NAHORU

• Mistrovství ČR družstev opět v režii olomouckých žen!

Již po sedmé za sebou nenašly olomoucké ženy konkurenci v prestižním závodu družstev! V patnácti startech hned v třinácti získaly první místo a zaslouženě s náskokem 85 bodů tak zvítězily před druhým velmi kvalitním mladým týmem z Mostu. DĚKUJEME VŠEM ZA KRÁSNÉ ZÁVODY! Jubilejní 50. ročník ukončil krásnou tradici tohoto závodu konaného v Olomouci.

• Medaile ze světového poháru pro Zuzanu Svozilovou

Druhého kola světového poháru, které se konalo v březnu v italském Lignanu se zúčastnilo přes 400 závodníků z 80 klubů. V této nabité konkurenci se podařilo prosadit olomoucké Zuzaně Svozilové, která získala bronzovou medaili na trati 800 PP..

• Finále ligy mládeže 2016

Mladým olomouckým plavcům se opět podařilo postoupit do celostátního finále ligy mládeže. Z důvodu zranění některých klíčových plavců našeho klubu se tentokrát nepodařilo obhájit třetí místo a těsném souboji až v poslední disciplíně těsně skončili čtvrtí! GRATULUJEME!

• 51. ročník vyhlášení nej sportovců okresu Olomouc

Olomoucká plavkyně s ploutvemi opět mezi nejlepšími sportovci okresu Olomouc!

• Mezinárodní závod Nemo trophy 2016

Hned pětkrát si olomoučtí plavci došli pro cenu za první místo v mezinárodní konkurenci plavců s ploutvemi, která se sjela na již tradiční závod Nemo Trophy do Zlína.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Kronika roku 2002

Přebor ČR kat. E a D - Tábor

Osm medailí vylovila malá výprava olomouckých plavců s ploutvemi z "Přeboru republiky v plavání s ploutvemi" v kategorii mladších a starších žáků v Táboře, který se konal ve dnech 23. - 24. 11. 2002. Zuzana Svozilová ve starších žačkách dokonale využila zranění velké favoritky Sandry Holečkové z České Lípy a získala dokonce tři přebornické tituly na tratích 50, 100, a 200m plavání s ploutvemi. O titulech rozhodla Zuzana vždy rychlým finišem, když ve všech vítězných disciplínách vedly na začátku její soupeřky. Nejvíce napínavým soubojem se stříbrným koncem, ale byla "čtyřstovka". Zde všechny medailistky doplavaly v rozmezí šesti desetin sekundy. Zuzana téměř 3 sekundový náskok Štréblové z Mostu v polovině tratě stáhla na 2 desetiny, ale na vítězství to nestačilo.

Výborně si vedla i mladší sestra Zuzany Markéta Svozilová v kategorii mladších žaček kde získala velmi pěkné tři stříbrné medaile na tratích 25, 50 a 100m plavání s ploutvemi. Této kategorii dominovala pražská Barbora Sládečková, která překonávala jeden český rekord své kategorie za druhým. Markéta svými časy původní letité rekordy překonala také, ale zde to znamenalo "pouze" stříbrné pozice. Velmi silná konkurence v této kategorii snad přinese v budoucnu i mezinárodní úspěchy. Výpravu doplnil starší žák Jan Mrňka. Honza se zlepšil ve všech disciplínách a osobní rekordy mu přinesly dvě umístění v první desítce. Olomoučtí plavci ziskem 8 medailí patřili k nejlepším, co jim však chybí je větší základna. Jsou zde výborní jednotlivci, ale při jejich neúčasti je nemáme čím nahradit.

Zbyněk Svozil, trenér KSP GMT Olomouc 24.11.02

Finále ligy mládeže - Nový Jičín

O víkendu 9. - 10. listopadu 2002 se v Novém Jičíně utkalo šest nejlepších klubových týmů v plavání s ploutvemi starších a mladších žáků. Poprvé se do finále probojovalo i družstvo Olomouce. Jako nováček soutěže si olomoučtí nedělali velké naděje na kolektivní úspěch a vsadili na prosazení se v individuálních disciplínách. Tento cíl se sestry.jpg (24319 bytes) podařilo splnit. V soutěži mladších žákyň dominovala ve všech disciplínách Markéta Svozilová. Zvítězila na 25, 100 i 400 m plavání s ploutvemi, a to vše v osobních rekordech když na 25m ji od rekordu ČR dělilo pouze 25 setinek. V celkovém hodnocení byla vyhlášena nejúspěšnější závodnicí kategorie mladší žáci. Velmi podobně si vedla i její sestra Zuzana v kategorii starší žačky. Zuzana také třikrát zvítězila (50, 100, 200m) a na, pro ni, netradiční disciplínu 400 m s přístrojem získala ještě stříbrnou medaili.

Jestliže Markéta zvítězila bez větších problémů Zuzana musela o své úspěchy tvrdě bojovat. Její vítězství ve finiši na 100m v čase 51,14 před Veronikou Slabou z Nového Jičína (51,42) přivedlo jičínskou halu k obecnému aplausu, stejně tak jako ještě těsnější vítězství na 200m nad závodnici z Mostu Naďou Tylovou. V celkovém hodnocení (součet všech obodovaných disciplín) obsadila Zuzana v kategorii starší žačky místo druhé.druzstvo_ol.jpg (25930 bytes) Z ostatních plavců stojí za zmíňku ještě jedenáctá místa Jana Mrňky a pěkné zlepšení nováčka v soutěži Martina Freye v kategorii starší žáci. V konečném pořadí družstev obsadila Olomouc příčku šestou. Zvítězila Laguna Nový Jičín před družstvem z Mostu a Liberce. Přebor ČR těchto kategorií se koná v Táboře 23. - 24. listopadu. Na tyto přebory se pravděpodobně kvalifikují pouze Markéta a Zuzana Svozilovy. Zlepšené výkony v poslední době jim dávají naději na medailové umístění i na tomto přeboru.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na http://ploutve.info; Zbyněk Svozil, hlavní trenér KSP GMT Olomouc Olomouc

NEMO TROPHY - Zlín

2. a 3. listopadu 2002 se ve Zlíně konal již tradiční závod podzimu populární "Nemo Trophy". Závodu jsme se zúčastnili v poměrně velkém počtu (celkem 10 závodníků) a z lepších závodníků se ho nezúčastnila pouze Katka Fryčáková, která si, vzhledem k tréninkovému manku", na závod netroufla. Závod byl určen pro muže a ženy bez rozdělování na další kategorie. Vzhledem k tomu, že "Zimní mistrovství republiky" bylo letos pro dospělé zrušeno jednalo se vlastně o poslední prověrku připravenosti v tomto kalendářním roce. Závod byl poměrně dobře a početně obsazen, takže úrovní se v některých závodech blížil Mistrovství. Navíc byla konkurence posílena o závodníky dvou bratislavských klubů. Zde musíme vzpomenout teprve patnáctiletého Šimona Horára, který dokázal například vyhrát 200 PP v čase 1:32,12 a poradit si tak s celou českou špičkou. Výsledky našich závodníků jsou přehledně vypsané v tabulce. Někteří naši závodníci si zde udšlali osobní rekordy např. Jitka Podivinská na 1500 PP a 400 PP, Ondřej Švejda také na 1500 PP kde do poslední chvíle bojoval o třetí místo s reprezentantem ČR Tomášem Pokorným z Těrlicka. Příprava v tomto období je na vytrvalost zaměřena, takže zlepšení je potěšující. Sprinteři měli z tohoto pohledu těžší pozici. Přesto Jan Glos obsadil solidní šesté místo na 50 RP v čase 18,97 osmé místo na 100 PP (45,32). Na 100 RP se všichni naši závodníci vešli do necelé sekundy a Ondřej Burkert se zlepšil na 45,60. Jinak to Ondrovi moc nešlo a i přes snahu a byla vidět absence sprintérské přípravy. Martin Tomášek se snažil, dřel, ale hlavně na delších tratích mu to moc neplavalo. Martin se také musí při trénincích více koncentrovat na zvládnutí optimální techniky.

Z děvčat si nejlépe vedla ještě "déčkařka" Zuzana Svozilová. Zuzana se zlepšila ve všech závodech a na 50 PP obsadila mezi ženami dokonce druhé místo (23,53). Nejkvalitnější výkon ovšem předvedla na 200 PP (1:54,86). I na ni však druhý den dolehla únava, když na 100 PP podlehla o dohmat v přímém souboji s Kateřinou Krkoškovou. Katka i přes zranění doplavala v osobní rekordu (52,19) před Zuzanou (52,41). Sama s sebou nebyla spokojená Kateřina Mazurová. Její výkony byly sice průměrné, ale při pečlivější přípravě by byly určitě lepší. Možná by pro letní přípravu bylo lepší se zaměřit na disciplíny s přístrojem, především 100 a 400 RP. Zde má Katka šanci vyniknou a hlavně by pomohla družstvu žen v soutěži družstev. Eliška Majorová se snažila, poprvé plavala s novou ploutví, která ji pořádně podřela, ale výkony z letního Mistrovství ČR nezopakovala i tak její výkony jsou oproti období před rokem mnohem lepší. Seznam závodníků doplnil i trenér Zbyněk Svozil. Ten sice nedostal odvahu se postavit na start 1500 PP, ale na 800 RP zaplaval solidní výkon a obsadil místo třetí. Celkově jsme se neztratili. Výkony lepší střídaly horší, což je v tomto období normální. Další větším závodem bude až celostátní liga v březnu v Olomouci. Zde již půjde do tuhého a musíme se na to pořádně připravit. Upozorňuji však, že připravovat se na závod týden před startem je poněkud nerozumné a hlavně - málo platné.

Všechny výsledky je možné stáhnout z http://ploutve.info 6.11. 2002 - Zbyněk Svozil trenér KSP GMT Olomouc