NAHORU

 • Mistrovství ČR družstev opět v režii olomouckých žen!

  Již po sedmé za sebou nenašly olomoucké ženy konkurenci v prestižním závodu družstev! V patnácti startech hned v třinácti získaly první místo a zaslouženě s náskokem 85 bodů tak zvítězily před druhým velmi kvalitním mladým týmem z Mostu. DĚKUJEME VŠEM ZA KRÁSNÉ ZÁVODY! Jubilejní 50. ročník ukončil krásnou tradici tohoto závodu konaného v Olomouci.

 • Medaile ze světového poháru pro Zuzanu Svozilovou

  Druhého kola světového poháru, které se konalo v březnu v italském Lignanu se zúčastnilo přes 400 závodníků z 80 klubů. V této nabité konkurenci se podařilo prosadit olomoucké Zuzaně Svozilové, která získala bronzovou medaili na trati 800 PP..

 • Finále ligy mládeže 2016

  Mladým olomouckým plavcům se opět podařilo postoupit do celostátního finále ligy mládeže. Z důvodu zranění některých klíčových plavců našeho klubu se tentokrát nepodařilo obhájit třetí místo a těsném souboji až v poslední disciplíně těsně skončili čtvrtí! GRATULUJEME!

 • 51. ročník vyhlášení nej sportovců okresu Olomouc

  Olomoucká plavkyně s ploutvemi opět mezi nejlepšími sportovci okresu Olomouc!

 • Mezinárodní závod Nemo trophy 2016

  Hned pětkrát si olomoučtí plavci došli pro cenu za první místo v mezinárodní konkurenci plavců s ploutvemi, která se sjela na již tradiční závod Nemo Trophy do Zlína.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Zdařilý úvod plavců s ploutvemi na SP v Maďarsku

O víkendu 27. 2. – 2. 3. 2015 se druhého kola seriálu světového poháru v plavání s ploutvemi zúčastnil i klub sportovních potápěčů z Olomouce. V historickém městě Egeru v severovýchodní oblasti Maďarska se závodu zúčastnilo 20 zemí z více než 60 klubů a 320 účastníků ve čtyřech kategoriích. 

Mezinárodní sezónu plavců s ploutvemi zahájil klub Sportovních potápěčů v maďarském Egeru velmi úspěšně. Devítičlenná výprava už tradičně silných žen posílili i junioři Strakoš, Vyskočil a Borovička a většinou doplavali v osobních rekordech což je velmi důležité pro jejich další motivaci v dalších letech. 

Nejlépe si vedla v soutěži žen Barbora Sládečková. V soutěži na 50m kraul v klasických ploutvích překonala časem 22,91 český rekord a obsadila za vítěznou světovou rekordmankou Maďarkou Senanszky dělené 2. místo. Ve štafetové soutěži 4x50 dokonce kvarteto, zleva Barbora Sládečková, Markéta Svozilová, Gabriela Horáková a dorostenka Tereza Chromcová dokonce zvítězilo. Další medaili a znovu český rekord přidala štafeta 4x100m ve složení Sládečková, Beáta Polišenská, Zuzana Svozilová a Gabriela Horáková. V soutěži juniorek si nejlépe vedla Gabriela Horáková, která i přes zdravotní problémy vybojovala stříbrnou medaili na 50m a dvě třetí místa na 100 a 200m v klasických ploutvích. 

Těsně pod stupně vítězů na 4. místě se ještě v ženách umístila Zuzana Svozilová i její sestra Markéta Svozilová. Téměř výhradně tým vysokoškolaček doplnila dobře studentka Beáta Polišenská i ještě dorostenka Tereza Chromcová.

Další díl světového poháru pokračuje pro KSP Olomouc 25. a 26. 4. 2015 německé Lipsko. Olomouc o víkendu 11. a 12. 4. 2015 přivítá nejlepší družstva žen a mužů na Mistrovství ČR družstev. Zde ženy KSP Olomouc dokázaly zvítězit v řadě již čtyřikrát.

Zbyněk Svozil trenér KSP Olomouc

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Foto: Vítězná štafeta 4x50m

Zleva Markéta Svozilová, Barbora Sládečková, Gabriela Horáková a Tereza Chromcová.

Přihlásit se

Přihlásit k vašemu účetu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Pamatuj si mě

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc

                        LOGO SPČR BILE