• Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat..

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Svaz potápěčů ČR

Svaz potápěčů České republiky (SPČR)

Historie organizovaného potápění na území České republiky sahá až do poloviny padesátých let minulého století, kdy vznikly první potápěčské kluby. V současné době má Svaz potápěčů České republiky 262 kluby s členskou základnou téměř 11000 registrovaných členů, z nichž je téměř polovina ve věku do 26 let. Potápěčské kluby existují ve všech krajích ČR.

Svaz potápěčů ČR je tvořen Svazem českých potápěčů (SČP) a Svazem potápěčů Moravy a Slezska (SPMS) (KSP Olomouc je členem SPMS). Členem svazu se může stát kdokoliv, kdo souhlasí s jeho stanovami. Vstoupit do něj může prostřednictvím členství v některém potápěčském klubu anebo jako individuální člen. Svaz potápěčů ČR je od roku 1968 členem celosvětové potápěčské organizace CMAS (Confederation mondiale des activités subaquatices), která v současné době sdružuje přes 90 národních federací na všech kontinentech. Podle závazných norem a sportovních pravidel CMAS Svaz potápěčů ČR organizuje potápěčský výcvik a disciplíny závodního potápění.

Svaz potápěčů České republiky (SČP/SPMS) je členem:

 • celosvětové potápěčské organizace CMAS
 • Českého olympijského výboru
 • Sdružení sportovních svaz České republiky
 • Asociace profesionálních potápěčů ČR

Svaz potápěčů České republiky provádí tyto druhy činností:

 • potápěčský výcvik pro dospělé, děti a mládež v celosvětovém potápěčském výcvikovém systému CMAS 
 • rekreační potápění pro děti, mládež a dospělé

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc