NAHORU

• Mistrovství ČR družstev opět v režii olomouckých žen!

Již po sedmé za sebou nenašly olomoucké ženy konkurenci v prestižním závodu družstev! V patnácti startech hned v třinácti získaly první místo a zaslouženě s náskokem 85 bodů tak zvítězily před druhým velmi kvalitním mladým týmem z Mostu. DĚKUJEME VŠEM ZA KRÁSNÉ ZÁVODY! Jubilejní 50. ročník ukončil krásnou tradici tohoto závodu konaného v Olomouci.

• Medaile ze světového poháru pro Zuzanu Svozilovou

Druhého kola světového poháru, které se konalo v březnu v italském Lignanu se zúčastnilo přes 400 závodníků z 80 klubů. V této nabité konkurenci se podařilo prosadit olomoucké Zuzaně Svozilové, která získala bronzovou medaili na trati 800 PP..

• Finále ligy mládeže 2016

Mladým olomouckým plavcům se opět podařilo postoupit do celostátního finále ligy mládeže. Z důvodu zranění některých klíčových plavců našeho klubu se tentokrát nepodařilo obhájit třetí místo a těsném souboji až v poslední disciplíně těsně skončili čtvrtí! GRATULUJEME!

• 51. ročník vyhlášení nej sportovců okresu Olomouc

Olomoucká plavkyně s ploutvemi opět mezi nejlepšími sportovci okresu Olomouc!

• Mezinárodní závod Nemo trophy 2016

Hned pětkrát si olomoučtí plavci došli pro cenu za první místo v mezinárodní konkurenci plavců s ploutvemi, která se sjela na již tradiční závod Nemo Trophy do Zlína.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Kronika roku 2006

Mistrovství světa juniorů v plavání s ploutvemi - Moskva

Olomoucká plavkyně opět získala medaili na mistrovství světa! Na mistrovství světa v plavání s ploutvemi v hlavním městě Ruska Moskvě získala Zuzana Svozilová v soutěži juniorů na 6 km stříbrnou medaili!
Po obrovském loňském překvapení kdy získala titul mistra světa se olomoucká plavkyně prosadila i letos velkým úspěchem. Zuzana výborně odstartovala a ze třetí pozice se v polovině tratě dostala na druhé místo, které pak s převahou udržela až do cíle za vynikající ukrajinskou závodnicí.
Mistrovství světa v Moskvě se konalo za účasti mladých plavců do 17 let z 27 účastnických zemí. Letos se poprvé konal šampionát současně v bazénových disciplínách i v soutěži na volné vodě. Náročný program zvládla Zuzana výborně a prosadila se navíc i finálovými úspěchy a novými českými rekordy v bazénových disciplínách na 200m šestá, 1500m sedmá a 400m osmá.

Z Olomouckého klubu potápěčů se do reprezentačního družstva nominovala i její mladší sestra Markéta Svozilová. Markéta získávala zkušenosti a prosadila se především do sestavy štafety na 4x100m. Zde spolu se sestrou, Barborou Sládečkovou a Dominikou Dvořákovou obsadily 6. místo v juniorském rekordu ČR.
Svozilová na stupních vítizu vlevo Na mistrovství se poprvé představily i ukázkové disciplíny v krátkých ploutvích (běžných ploutvích s omezenou délkou 65cm). Zde Markéta Svozilová zvítězila na 100 i 200m. Vzhledem k tomu, že tyto disciplíny budou zařazeny už v příštím mistrovství Evropy v roce 2007, má velmi dobré vyhlídky se prosadit na medailové pozice.

Olomouc 3.8. 2006, Zbyněk Svozil, reprezentační trenér družstva ČR.

MSLM v plavání s ploutvemi - Žďár n. Sázavou 3. kolo (8. 4. 2006)

Na dvou frontách v posledních dnech bojovali zástupci klubu sportovních potápěčů Olomouc. Česká reprezentantka Zuzana Svozilová uspěla na světovém poháru v italské Raveně a v konkurenci třiceti klubu z dvaceti zemí na 400m obsadila 3. místo a v disciplíni 200m se ještě o jeden stupínek polepšila a odvezla si místo druhé. "Zuzana startovala po delší době ve světové konkurenci a i přes zdravotní problémy, které ji pronásledovaly v lednu a únoru, se dokázala výrazně prosadit. Časem na 200m 1:40,44 se velmi těsně přiblížila svému vlastnímu seniorskému českému rekordu i světové juniorské špičce". Klub sportovních potápěčů KSP Olomouc se 8. dubna zúčastnil již třetího kola "Moravskoslezské ligy mládeže" v plavání s ploutvemi. Závod se konal ve Žďáru nad Sázavou. V tomto kole získalo družstvo Olomouce čtyři medailová umístění. Markéta Svozilová potvrdila dobrou formu z minulého kola a získala opět tři prvenství v dorostenecké kategorii. "Nejlepší výkon podala Markéta na 100m trati kde osobním rekordem 47,92 splnila další limit na mistrovství světa juniorů. Jan Rážek v kategorii starších žáků obsadila na 400m místo třetí.

V celkovém pořadí družstev se mnoho nezměnilo. Favorit soutěže družstev Nový Jičín tentokrát nezaváhal a zvýšil svůj náskok před druhým Žďárem nad Sázavou. Družstvo Olomouce opět obsadilo 4. místo jen těsně za třetím Zlínem, ale tentokrát s výrazným odstupem od pátého družstva Přerova.

Olomoucký bazén bude 22. a 23. dubna svědkem "Mistrovství České republiky" v soutěži seniorů. Této nejvyšší soutěže družstev se zúčastní i domácí družstvo KSP Olomouc, kde v kategorii mužů i žen obhajuje páté místo z minulého roku.