Omlouváme se, bohužel stránky jsou nyní ve výstavbě. Všechny funkce nemusí pracovat správně. Odměnou vám budou lépe pracující stránky. Děkujeme za pochopení.

• NEMO Trophy Zlín

Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

• Evropský pohár Gliwice

6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

• Oblastní liga mládeže

Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

• Title Header 5

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Kronika 2006

Mistrovství světa juniorů v plavání s ploutvemi - Moskva

Olomoucká plavkyně opět získala medaili na mistrovství světa! Na mistrovství světa v plavání s ploutvemi v hlavním městě Ruska Moskvě získala Zuzana Svozilová v soutěži juniorů na 6 km stříbrnou medaili!
Po obrovském loňském překvapení kdy získala titul mistra světa se olomoucká plavkyně prosadila i letos velkým úspěchem. Zuzana výborně odstartovala a ze třetí pozice se v polovině tratě dostala na druhé místo, které pak s převahou udržela až do cíle za vynikající ukrajinskou závodnicí.
Mistrovství světa v Moskvě se konalo za účasti mladých plavců do 17 let z 27 účastnických zemí. Letos se poprvé konal šampionát současně v bazénových disciplínách i v soutěži na volné vodě. Náročný program zvládla Zuzana výborně a prosadila se navíc i finálovými úspěchy a novými českými rekordy v bazénových disciplínách na 200m šestá, 1500m sedmá a 400m osmá.

Z Olomouckého klubu potápěčů se do reprezentačního družstva nominovala i její mladší sestra Markéta Svozilová. Markéta získávala zkušenosti a prosadila se především do sestavy štafety na 4x100m. Zde spolu se sestrou, Barborou Sládečkovou a Dominikou Dvořákovou obsadily 6. místo v juniorském rekordu ČR
Svozilová na stupních vítizu vlevoNa mistrovství se poprvé představily i ukázkové disciplíny v krátkých ploutvích (běžných ploutvích s omezenou délkou 65cm). Zde Markéta Svozilová zvítězila na 100 i 200m. Vzhledem k tomu, že tyto disciplíny budou zařazeny už v příštím mistrovství Evropy v roce 2007, má velmi dobré vyhlídky se prosadit na medailové pozice.

Olomouc 3.8. 2006, Zbyněk Svozil, reprezentační trenér družstva ČR.

MSLM v plavání s ploutvemi - Žďár n. Sázavou 3. kolo (8. 4. 2006)

Na dvou frontách v posledních dnech bojovali zástupci klubu sportovních potápěčů Olomouc. Česká reprezentantka Zuzana Svozilová uspěla na světovém poháru v italské Raveně a v konkurenci třiceti klubu z dvaceti zemí na 400m obsadila 3. místo a v disciplíni 200m se ještě o jeden stupínek polepšila a odvezla si místo druhé. "Zuzana startovala po delší době ve světové konkurenci a i přes zdravotní problémy, které ji pronásledovaly v lednu a únoru, se dokázala výrazně prosadit. Časem na 200m 1:40,44 se velmi těsně přiblížila svému vlastnímu seniorskému českému rekordu i světové juniorské špičce". Klub sportovních potápěčů KSP Olomouc se 8. dubna zúčastnil již třetího kola "Moravskoslezské ligy mládeže" v plavání s ploutvemi. Závod se konal ve Žďáru nad Sázavou. V tomto kole získalo družstvo Olomouce čtyři medailová umístění. Markéta Svozilová potvrdila dobrou formu z minulého kola a získala opět tři prvenství v dorostenecké kategorii. "Nejlepší výkon podala Markéta na 100m trati kde osobním rekordem 47,92 splnila další limit na mistrovství světa juniorů. Jan Rážek v kategorii starších žáků obsadila na 400m místo třetí.

V celkovém pořadí družstev se mnoho nezměnilo. Favorit soutěže družstev Nový Jičín tentokrát nezaváhal a zvýšil svůj náskok před druhým Žďárem nad Sázavou. Družstvo Olomouce opět obsadilo 4. místo jen těsně za třetím Zlínem, ale tentokrát s výrazným odstupem od pátého družstva Přerova.

Olomoucký bazén bude 22. a 23. dubna svědkem "Mistrovství České republiky" v soutěži seniorů. Této nejvyšší soutěže družstev se zúčastní i domácí družstvo KSP Olomouc, kde v kategorii mužů i žen obhajuje páté místo z minulého roku.