• Titul z MČR Družstev 2019

Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu.

• Zlatá medaile ze světového poháru

Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!.

• Nemo Trophy 2018

Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

• MČR 2018 Liberec

V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

• Zpravodaj KSP

Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Žďárský Gumák 2019

O víkendu 9. a 10. února se ve Žďáru nad Sázavou konal jeden ze 2 závodů v ploutvařském kalendáři zaměřených převážně na plavání s gumovými ploutvemi Bi-Fi, přiléhavě nazvaný Žďárský Gumák. Na výběr bylo z 6 disciplín ve dvou soutěžních dnech, avšak samostatně byl vyhlášen pouze závod O Žďárský Gumák, tedy 400 BF, zbylé disciplíny se pak počítaly do tradičního čtyřboje. Pojďme se tedy podívat na to, jak se našim závodníkům v jednotlivých disciplínách dařilo.

Na trati 400 BF se odvážili startovat jen 4 naši závodníci, avšak všichni ve svých kategoriích vybojovali pódiová umístění. Barbora Jurová a Matyáš Sehrig si doplavali pro 3. místo a Jolana Hnáthová se Zuzanou Svozilovou své starty dokonce dokázaly proměnit ve vítězství.

Co se výkonů ve čtyřboji týče největší úspěch jsme zaznamenali v kategorie E dívek, kterou suverénními výkony ovládla Klára Divišová, již kryla na třetím místě záda Dorothy Piscová. Dalším velkým úspěchem byla výhra Sabiny Dastychové v kategorii D. Nejstaršími úspěšnými z našeho týmu se pak v kategorii C stali Jolana Hnáthová s Matyášem Sehrigem, kteří obsadili druhé respektive třetí místo. I přes údajné opravdu dlouhé čekání na celkové vyhodnocení věřím, že výše zmínění byli s průběhem jejich závodu spokojeni.

To se možná nedá říct o Barboře Jurové, která sice na všech svých tratích předvedla skvělé výkony, avšak diskvalifikací na 100 BF za chybný start se připravila o možnost umístění ve čtyřboji. Za zmínku určitě také stojí výkony Martina Vlčka, Báry Janalíkové a Tadeáše Andrése, kteří se pohybovali okolo 3. místa ve všech svých disciplínách a živili tak šanci na celkový úspěch. Bohužel celkový součet výkonnostních bodů byl neúprosný a na pódium to tentokrát nevyšlo.

Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci a vytrpění tradičního kuřete s rýží. Více o průběhu závodu se jistě dozvíte v naší fotogalerii.

Text: Filip Kroutil