• Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu.

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!.

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Zlatá medaile a juniorský rekord pro Filipa Látala

Další ročník světového poháru v plavání s ploutvemi začal ve dnech 22. až 24.2.2019 již tradičně v maďarském Egeru. Do nádherného historického a lázeňského města přijelo přes 80 klubů z více než deseti zemí světa, a to včetně závodníků například z Kolumbie. Olomoucký tým reprezentovalo osm plavců pod vedením hlavního trenéra a reprezentačního trenéra seniorů Zbyňka Svozila. Asistenci mu dělala Jitka Dostálová a vynikající support, letos včetně zajištění stravy, Jana a Ivo Vzatkovi + maskot Tobik.

Číst dál: Zlatá medaile a juniorský rekord pro Filipa Látala

Žďárský Gumák 2019

O víkendu 9. a 10. února se ve Žďáru nad Sázavou konal jeden ze 2 závodů v ploutvařském kalendáři zaměřených převážně na plavání s gumovými ploutvemi Bi-Fi, přiléhavě nazvaný Žďárský Gumák. Na výběr bylo z 6 disciplín ve dvou soutěžních dnech, avšak samostatně byl vyhlášen pouze závod O Žďárský Gumák, tedy 400 BF, zbylé disciplíny se pak počítaly do tradičního čtyřboje. Pojďme se tedy podívat na to, jak se našim závodníkům v jednotlivých disciplínách dařilo.

Číst dál: Žďárský Gumák 2019

FLM 2018

O víkendu se 17. a 18. listopadu v Novém Jičíně uskutečnilo závěrečné klání nejúspěšnějších klubů z cele České republiky, konkrétně 3 z Moravy a 3 z Čech. Jak se mezi tak silnou konkurencí prosazovali olomoučtí závodníci a na jaký stupínek nakonec KSP vystoupalo? Pojďme se na to podívat.

Číst dál: FLM 2018

Nemo Trophy 2018

Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

Číst dál: Nemo Trophy 2018

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc