• Letní soustředění Karlov 2018

  Na konci prázdnin se konalo již tradiční letní soustředění, tentokrát v Karlově v areálu hotelu Kamzík. Účastníci zde zakusili náročnost jesenických kopců, zaplavali si ve Slezské Hartě a hlavně si užili spoustu zábavy!

 • Přepis kroniky z letního soustředění

  Pokud chcete zjistit, jaké soustředění 2018 doopravdy bylo a jak ho prožívali i ti nejmenší účastníci, zkuste si přečíst kompletní přepis letošní kroniky.

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Pro zájemce

Klub sportovních potápěčů Olomouc

Plavání s ploutvemi a rychlostní potápění

Plavání s ploutvemi je rychlý a elegantní pohyb člověka ve vodě. Ti nejrychlejší se mohou pohybovat rychlostí více než 3 metry za sekundu. Stačí k tomu pouze ploutve a šnorchl.

Plaváním s ploutvemi se zdokonalují všechny plavecké styly a získává se přirozený cit pro vodu. Tento sport také posiluje a formuje nejen svaly dolních končetin, ale i zádové a břišní svaly. Díky doplňkovým sportům jsou z plavců všestranní sportovci. Plavání obecně blahodárně působí na zdraví, jelikož při něm nejsou namáhány kosti a klouby.

Jedno z odvětví ploutvového plavání je i rychlostní potápění. Při něm se používá dýchací přístroj nebo se při kratších disciplínách plave tzv. „na nádech“. Tímto se zlepšuje správná technika dýchání a zvyšuje se vitální kapacita plic. Více o plavání s ploutvemi.

Jaké jsou vstupní podmínky?:

 • osvojené základy dvou plaveckých způsobů (prsa, kraul)
 • zažité vydechování do vody a splývání
 • vlastní plavecké vybavení (ploutve a závodní šnorchl lze zakoupit u nás)
 • odhodlání a touhu něco se naučit a něco dokázat
 • věk od 6 do 12 let (ostatní po domluvě) 

Chci začít plavat s ploutvemi:

Stačí kdykoliv přijít na bazén v době tréninku a vyzkoušet si to. Skupina začátečníků trénuje na bazéně AC Baluo na Neředíně v úterý a čtvrtek, ostatní skupiny pondělí, středa pátek na Plaveckém stadionu Olomouc. Pokud nevíte, kde se bazén nachází podívejte se do kontaktů na mapu. Na trénink přijďte o 15 minut dřív, v uvedené časy začíná pronájem drah. Na prvním tréninku na Plaveckém stadionu si musíte u trenéra vyzvednout čipovou kartu (oproti vratné záloze 100,-), která vás pustí do šaten. Sportovci na Plaveckém stadionu chodí přes šatny sami. Na AC Baluo čipovou kartu děti nepotřebují, přes šatny chodí spolu s trenéry.

Vybavení, které je nutné nosit na tréninky:

 • ploutve, šnorchl, plavecké brýle - ihned po registraci do klub, lze zakoupit u nás
 • monoploutev - po zvládnutí techniky plavání v ploutvích
 • pití (nápoje nesycené CO2 - bez bublin) - ihned
 • dle vlastního uvážení: plavecká čepička, skřipec na nos, nazouváky

Na první trénink si přineste plavky a plavecké brýle. Pokud máte vlastní šnorchl a ploutve, vezměte je s sebou také. Pokud ploutve ani šnorchl nemáte, nevadí - vybavení vám na první tréninky vypůjčíme. Později vám rádi poradíme s nákupem.

Sportovní vybavení je možné nechávat na vlastní zodpovědnost v klubovně pod tribunou. Cenné věci na trénink pokud možno vůbec nenoste, ale rozhodně je nenechávejte v šatně!

Jak se stanu členem KSP Olomouc:

Stačí vyplnit přihlášku a donést ji na bazén a zaplatit členské příspěvky. Úplně nakonec musíte absolvovat vstupní lékařskou prohlídku u sportovního lékaře. Bližší informace ke sportovní prohlídce vám poskytnou trenéři.

Co mám šanci dostat?:

Každý člen KSP Olomouc se automaticky stává členem Svazu potápěčů Moravy a Slezska (SPMS). Svaz potápěčů ČR sdružuje Svaz českých potápěčů a SPMS a je členem mezinárodní potápěčské federace CMAS.

Členové KSP Olomouc se pravidelně účastní závodů v plavání s ploutvemi. Konkrétní nominaci plavců na jednotlivé závody se dovíte u trenérů. Účast nominovaných plavců je povinná. V sekci " Kalendář" najdete rozpis všech závodů a soustředění na celý rok. Více informací k jednotlivým závodům najdete v sekci " Závody".

Klub sportovních potápěčů pravidelně pořádá kondiční soustředění. Obecně máme za cíl na soustředění zvýšit kondici dětí, zvýšit znalosti o plavání s ploutvemi a stmelit kolektiv. O letních prázdninách pořádáme týdenní soustředění zaměřené na cyklistiku (menší děti kolečkové brusle) a plavání. Součástí soustředění je nácvik správného protahování, posilování a regenerace. Zimní soustředění se koná pravidelně poslední týden v lednu. Hlavní zaměření soustředění je běh na lyžích. Pro starší děti pořádáme jarní a podzimní "víkendová" soustředění v Olomouci, které jsou určeny převážně k vypilování techniky a zvýšení fyzické zdatnosti.

Členům klubu zapůjčíme plavecké destičky a další plavecké pomůcky, vzduchové lahve a plicní automatiky pro trénink disciplín RP. K zapůjčení členům nabízíme závěsný posilovací systém - insportline ("TRX") a další.

Navíc:

 • zdokonalíš se ve všech plaveckých způsobech
 • naučíš se plavat s ploutvemi a používat šnorchl
 • zažiješ radost z vlastní rychlosti a dokonalosti
 • naučíš se plavat s dýchacím přístrojem
 • prožiješ krásné chvíle s bezva kamarády
 • zlepšíš si fyzičku a naučíš se správně protahovat
 • sport tě začne bavit
 • sportovní soustředění ti zlepší kondici, ale i náladu ☺
 • budeš se potkávat s kvalifikovanými instruktory
 • smysluplně naplníš svůj volný čas
 • najdeš si koníček na celý život, jelikož nepoškozuje organismus

Co jsme za klub?

KSP Olomouc je klub s dlouholetou tradicí a bohatými zkušenostmi.

Z jeho řad vzešlo mnoho úspěšných reprezentantů České republiky.

V současné době jsou jeho členy juniorští i seniorští medailisté světových a evropských šampionátů.

Členské příspěvky:

Příspěvky zasílejte přímo na účet klubu: ČS Olomouc; č. účtu: 1806675319/0800 VS: rodné číslo člena SS: 1117 (1118 pro rok 2018 atd), do zpráv pro příjemce: příjmení člena

Výše příspěvků:

4.500,- / kalendářní rok

3.000,- / kalendářní rok - snížené příspěvky skupina začátečníků od 6 let, trénink 2x týdně

Při úspěšné reprezentaci KSP Olomouc a České republiky poskytujeme slevy na členské příspěvky.

Příspěvky plaťte na kalendářní rok - př. začnete-li plavat v září, budete platit za 4 měsíce (plaveme 10 měsíců z roku tj. částka na měsíc je 450,- / 300,-). V lednu stanovujeme příspěvky na další kalendářní rok. O kontkrétní částce se vždy informujte u trenérů. Příspěvky je možno platit pololetně (leden, září).

Lékařská prohlídka:

Na základě vyhlášky č. 391/2013 Sb., o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu jsou všichni sportovci povinni absolvovat každý rok sportovní prohlídky. Všichni členové KSP Olomouc jsou proto povinni absolvovat každý rok zdravotní prohlídku u sportovního lékaře. Bližší informace k lékařským prohlídkám vám trenéři zodpoví na bazéně, nebo je po přihlášení do klubu najdete v sekci "Pro členy".

Doufám, že jsme vám zodpověděli všechny dotazy, pokud ne neváhejte nás kontaktovat

Zdeněk Přivřel, tel:. 776 639 905, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ke stažení:

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc