NAHORU

 • Mistrovství ČR družstev opět v režii olomouckých žen!

  Již po sedmé za sebou nenašly olomoucké ženy konkurenci v prestižním závodu družstev! V patnácti startech hned v třinácti získaly první místo a zaslouženě s náskokem 85 bodů tak zvítězily před druhým velmi kvalitním mladým týmem z Mostu. DĚKUJEME VŠEM ZA KRÁSNÉ ZÁVODY! Jubilejní 50. ročník ukončil krásnou tradici tohoto závodu konaného v Olomouci.

 • Medaile ze světového poháru pro Zuzanu Svozilovou

  Druhého kola světového poháru, které se konalo v březnu v italském Lignanu se zúčastnilo přes 400 závodníků z 80 klubů. V této nabité konkurenci se podařilo prosadit olomoucké Zuzaně Svozilové, která získala bronzovou medaili na trati 800 PP..

 • Finále ligy mládeže 2016

  Mladým olomouckým plavcům se opět podařilo postoupit do celostátního finále ligy mládeže. Z důvodu zranění některých klíčových plavců našeho klubu se tentokrát nepodařilo obhájit třetí místo a těsném souboji až v poslední disciplíně těsně skončili čtvrtí! GRATULUJEME!

 • 51. ročník vyhlášení nej sportovců okresu Olomouc

  Olomoucká plavkyně s ploutvemi opět mezi nejlepšími sportovci okresu Olomouc!

 • Mezinárodní závod Nemo trophy 2016

  Hned pětkrát si olomoučtí plavci došli pro cenu za první místo v mezinárodní konkurenci plavců s ploutvemi, která se sjela na již tradiční závod Nemo Trophy do Zlína.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Středoevropský pohár mládeže - 1. kolo

Úvodní kolo Středoevropského poháru mládeže v plavání s ploutvemi proběhlo v den svátku svatéhoValentýna v Novém Jičíně. Za startovní bloky se postavili závodníci všech věkových kategorií, od nejmladších benjamínků (kategorie EO), přes mladší, starší žáky (E, D), dorostence (C), po juniory a seniory ve společné kategorii B+A. Prvního kola soutěže se celkem zúčastnilo 154 závodníků.

V každém kole SPM závodník plave 3 různé tratě, tzv. Trojboj, které se bodují a body se v jednotlivých kolech i v celém roce sčítají. Závodníci ve všech kategoriích předvedli kraulový sprint v krátkých ploutvích (50 BF). Nejmladší žáčci plavali do trojboje sprinty na nádech na 15 metrů pod vodou (RP) a stovky delfínovým vlněním (PP). Od staršího žactva závodníci předvedli dvoustovky na hladině s monoploutví (200 PP), technicky náročná „erpéčka“ s dýchacím přístrojem na 100 RP.

 

Závodníci Nového Jičína vyplavali 34 medailí, 16 zlatých, 7 stříbrných a 11 bronzových kovů.

Laguna měla na stupních trojboje 9 vítězů, a celkovými vítězibodování Trojboje 1. kola se stali: 

v kat. E0  Martinčíková Sára kat. D starší žáci Klimpar Jakub a Dimiděnková Dita 

v kategorii dorostu C Kovařík Jakub a společné kategorii juniorů a seniorů  B+A  Dofek Ondřej

Pohár za druhé místo si odnesli B+A  Maňásek Jiří a Jakušová Nikola a bronzové sošky  

mladší žák kat. E Jakub Palušík a mezi muži B+A Matěj Obšivač

 

Závodníci společenství Moravských klubů Zlín, Olomouc a Přerov dohromady získali 15 medailí, 4 zlaté, 5 stříbrných a 6 bronzových. V celkovém bodování Trojboje 1. kola kola se na stupních vítězů umístili:

v kat. E0: 1. místo Bursa Kryštof (Zlín), 3. místo Toman Tobiáš (Olomouc) 3. místo Dastychová Sabina (Olomouc)

v kat. C: 2. místo Vašíček René (Přerov), 2. místo Chromcová Tereza (Olomouc)

 

Kromě bodování jednotlivců se v poháru sčítají body jednotlivých klubů a pro týmy bodují benjamínci, žáci a dorostenci. Celkové pořadí je po prvním kole následující:

1. Laguna NJ 1793

2. Nautilus Jastrzebie 1756

3. Careta Zvolen 1643

4. Zlín 1638

 

K dosaženým výkonům všem závodníkům blahopřejeme, a již nyní se těšíme na další kola, která se konají 13. června v Polském Jastrzebie Zdroji, 26. září ve Zlíně, 28. listopadu v Banské Bystrici finále soutěže.

Fotogalerie KSP Olomouc: 

 

Autor: Simona Klapcová, (KVS Laguna NJ), Zdeněk Přivřel (KSP Olomouc)

Fotografie: Lenka Jurová (KSP Olomouc)

Přihlásit se

Přihlásit k vašemu účetu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Pamatuj si mě

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc

                        LOGO SPČR BILE