NAHORU

 • 46 medailí pro Olomouc na Mistrovství České republiky

  Početná výprava olomouckých plavců s ploutvemi opět zářila na Mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi. Poslední květnový víkend bojovali v Liberci všechny věkové kategorie o letošní tituly. 46 medailí pro Olomouc a nový český rekord Zuzany Svozilové. To je bilance KSP Olomouc!

 • Šestý titul mistryň ČR v řadě!

  Po šesté v řadě zvítězily olomoucké ženy v prestižním závodě družstev. Titul obhájily i přes spornou diskvalifikaci štafety na konci prvního dne..

 • 2. kolo Světového poháru - Eger 2016

  Bronzová medaile pro Jiřího Vyskočila v nabité konkurenci a řada osobních rekordů plavců KSP Olomouc na druhém kole Světového poháru v Egeru, kde byly k vidění také dva nové světové rekordy!

 • 1. kolo Světového poháru - Poznaň 2016

  První kolo světového poháru letošního roku hostila polská Poznaň. KSP Olomouc reprezentovala Zuzana Svozilová a Markéta Svozilová. Vstup do nové sezóny se opět povedl. Zuzka získala tři cenné kovy a jeden A limit na Mistrovství světa. Markéta si zlepšila jeden osobák a tím dosáhla také na B limit MS.

 • 3. místo na finále ligy mládeže

  Na finále ligy mládeže závodníci z Klubu sportovních potápěčů vybojovali 3. místo v těsném závěsu za druhým Libercem. Na závodech panovala vynikající atmosféra a díky kvalitním výkonům závodníkům všech klubů nebylo pořadí jisté až do konce závodů.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

2. kolo Světového poháru - Eger (Maďarsko)

Opět silná konkurekce se sešla v již tradiční destinaci v maďarském Egeru na druhé kolo světového poháru. Celkem 370 závodníků z 58 klubů a 15 států přijelo porovnat svoji výkonnost v letošní sezóně. KSP Olomouc reprezentovalo celkem osm, zejména mladých závodníků.

 

Nejvíce se dařilo Jiřímu Vyskočilovi, který si na trati 200 BF časem 1:49,12 doplaval v juniorské kategorii pro bronzovou medaili. Na poloviční trati 100 BF skončil na 7. místě a na 50 BF na 9. místě.

 

Blízko medailovým umístění byla také čerstvě seniorka Gabriela Horáková, která se soustředí zejména na tratě bi-fins. 50 BF zaplavala za 23,89 a skončila na pátém místě. 100 BF časem 51,67 znamenalo čtvrtou příčku a na 200 BF časem 1:54,01 doplavala také čtvrtá. I přes tato krásná umístění nebyla Gabča příliš spokojená, ale svůj první start mezi seniory zvládla výborně a určitě se budeme těšit na její další výborné výsledky na dalších závodech.

 

Výborně si vedla také Tereza Chromcová, která letos pomýšlí na účast na mistrovství světa juniorů. Na trati 50 BF časem 52,66 doplavala na pátém místě stejně jako na poloviční trati 50 BF, kde dohmátla v čase 24,38. Doplňkově plavala Tereza trať 50 RP, kde skončila devátá časem 19,09, což znamenalo vylepšení klubového nejlepšího výkonu v kategorii B.

 

Pěkné výkony a řadu osobních rekordů předvedli i ostatní účastníci poháru. Alžběta Hnáthová se výrazně přiblížila k reprezentačním limitům zejména na trati 200 PP. Eliška Vzatková se svým výkonem na 200 BF umístila v první desítce startovního pole, což je při její mezinárodní premiéře krásný výsledek. Jeden klubový nejlepší výkon ve své kategorii zlepšil Filip Látal a výrazně si své osobní rekordy vylepšili také Martin Děcký a Michal Strakoš.

 

Kvalitu tohoto závodu potvrzuje také překonání dvou světových seniorských rekordů, a to na trati 400 RP v mužské kategorii, kde se o rekord postaral Denys Grubnik z Ukrajiny a v ženské kategorii na trati 100 BF, kde již řadu let kraluje Petra Senánszky z Maďarska.

 

Poprvé se zde také masově plavalo v novém modelu polyuretanových plavek, což opět vedlo k velmi kvalitním výkonům.

 

  

 

Kompletní výsledky a fotografie pořadatele:

https://www.facebook.com/finswimminghungary/?fref=ts

 

Fotogalerie KSP Olomouc 

Log in

Přihlásit k vašemu účetu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Pamatuj si mě

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc

                        LOGO SPČR BILE