NAHORU

• Mistrovství ČR družstev opět v režii olomouckých žen!

Již po sedmé za sebou nenašly olomoucké ženy konkurenci v prestižním závodu družstev! V patnácti startech hned v třinácti získaly první místo a zaslouženě s náskokem 85 bodů tak zvítězily před druhým velmi kvalitním mladým týmem z Mostu. DĚKUJEME VŠEM ZA KRÁSNÉ ZÁVODY! Jubilejní 50. ročník ukončil krásnou tradici tohoto závodu konaného v Olomouci.

• Medaile ze světového poháru pro Zuzanu Svozilovou

Druhého kola světového poháru, které se konalo v březnu v italském Lignanu se zúčastnilo přes 400 závodníků z 80 klubů. V této nabité konkurenci se podařilo prosadit olomoucké Zuzaně Svozilové, která získala bronzovou medaili na trati 800 PP..

• Finále ligy mládeže 2016

Mladým olomouckým plavcům se opět podařilo postoupit do celostátního finále ligy mládeže. Z důvodu zranění některých klíčových plavců našeho klubu se tentokrát nepodařilo obhájit třetí místo a těsném souboji až v poslední disciplíně těsně skončili čtvrtí! GRATULUJEME!

• 51. ročník vyhlášení nej sportovců okresu Olomouc

Olomoucká plavkyně s ploutvemi opět mezi nejlepšími sportovci okresu Olomouc!

• Mezinárodní závod Nemo trophy 2016

Hned pětkrát si olomoučtí plavci došli pro cenu za první místo v mezinárodní konkurenci plavců s ploutvemi, která se sjela na již tradiční závod Nemo Trophy do Zlína.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

ŽENY OLOMOUCE NEJLEPŠÍ V REPUBLICE

O víkendu 11. a 12. dubna 2015 proběhl v Olomouci 48. ročník Mistrovství České republiky družstev v plavání s ploutvemi. Závodu se každoročně zúčastňují nejlepší družstva mužů a žen z celé republiky.
Začátek domácí sezóny plavců s ploutvemi začíná již tradičně v Olomouci. Vrcholná soutěž týmů mužů a žen po páté za sebou v režii domácího týmu žen z KSP Olomouc a mužů z Laguny Nový Jičín. Muži Olomouce obsadili 6. místo.

Olomoucké vysokoškolačky nastoupily v doplněné sestavě oproti minulému roku. Družstvo doplnila Beáta Polišenská a nejmladší teprve 15 letá Tereza Chromcová. Gabriela Horáková (17) držitelka dvou bronzových medailí z loňského mistrovství světa juniorů opět suverénně úřadovala ve všech třech soutěžích v krátkých ploutvích. Na 50m překonala juniorský i seniorský rekord ČR. Suverenitu žen Olomouce v těchto disciplínách potvrzovala Markéta Svozilová (24), když obsadila dvě druhá místa a jedno třetí.

Tři vítězství na 200m, 400m a 800m získala i mnohem zkušenější Zuzana Svozilová (26). Časy na 400m a 800m potvrdila po návratu ze studijního pobytu v Itálii vrůstající formu. Ve sprinterských disciplínách vládla Křepelková z Nového Jičína, ale hned za ní se druhými místy prosadila Barbora Sládečková. Plavkyně z Olomouce ovládly i oba štafetové závody, když na 4x200 ustanovily nový rekord ČR

V závěrečném vyhodnocení si odnesla Gabriela Horáková cenu Statutárního města Olomouce za nejkvalitnější výkon v disciplínách v kraulových disciplínách a Zuzana Svozilová za nejlepší bodové výkony ve vytrvaleckých disciplínách.

Sezóna pokračuje za 14 dní v Lipsku, kde se koná 3. díl světového poháru. Juniorka Gabriela Horáková a seniorky Zuzana Svozilová si už nyní vyplavaly účast na Mistrovství Evropy.

Zbyněk Svozil tel.: 776174481; 739249002

Zleva: Barbora Sládečková, Tereza Chromcová, Beáta Polišenská, Zbyněk Svozil, Zuzana Svozilová, Gabriela Horáková a Markéta Svozilová.

Rekordní sestava na 4x200 PP - Sládečková B., Svozilová Z., Svozilová M., Horáková G. Zuzana Svozilová po doplavání.