAHORU

• Mistrovství ČR družstev opět v režii olomouckých žen!

Již po sedmé za sebou nenašly olomoucké ženy konkurenci v prestižním závodu družstev! V patnácti startech hned v třinácti získaly první místo a zaslouženě s náskokem 85 bodů tak zvítězily před druhým velmi kvalitním mladým týmem z Mostu. DĚKUJEME VŠEM ZA KRÁSNÉ ZÁVODY! Jubilejní 50. ročník ukončil krásnou tradici tohoto závodu konaného v Olomouci.

• Medaile ze světového poháru pro Zuzanu Svozilovou

Druhého kola světového poháru, které se konalo v březnu v italském Lignanu se zúčastnilo přes 400 závodníků z 80 klubů. V této nabité konkurenci se podařilo prosadit olomoucké Zuzaně Svozilové, která získala bronzovou medaili na trati 800 PP..

• Finále ligy mládeže 2016

Mladým olomouckým plavcům se opět podařilo postoupit do celostátního finále ligy mládeže. Z důvodu zranění některých klíčových plavců našeho klubu se tentokrát nepodařilo obhájit třetí místo a těsném souboji až v poslední disciplíně těsně skončili čtvrtí! GRATULUJEME!

• 51. ročník vyhlášení nej sportovců okresu Olomouc

Olomoucká plavkyně s ploutvemi opět mezi nejlepšími sportovci okresu Olomouc!

• Mezinárodní závod Nemo trophy 2016

Hned pětkrát si olomoučtí plavci došli pro cenu za první místo v mezinárodní konkurenci plavců s ploutvemi, která se sjela na již tradiční závod Nemo Trophy do Zlína.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

1. kolo DPP a Mistrovství ČR 2015

Pět titulů mistrů republiky a celkem 11 medailí vylovili olomoučtí plavci s ploutvemi na Velkém Dářku, kde se konalo první kolo Českého poháru a současně Mistrovství České republiky v distančním plavání s ploutvemi. Krásné počasí a skvělé zázemí pořádajícího klubu Čochtanklub Žďár nad Sázavou přilákalo na start závodu celkem 97 závodníků z 12 klubů.

„Distanční plavání s ploutvemi (DPP) je specifické zejména skloubením nejen plaveckých a vytrvalostních dovednostní, ale také zvládnutím orientace na volné vodě a přizpůsobení se povětrnostním podmínkám.“  Vysvětlila koordinátorka DPP a zároveň trenérka KSP Olomouc Jitka Dostálová.

Závody probíhají v přírodním akvatoriu, kde je vyznačena trať bójemi a cílovým koridorem. Závodníci plavou v několika věkových kategoriích různě dlouhé tratě. Pořadatelé na Velkém Dářku postavili dva okruhy. Kratší, o délce 500 metrů, byl určen nejmladším závodníkům kategorie E (11 let a mladší). Zde si olomoucký klub připsal hned dvě umístění na stupni vítězů. Mezi chlapci skončil třetí Matyáš Sehrig, pro kterého byl závod na volné vodě premiérou. V kategorii dívek doplavala také na třetím místě Jolana Hnáthová. Krásné šesté místo v početném startovním poli získala Lucie Vašíčková.

Kategorie D (12 a 13 let) plavala již velký, jeden kilometr dlouhý okruh. Spolu s mladšími žáky nastoupili na start také veteráni (nad 29 let). Suverénně nejrychleji zvládla trať zaplavat Alžběta Hnáthová, která za sebou nechala jak chlapce, tak veterány. Špatně ovšem neplaval ani Filip Látal, který dokázal skvělým finišem porazit Nováka ze Žďáru a získal tak stříbrnou medaili. Mezi veterány již řadu let nemá konkurenci výborný závodník a hlavní trenér KSP Olomouc v jedné osobě, Zbyněk Svozil. Ani letos tomu nebylo jinak a Zbyněk získal do sbírky další veteránský titul mistra České republiky.
Dva okruhy čekaly na plavce kategorie C (14 a 15 let). Na této trati se radoval z titulu mistra republiky Martin Děcký, kterého na stupních vítězů doplnil stříbrný Michal Strakoš. Krásné šesté místo patří Dominikovi Kozákovi. Jen těsně za stupni vítězů skončila v soutěži dívek Nikol Kotůlková, ale její zlepšující se forma je příslibem do dalších kol Českého poháru.

Nejdelší trať čekala na plavce kategorie B (16 a 17 let) a kategorie A (18 let a starší). Kilometrový okruh museli obeplavat hned čtyřikrát. O svých kvalitách opět přesvědčila Zuzana Svozilová, která hned od startu udržovala krok s nejlepším mužem Josefem Cimburkem z Pardubic a do cíle doplavala s velkým náskokem na svou sestru Markétu Svozilovou, která byť specialistka na kratší tratě s krátkými ploutvemi, skončila druhá.

Nejlepším juniorem byl Jan Borovička, který i přes problémy s křečemi v posledním kole udržel svůj náskok před ostatními závodníky a i on získal titul mistra republiky. Na start hlavního závodu v kategorii mužů se postavil i věkem veterán Zbyněk Svozil a prokázal, že to ve vodě s ploutvemi stále umí. Doplaval totiž na třetím místě a získal tak body nejen ve veteránské kategorii, ale také v hlavní soutěži mužů.